KURUCU ÜYELERİMİZ

NAHİT KATLAN

NAHİT KATLAN

ÜYE

NAHİT KATLAN

NAHİT KATLAN

ÜYE

Eskişehir’de nüfusa kayıtlı Nahit Katlan, 1933’te İstanbul’da doğdu. Bütün öğrenimini Ankara’da yaptı. Atatürk Lisesi (1948-51) ve Siyasal Bilgiler Fakültesi (1952-56) mezunudur. Uçaksavar Topçu sınıfında Tuzla ve Balıkesir’de yaptığı yedek subaylığını takiben Meteoroloji’de (1958-62), Başbakanlık’ta (1962-65), Sümerbank’ta (1965-70) ve TRT’de (1970-98) çalıştı. Birleşmiş Milletler bursu ile bir süre ABD’nde ve bilahare çeşitli kısa görevlerle Kanada, Almanya, Belçika ve İsviçre’de bulundu. Son başbakanlığı döneminde İsmet İnönü’nün Basın Müşavirliği hizmetlerini yürüttü. TRT’de Yorumcu, Yorum Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı (Program), Genel Müdür Müşaviri, Antalya Bölge Müdürü (1982-1997) ve İnceleme – Araştırma Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 1998’de emekli oldu. Radyo’da pek çok Açık Oturum, Yuvarlak Masa, Basınla Buluşalım, Konuların İçinden programları düzenleyip yönetti. Yorum ve eleştiriler hazırladı. Tarih sohbetleri ve televizyon programları yaptı. Çeşitli yayın organlarında yer alan pek çok güncel yazısı, makale ve incelemeleri yanında, Geleceğe Işık Tutan Sözler (Derleme- 1. Baskı 1977; 2. Baskı 2007), Rübai Gibi (Dörtlükler – 1995), Kum Taneleri (Şiirler – 2005) ve Çakır Yusuf (Kısa Öyküler – 2010) isimli 4 kitabı yayınlandı. İlk gençliğinden bu yana şiir, hikaye ve benzeri edebi denemeler yazan, Sürekli Basın Kartı sahibi, Ankara Gazeteciler Cemiyeti ile Parlemento Muhabirleri Derneği üyesi ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Üyesi ingilizce bilen Katlan, evli – bir çocuklu olup halen Ankara’da yaşıyor ve yeni kitaplarının hazırlıkları ile meşgul oluyor. 
ERDOĞAN KAHYA

ERDOĞAN KAHYA

ÜYE

ERDOĞAN KAHYA

ERDOĞAN KAHYA

ÜYE

1951’de Emirdağ’da doğdu. Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (İTİA) İşletme Bölümünü bitirdi.(1975) (Lisans) Gazeteciliğe 1969 yılında Eskişehir’de yayınlanan Milli İrade’de başladı. Sırasıyla Eskişehir’de Sakarya, Son Olay, TRT, Hürriyet Haber Ajansı’nda muhabir, Yazı İşleri Müdürü, Bölge Temsilcisi olarak görev yaptı. 1980 yılı mart ayında Hürriyet Haber Ajansı Eskişehir Bürosunda istihbarat şefi olarak çalışırken Antalya Bürosuna temsilci olarak atandı. 18 yıl süre ile bu kurumda çalıştıktan sonra 1993 yılında emekli oldu. 2 yıl kadar Sabah Gazetesi Antalya Bölge Temsilciliği yaparak bu gazeteyi örgütledi, matbaa tesislerini kurdu. Hürriyet Akdeniz ve Sabah Akdeniz gazetelerinin ilk yayın hayatına girişinde yönetici görevini üstlendi. 2000 yılında girdiği Dünya Gazetesi Antalya Bölge Temsilciliği görevini yürütürken 2005 yılında Bölge Koordinatörlüğüne getirildi. 2010 yılı Temmuz ayında da gazeteden kendi isteği ile ayrıldı. Kahya, bu görevini sürdürürken 1,5 yıl süre ile Akdeniz’de Sabah ekinde Pazartesi ve Perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün makaleler yazdı. Ayrıca, www.antalyabugun.com haber portalını yönetiyor. Erdoğan Kahya, 1971 yılında Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) nın Eskişehir Şubesi’nin kuruluşunda görev aldı ve 3 yıl Genel Sekreterlik yaptı. Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’nde de 1975-80 yılları arasında Genel Sekreterlik görevinde bulundu. 1984 yılında Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucuları arasında yer aldı. Kurucu Genel Sekreterlik yaptı. 1986-90 yılları arasında 2 dönem, 1994-2006 yılları arasında 6 dönem olmak üzere toplam 16 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. 2006 yılı Aralık ayında Başkanlık görevinden ayrıldı. 1994 yılından itibaren Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun kuruluş çalışmalarına katılan Kahya, 1997 yılında kurulan federasyonda Kurucu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. O yıldan beri Yönetimde yer aldı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Genel Sekreterlik görevini de 10 yıl süre ile yürüttü. Türkiye, Ankara, Eskişehir Gazeteciler Cemiyetleri ile Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) üyesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Yönetim Kurulu üyesi. İki dönem Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Basın Kartları Komisyonu’nda Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nu temsilen görev aldı. Lise çağlarından beri sürdürdüğü şiir denemelerini 2002 yılında “Sevgiye Seda” adlı kitapta topladı. Evli ve iki çocuk babası, bir de torun sahibi.
ABDÜLKADİR KALENDER

