Vali Sebahattin Öztürk Agc Ziyareti

Vali Sebahattin Öztürk Agc Ziyareti

AGC’yi ziyaret eden Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya'nın ulusal ve uluslararası alanda kendini kabul ettirmesinde Antalya’daki medya sektörünün önemli bir yeri olduğunu söyledi.
Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret gerçekleştirdi. Antalya’da basının önemli bir yeri olduğuna değinen Öztürk, AGC’nin hem bir sivil toplum örgütü olduğunu hem de 4. güç olarak adlandırılan medya’nın bir temsilcisi bir kurum olduğunu söyledi. AGC olarak tek temsilci olmanın büyük faydası olduğundan bahseden Vali Öztürk daha önce görev yaptığı yerlerde farklı temsilcilerin olmasında kaynaklanan sıkıntılar yaşadıklarını ama yaklaşık 380 üyesiyle AGC’nin birlik ve beraberlik içinde temsil yeteneğini hakkıyla yerine getirdiğini kaydetti.

AB proje desteği
Vali Öztürk, bir dünya şehri olan Antalya’nın ulusal ve uluslar arası basında daha ağırlıklı yere sahip olması gerektiğine dikkat çekerek, şehirle birlikte şehre paralel olarak büyüyen medya’nın bu konuda üzerine düşen görevleri yerine getirdiğini söyledi. Öztürk, şehrin büyüdükçe ulusal ve uluslar arası medyada daha da yer alacağını sözlerine ekledi. AGC’nin de AB projelerine de değinen Öztürk, AB Bakanının Antalyalı Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu olmasının iyi bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

5. Büyük Cemiyet
AGC ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni ise, Vali Öztürk’ün yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye’deki cemiyetler arasında sarı basın kartlı üye sayısına sahip 5. büyük cemiyet oldukları ve aynı zamanda cemiyetin AB Projesi olan Basın Akademisinin örnek proje seçildiği bilgisini paylaştı. Cemiyet olarak eğitim alanında yaptıkları faaliyetlerden de bahseden Başkan Yeni, “ 60 meslektaşımızın çocuklarını burs imkanı sağlamaktayız. Bu öğrencilerimizden 13 tanesi üniversite eğitimi alan çocuklarımız diğerleri ilk, orta ve lise de öğrenimlerine devam etmekte” diye konuştu. Başkan Yeni, cemiyet olarak 30.Yıllarını kutladıkları bilgisini paylaşarak, AGC’nin yenilenen flamasını Vali Öztürk’e hediye etti.
AGC Basın Müzesi ve Sökmen Baykara Fotoğraf Sergisi’ni de gezen Vali Öztürk; Bir döneme damgasını vurmuş Türkiye Siyasilerinden oluşan fotoğraflara büyük ilgi gösterdi.