ABDÜLKADİR KALENDER

ÜYE

ABDÜLKADİR KALENDER

ABDÜLKADİR KALENDER

ÜYE

1948 Yılında Gaziantep’de doğdu. Gazetecilik mesleğine çıraklıktan başladı. Antalya’da 1962 yılında Hürses gazetesinde başlayan gazetecilik yaşamı, sonra İleri gazetesi’nde sürdü. Vatani görevinden sonra İleri gazetesindeki çalışmalarını sürdürdü. 1970 yılından itibaren Hürriyet, Anadolu Ajansı, Tercüman, Milliyet, Türk Haberler Ajansı başta olmak üzere tüm gazete ve ajansların temsilcisi oldu. 1972 Yılında Hürriyet gazetesi Antalya bürosunun kuruluşunda yer aldı. Daha sonra Hürriyet gazetesi ve Hürriyet Haber Ajansı Antalya Bölge müdürlüğü görevini üstlendi.Antalya’da ilk renkli ofset ve Türkiye’de ilk “KOKULU GAZETE” tanımıyla YASEMİN gazetesini yayın hayatına soktu. Bu gazetenin yaşamı sadece bir yıl sürdü. Türk Haberler ve Güneş gazetesi Antalya bölge temsilcisi oldu.1984 Yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın müşavirliğine getirildi. 1987 Yılında Antalya’nın ilk günlük ofset gazetesi Yeni İleri’nin kuruluşuna katıldı ve gazetenin sahibi Menderes TÜREL ile birlikte gazete yönetimi görevinde yer aldı. Antalya Altın Portakal Film festivali yürütme kurul üyeliğini yıllarca sürdürdü ve yine Altın Portakal Film Festivali Büyük jürisinde görev yaptı.Yeni İleri gazetesi’nin Genel Yayın Müdürlüğü’nden sonra Kemer’de de ilk gazeteyi çıkarttı.. Antalya Gazeteciler Cemiyetinin kurucular kurulu yönetim kurulunda görev aldı. Türkiye Spor yazarları derneğinin en eski üyeleri arasında bulunuyor. Türkiye gazeteciler Cemiyeti üyesi. Sürekli basın kartı sahibi. Yüze yakın meslek ve çeşitli kuruluşlar tarafından verilmiş ve yarışmalarda kazandığı ödüllere sahip bulunuyor.
KENAN DEĞER

KENAN DEĞER

ÜYE

KENAN DEĞER

KENAN DEĞER

ÜYE

1935 yılında Sivas'ta doğdu. Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü mezunu. 1965 yılında Televizyon Dairesi'ne Dekoratör olarak girdi. Televizyonun kuruluşunda görev alan ekiple birlikte, yayının başlatılmasında yoğun çabaları oldu. TRT'nin çeşitli kademelerinde yöneticilik yaptı. 1981 yılında Ankara Televizyon Müdürlüğü, 1982 yılında da Antalya Bölge Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Daha sonra TRT Diyarbakır Bölge Müdürlüğü görevine atandı ve emekli oldu. 20 yıl aradan sonra tekrar TRT Antalya Bölge Müdürlüğü görevine döndü. 3 yıl çalıştıktan sonra yaş haddinden emekli oldu. Halen çeşitli gazetelere makaleler yazmakta. Aynı zamanda ressam olan Değer yurt içinde çok sayıda sergi açtı. Antalya Gazeteciler Cemiyetı'nin kurucu üyesi. Sürekli basın kartı sahibi. Evli ve iki çocuk babası. 
MUSTAFA YOLDAŞ

MUSTAFA YOLDAŞ

ÜYE

MUSTAFA YOLDAŞ

MUSTAFA YOLDAŞ

ÜYE

1946 yılında Elazığ'ın Maden ilçesinde doğdu. Ankara ITIA Ekonomi ve Maliye Bölümü mezunu. 1965 yılında öğrenimini sürdürürken. TRT'nin iç Haberler Müdürlüğü'nde Memur olarak çalışmaya başladı. TRT'nin Parlemonto Bürosu'nda 5 yıl çalıştı. 1970 yılında TRT Antalya Bölge Müdürlüğü Haber Müdürlüğü'ne atandı. Sırasıyla Haber Müdür Yardımcılığı'na daha sonra da Haber Müdürlüğü'ne getirildi. 1987 yılında Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin Nuri Dağtekin Özel Ödülünü Haber müdürlüğü ekibi olarak aldı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin kurucu üyesi olan Yoldaş. cemiyetin çeşitli birimlerinde görev aldıktan sonra 1992-1996 yılları arasında iki dönem başkanlık görevinde bulundu. Halen Onur Kurulu üyesi. Türkiye Gazeteder Cemiyeti'nin de üyesi olan Yolrdaş, Sürekli basın kartı sahibi. Evli ve bir çocuk babası. 
AHMET DÖKDÖK

AHMET DÖKDÖK

ÜYE

AHMET DÖKDÖK

AHMET DÖKDÖK

ÜYE

54 yılında Afyon'da doğdu. Ankara ITIA Gazetecilikle Halkla İlişkiler Yüksek Okul Mezunu. Gazeteciliğe, öğrencilik yıllarında çeşitli gazete ve ajanslarda çalışarak başladı. 1982 yılında Anadolu Ajansı'na girdi ve İç Haberler Müdürlüğü'nde muhabirlik yaptı. 1983 yılında Anadolu Ajansı'nın Antalya Bölge Müdürlüğü'ne atandı. 1989 yılında bu görevinden ayrılarak Yeni İleri Gazetesi'ne geçti. Bu gazetede uzun yıllar köşe yazarı ve Haber Müdürü olarak gorev yaptı ve 2004 yılında Beyaz Gazetesi'ni çıkardı. Beyaz Akdeniz adını alan bu gazeteyi yönetiyor. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin kurucu üyesi. Sarı basın kartı sahibi. Evli ve üç çocuk babası.
GÜNGÖR TÜRKELİ

GÜNGÖR TÜRKELİ

ÜYE

GÜNGÖR TÜRKELİ

GÜNGÖR TÜRKELİ

ÜYE

1936 yılında Anamur'da doğdu, İzmir Hava Harp Okulu'nu bitirdi. Gazeteciliğe lise yıllarında başladı. Ordu-da iken röportaj, araştırma, inceleme yazıları, çeşitli gazete ve dergilerde takma isimle yayınlandı. Ordudan ayrıldıktan sonra Anamur'da "Anamur" adlı yerel bir gazeteyi çıkardı. 1973 yılında Antalya'ya döndü. Belediye Başkan Yardımcılığı, Antalya Kültür Müdürlüğü görevlerinde bulundu. THA, Cumhuriyet ve Güneş gazetelerinin Antalya Temsilciiği'ni yaptı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin açtığı yarışmada "Röportaj" dalında ödül aldı. "Yön" dergisinde yayınlanan "Kara Tohum" adlı röportajı, "Ayak Bacak Fabrikası" adıyla oyunlaştırıldı. Aynı röportaj "Mete Han" takma ismiyle Fransa'da kitap haline getirildi. Senaryo çalışmalarının yanısıra, öykü ve anılarını yazıyor, "ikinci Meşrutiyetten Günümüze Ordunun Çağdaşlaşma Hareketleri içindeki Yeri” konulu yaklaşık beş ciltlik bir kitabın da hazırlığını sürdürüyor. Basın kartı sahibi, İngilizce biliyor. Türkiye Yazarlar Sendikası ve Dil Demeği Üyesi. Evli ve iki çocuk babası.
 
OĞUZ ERKIR

OĞUZ ERKIR

ÜYE

OĞUZ ERKIR

OĞUZ ERKIR

ÜYE

1942 yılında Ankara'da doğdu. Ankara ITİA mezunu. 1972 yılında TRT Van Haber Bürosu'nda göreve başladı. Daha sonra Kars Haber Bürosunda görev aldı. 1974-1988 yılları arasında TRT Antalya Haber Müdürlüğü'nde Muhabirlik yaptı. Halen Haber Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmekte. Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından, 1987 yılında "Yılın Başarılı Gazetecisi" seçildi. Doğayla ilgili senaryo çailşmalannın yanısıra, Etnoğrafik eserlerin koleksiyonu ile de uğraşıyor. Sarı basın kartı sahibi. Evi ve bir çocuk babası. 
RUKİYE BENEK

RUKİYE BENEK

ÜYE

RUKİYE BENEK

RUKİYE BENEK

ÜYE

 1956 yılında Kars'ta doğdu. Ankara Eğitim Enstitüsü'nden mezun oldu. 1976 yılında TRT’de Spiker olarak göreve başladı. 1982 yılından bu yana aynı kurumda Yayın Şefi olarak çalışmakta, iki dönem Antalya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nda da görev aldı. Sarı basın kartı sahibi. Bir çocuk annesi.
GÜNÖZ ENER

GÜNÖZ ENER

ÜYE

GÜNÖZ ENER

GÜNÖZ ENER

ÜYE

1940 yılında Antalya'da doğdu. DTCF Coğrafya Bölümü mezunu. 1967 yılında Ankara Radyosu'nun açmış olduğu spikerlik sınavını kazanarak Antalya Radyosu'nda göreve başladı. Daha sonra aynı kurumda Reklam Şefi ve Diskotek Transkripsiyon Müdürü olarak çalıştı. Radyo Müdürlüğü görevini yürüttü. Ener, sürekli basın kartı sahibi olup İngilizce bitiyor. Evli ve çocuk babası. 
Ö.NACİ UĞURAL

Ö.NACİ UĞURAL

ÜYE

Ö.NACİ UĞURAL

Ö.NACİ UĞURAL

ÜYE

1934 yılında Ayvalıkta doğdu. 1957 yılında Hürses Gazetesi’ni çıkardı. Yarım asıra yakındır Hürses'i ofset tekniğine geçerek çıkarıyor. Türk Basın Birliği. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin çeşitli başarı ödülleri aldı. Cemiyetin 2. Başbakanlık görevinde bulundu. evli, Sürekli Basın kartı sahibi ve 3 çocuk babası. 
TEVFİK GÜNAY

TEVFİK GÜNAY

ÜYE

TEVFİK GÜNAY

TEVFİK GÜNAY

ÜYE

1954 yılında Antalya'da doğdu. Kuleli Askeri Lisesi mezunu. 1973 yılında Antalya'da Hürses Gazetesi'nde göreve başladı. Hürses Gazetesi'nde muhabirlikten sonra uzun yıllar Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptı ve bu gazeteden emekli oldu. Emeklilik sonrası VİP Televizyonunda göreve başladı ve bu televizyonun Genel Müdürü oldu. Halen bu görevini sürdürüyor. Antalya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nda çeşitli görevlerde bulundu. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği yarışmalarda, 1986 ve 1989 yıllarında ödüller kazandı. Sarı basın kartı sahibi. Evli ve iki çocuk babası 
KORKMAZ BOYACIYILMAZ

KORKMAZ BOYACIYILMAZ

ÜYE

KORKMAZ BOYACIYILMAZ

KORKMAZ BOYACIYILMAZ

ÜYE

1946 yılında Eskişehir'de doğdu. Özel Gazetecilik Okulu mezunu. 1972 yılından itibaren TRT'nin Diyarbakır ve Antalya Bölge Müdürlükleri'nde muhabir olarak görev yaptı. TRT'den emekli olduktan sonra, kendi kurduğu bir halkta ilişkiler şirketinin başına geçti. Sürekli Basın kartı Sahibi. Evli ve İki çocuk babası. 
SALİH ALTAN

SALİH ALTAN

ÜYE

SALİH ALTAN

SALİH ALTAN

ÜYE

1941 yılında Antalya'da doğdu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden ayrıldı. 1967 yılında TRT Antalya Radyosu’na Spiker olarak girdi. Radyoda Diskotek Görevlisi ve Türk Halk Muziği Dinleyici istekleri Programı Yapımcılığı görevlerinde bulundu. Bir süre Kars ve Gaziantep II ; Radyosu haber bürolarında muhabir olarak çatıştı. 1974 yılından buyana çalıştığı Antalya Haber Bürosu'ndan 1998 yılında kendi isteği ile emekli oldu. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nden başarı ödülü aldı. Cemiyet yönetiminde çeşitli kademelerde çalıştı. En uzun süre görev yapan Sayman ünvanını aldı. Sürekli basın kartı sahibi. Evli ve iki çocuk babası. 
MUSTAFA VURAL

MUSTAFA VURAL

ÜYE

MUSTAFA VURAL

MUSTAFA VURAL

ÜYE

1953 yıkıda Finike'de doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Bölümü mezunu. 1980 yılında Haber Kameramanı olarak TRT’ye girdi. 1988 kaçar TRT Antalya Haber Müdürlüğü'nde çalıştı. 1992'de TRT’den ayrılarak Anadolu Ajansı’na girdi. 1999 seçimlerinde Antalya Milletvekili olan Vural, bir dönem milletvekilliği yaptı. Sarı basın kartı sahibi. Evli ve iki çocuk babası . 
AYFER ŞİMŞEK

AYFER ŞİMŞEK

ÜYE

AYFER ŞİMŞEK

AYFER ŞİMŞEK

ÜYE

1960 Antalya doğumlu, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler mezunu. Mesleğe 1979 yılında Hürriyet Haber Ajansı Antalya bürosunda başladı. Sırasıyla Hürriyet Gazetesi, Hürriyet Akdeniz, Güneş, Günaydın, Tan Gazetelerinde Muhabirlik yaptı. Gazete 07’de Muhabirlik, İstihbarat Şefi, Yazı İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu. Kanal 07 Televizyonunda muhabirlik yaptı. Gazete 07 ve Ekonomi Gazetelerinde “KEPÇE” adıyla köşe yazdı. Merkezi İzmir’de olan Gözlem Gazetesinin Antalya temsilciliğini yaptı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığına bağlı Antalya İl Tarım Müdürlüğüne ait “Antalya Tarım” adlı derginin haber koordinatörlüğünü yaptı. Bir resmi kuruluşun Basın ve enformasyon bölümünde çalıştı. Halen Antalya Tarım Dergisinde devametmektedir. Antalya Gazeteciler Cemiyeti başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş ile derneklerden çeşitli ödülleri bulunan Ayfer Şimşek Başbakanlık Sarı Basın kartı sahibi, Evli ve iki çocuk annesidir.
GÖNÜL UĞURAL

GÖNÜL UĞURAL

ÜYE

GÖNÜL UĞURAL

GÖNÜL UĞURAL

ÜYE

1940 yılında Bingöl'de doğdu. Gazeteciliğe 1961 yılında Hürses Gazetesi’nde Yazı işleri Müdürü olarak başladı. 20 yıldan fazla bir süre bu görevi sürdürdükten sonra emekli oldu. Sürekli basın kartı sahibi. Evli ve üç çocuk annesi.
YALÇIN DOĞAN

YALÇIN DOĞAN

ÜYE

YALÇIN DOĞAN

YALÇIN DOĞAN

ÜYE

1953 yılında Ankara'da doğdu. 1978 yılında Ankara Erkek Sanat Yüksek Öğretmen Okulu'ndan mezun oldu. 1974 yılında TRT'de Teknisyen olarak göreve başladı. Daha sonra sınavla Prodüktör olan Doğan, görevini Antalya Radyosu'nda sürdürüyor. "Günaydın", "Günden Güne" ve "Turizm Penceresi" programlarının yapımcılığını da üstlendi. Sarı basın kartı sahibi. Evli ve iki çocuk babası. 
NURTEN POLAT

NURTEN POLAT

ÜYE

NURTEN POLAT

NURTEN POLAT

ÜYE

1944 yılında Sinop-Gerze'de doğdu. DTCF Coğrafya Bölümü'nden 1970 yılında mezun oldu. Milli Eğitim Müdürlüğü ve DSi'de çalıştı. 1971 yılında kaşeli olarak Antalya Radyosu'nda spikerliğe başladı. Daha sonra kadrolu spiker olarak görev aldı. 1983 yılında Yayın Koordinatörü oldu. Halen bu , görevi sürdürüyor. Batı Müziği programları yaptı. "Sizin için seçtiklerimiz1', "Esinti" ve "Pazarın Getirdikleri" programlarını hazırladı. San basın kartı sahibi, İngilizce biliyor. Evli ve bir çocuk annesi. 
FAHRİ TAŞ

FAHRİ TAŞ

ÜYE

FAHRİ TAŞ

FAHRİ TAŞ

ÜYE

1945 yılında Erzincan merkeze bağlı Uluköy'de doğdu. 1962 yılında Erzincan Lisesi'nden mezun oldu. 1966 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Erzincan Lisesi Edebiyat Öğretmenliğine atandı. Askerliğini 1968-70 yılları arasında Burdur'da yaptı. 1973 yılında TRT'nin açtığı prodüktörlük sınavını kazanarak naklen bu kuruma geçti. Sırası ile Erzurum, Antalya ve Ankara Radyolarında prodüktör ve yönetici olarak görev yaptı. 1988 yılında TRT İnceleme ve Araştırma Kurulu Üyeliği'ne atandı. 18 Eylül 2008'de 43 yıl 7 aylık devlet hizmetini tamamlayarak emekli oldu. 1988 yılında " Sait Faik Abasıyanık", 1988 yılında " Erzincan Lisesi 50 yaşında, 2004 yılında "Erzincan Türküleri I-II" (Salih Turhan ile birlikte), 2008 yılında " Erzincan Lisesi 60 Yaşında" adlı kitaplarını yayınladı. Yazdığı yüzlerce radyo programı metninin dışında çeşitli bilimsel toplantılarda tebliğler sundu, yerel gazete ve dergilerde yazıları yayımlandı
METİN ÖZTEKİN

METİN ÖZTEKİN

ÜYE

METİN ÖZTEKİN

METİN ÖZTEKİN

ÜYE

 1942 yılında Kars’ta doğdu. Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunu. Üniversite yıllarında Metin Yazarı-Prodüktör olarak TRT'ye girdi. Bu kurumda, Tiyatro ve Eğlence Yayınları Müdürlüğü, Denetçilik. Söz Yayınları Müdürlüğü yaptı. “Bu dilin ustaları" ve "Dilimiz" adlı iki eseri bulunuyor.
MENDERES TÜREL

MENDERES TÜREL

ÜYE

MENDERES TÜREL

MENDERES TÜREL

ÜYE

  11 Temmuz 1964 tarihinde Antalya’ da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’ da tamamladıktan sonra İngiltere’ de gazetecilik eğitimi aldı. Uzun yıllar boyunca Antalya’ da gazeteci olarak çalışan Menderes Türel, çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından bir çok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirildi. 1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi. 1992 yılında, 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçilen Türel, daha sonra 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini yürüttü. 9 Kasım 2001 tarihinde yapılan oda seçimlerinin ardından 14 Kasım 2001 tarihinde üstlendiği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 22 Ocak 2004 tarihine kadar sürdürdü. Bu tarihte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için kendi arzusu ile Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldı. 28 Mart 2004 günü yapılan genel yerel seçimlerde oyların yüzde 34.77’sini alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. ATSO bünyesinde Meclis Üyesi, Yönetim Kurulu Başkan vekili ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak, Antalya’nın şehircilik ve ticaret alanındaki temel sorunlarının çözümü ve turizm alanında tanınması için birçok proje başlatan, seminer ve konferanslar düzenleyen Türel, Antalya’nın dünyaya açılması için gönüllü bir elçi gibi çalıştı. *İKV(İktisadi Kalkınma Vakfı) Yönetim Kurulu Üyeliği, *Antalya Organize Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı, *Antalya Organize Sanayi Müteşebbis Heyet Vekilliği, *Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Etik Kurulu Üyeliği, *Akdeniz Basın Vakfı Mütevelli Heyet Başkanlığı, *BAGEV( Batı Akdeniz Gelişim Vakfı)Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Evli ve bir çocuk babası olan Menderes Türel iyi derecede İngilizce biliyor.
YILMAZ EKİZ

YILMAZ EKİZ

ÜYE

YILMAZ EKİZ

YILMAZ EKİZ

ÜYE

1938 yılında Samsun'da doğdu. Gazeteciliğe Samsun'da yayınlanan Son Posta Gazetesinde başladı. Daha sonra Hürses Gazetesi'ne geçti. Burada uzun yıllar çalıştıktan sonra Ankara'da yayınlanan Medeniyet Gazetesi’nde göreve başladı. 1956 yılında Antalya'ya geldi ve İleri Gazetesi’nde çalışmaya başladı. Anadolu Ajansı ve Milliyet Gazetesi'nin fahri olarak Antalya Muhabirliğini üstlendi. 1977 yılında Akdeniz Haber Ajansı Antalya Büro Şefi oldu. Ak Ajans’ın yurt çapındaki bürolarını Tercüman Gazetesi’ne devretmesinden sonra gazeteciliğe Tercüman Antalya Temsilcisi olarak devam etti ve bu görevden emekli oldu. Sarı basın kartı sahibi. Evli ve iki çocuk, üç torun sahibi. 
BURHANETTİN KETECİ

BURHANETTİN KETECİ

ÜYE

BURHANETTİN KETECİ

BURHANETTİN KETECİ

ÜYE

1947 yılında Erzurum'da doğdu. Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü mezunu. Bir süre Öğretmenlik yaptıktan sonra. 1976 yılında TRT'ye Prodüktör olarak girdi. TV Prodüktörlüğü ve Söz Yayınları Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Halen, TRT İstanbul Televizyonu Müdürlüğü'de Yapımcçı-Yönetmen olarak görev yapmaktadır. Sürekli basın kartı sahibi. Üç çocuk babası.
ALİ ERGİN

ALİ ERGİN

ÜYE

ALİ ERGİN

ALİ ERGİN

ÜYE

1956 yılında Burdur'da doğdu. 1979 yılında Ankara İTİA'Dan mezun olydu. Tarım, Orman ve Köyişleri Bakanlığı'nda görev yaptı. 1983 yılında Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürlüğü'ne muhabir olarak girdi. Ajansta İstahbarnat şefliği, Bölge Müdür Yardımcılığı ve son olarak Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2003 yılında kendi isteği ile emekli oldu. Halen Akşam Akdeniz ve Çeşitli Dergilerde yazılar yazarak serbest gazeteci olarak mesliğini sürdürüyor. Antalya Gazeteciler cemiyeti'nin açtığı yarışmalarda iki kez "haber" Dalırda ödül aldı. Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babası.
SABAHATTİN ATMACA

SABAHATTİN ATMACA

ÜYE

SABAHATTİN ATMACA

SABAHATTİN ATMACA

ÜYE

1959 yılında Manisa'da doğdu. 1980 yılında Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Gazeteciliğe 1983 yılında Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürlüğü'nde başladı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin açtığı yarışmalarda iki kez "Haber" dalında "Yılın Gazetecisi" seçildi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. AA Bölge Müdürlüğü görevinden Emekli oldu. Sarı basın kartı sahibi, İngilizce biliyor. Evli ve bir çocuk babası. 
YÜKSEL YENER

YÜKSEL YENER

ÜYE

YÜKSEL YENER

YÜKSEL YENER

ÜYE

1945 yılında Sivas'ta doğdu. TRT’ye 1972 yılında Antalya Haber Bürosu'nda Teleks Operatörü olarak başladı. 1980 yılında Antalya Radyosu Yayın Koordinatörlöğü'ne atandı, Evli ve iki çocuk babası. 
ERKİN ÖZGÜNSÜR

ERKİN ÖZGÜNSÜR

ÜYE

ERKİN ÖZGÜNSÜR

ERKİN ÖZGÜNSÜR

ÜYE

 
MUSTAFA UYSAL

MUSTAFA UYSAL

ÜYE

MUSTAFA UYSAL

MUSTAFA UYSAL

ÜYE

1947 yılında Konya'nın Hadim ilçesinde doğdu. Gazeteciliğe 1968 yılında Yeni Gazete Ankara Bürosu'nda başladı. Yenigün ve Hürriyet Gazeteleri'nde çalıştı. Gazi Eğitim Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyat Bölümü'nü bitirdi. Bir yıl Kanada ve Almanya'da bulundu. 1984 yılında bir yıl süre ile Güneş Gazetesi Antalya Muhabirliği yaptı. 1985 yılında Dünya Gazetesi Antalya Muhabirliği yaptı. 1985 yılında Dünya Gazetesi Antalya Bölge Temsilciliği'ne atandı. Bu görevinden emekli olduktan sonra, Atılım Gazetesi'ne Genel yayın Müdürü olarak girdi. Kapanıncaya kadar bu gazetede çalıştı. Havlen paloma adlı tanıtım şirketinmi yönetiyor. Antalya ve Termessos hakkında üç dilde yazılmış yapıtı bulunuyor. Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından "İnceleme-Araştırma", "Röportaj" dalında "Yılın Gazetecisi" seçildi. Bir süre Cemiyet Yönetim Kurulu'nda Genel Sekreter olarak da görev yaptı. Sarı basın kartı sahibi, İngilizce biliyor. Evli ve üç çocuk babası. 
ERDAL ORHAN

ERDAL ORHAN

ÜYE

ERDAL ORHAN

ERDAL ORHAN

ÜYE

1956 yılında Ağrı'da doğdu. Bursa Yabancı Diler Yüksek Okulu'ndan ayrıldı. Gazeteciliğe, 1975 yılında Ağrı'da Hürriyet Gazetesi Muhabiri olarak başladı. Antalya'da Hürriyet haber Ajansı, Tercüman, Ak Ajans ve Bulvar Muhabirlikleri yaptı. 1984 yılında Milliyet Gazetesi Antalya Bürosu Temsilcisi oldu. 1987 yılında Güneş Gazetesi Temsilciliği'ne geçti. Yeni Asır'ın Denizli Büro Şefliği görevinde bulundu. Ekspres Gazetesi'nde Yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürlüğü'nde Muhabir olarak çalıştı. Bir süre Fotospor Gazetesi'nin Antalya Temsilciliği'ni de yürüttü, Yeni İleri ve Beyaz Gazetelerinde çalıştı. Halen Serbest Gazetecilik yapıyor. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin açtığı yarışmalarda "Fotoğraf" dalında iki kez, "Haber" dalında bir kez "Yılın Gazetecisi" seçildi, iki kez Fotoğraf sergisi açtı. Antalya Çevre Sanatçıları Topluluğu üyesi. Lisanslı futbol oynadı. Sürekli Sarı basın kart sahibi.
DERYA UĞURAL AÇIKEL

DERYA UĞURAL AÇIKEL

ÜYE

DERYA UĞURAL AÇIKEL

DERYA UĞURAL AÇIKEL

ÜYE

1965 yılında Antalya'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Hürses Gazetesi’nde çeşitli konularda yazıları yayınlandı. Halen bu gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yürütüyor. Sarı Basın Kartı sahibi, İngilizce biliyor. Bir çocuğu var…
GÜLAY ÖZTÜRK

GÜLAY ÖZTÜRK

ÜYE

GÜLAY ÖZTÜRK

GÜLAY ÖZTÜRK

ÜYE

1944 yılında İstanbul'da doğdu. Erzurum Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü'nden ayrıldı. TRT'ye 1965 yılında Spiker olarak girdi. Sırasıyla. Kars Radyosu, Erzurum Bölge Radyosu ile yurdun değişik radyolarında görev yaptı. 1971 yılından bu yana Antalya Radyosu'nda spikerlik yapmakta. Uzun yıllar Halk oyunları ile ilgilendi. Yer aldığı Erzurum Kadın Bar Ekibi. Yugoslavya'da "Dünya Birinciliği" kazandı. TRT'nin çalışanlarına verdiği "15. yıl ve "25. yıl" plaketleri ile ödüllendirildi. Sarı basın kartı sahibi, Fransızca biliyor. Evli ve iki çocuk annesi. 
MERİÇ ATEŞ

MERİÇ ATEŞ

ÜYE

MERİÇ ATEŞ

MERİÇ ATEŞ

ÜYE

 1951 yılında Muş'ta doğdu. 1972 yılında Ankara ITlA'yı bitirdi. 1975 yılında girdiği Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün merkez birimlerinde çalıştı. BYE Antalya İl Müdürlüğü'nü kurdu ve ilk il Müdürü olarak görev yaptı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin Genel Sekreterlik görevinde de bulundu. Halen Akdeniz haber Gazetesini çıkarıyor. San basın kartı sahibi, İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.
YUSUF DEMİR

YUSUF DEMİR

ÜYE

YUSUF DEMİR

YUSUF DEMİR

ÜYE

15/06/1958'de Sivas'ta doğdu, Antalya Tic. Lisesi’nden mezun oldu, evli ve bir erkek çocuğu babası. Gazetecilik mesleğine 1978 yılında eski adı Hürriyet Haber Ajansı (HHA) olan şimdiki Doğan Haber Ajansı (DHA – Hürriyet Gazetesi) Antalya Bölge Bürosu'nda başladı. Uzun yıllar muhabir olarak çalışıp, emekli olduktan sonra yerel gazetede bir süre yazı işleri müdürlüğü yaptı. Gazetecilik mesleğini, halen Doğan Haber Ajansı’nda (DHA) muhabir olarak sürdürüyor, Sürekli Sarı Basın Kartı hamili. Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) her yıl düzenlediği ‘Yılın Başarılı Gazetecisi Yarışmalarında’, birçok mesleki yarışmalarda, haber, röportaj, sayfa düzeni, haber fotoğrafı ve fotoğraf dalında ödüller aldı, fotoğraf dalında sergilere katıldı, AGC’nin açtığı Basın Akademisi’nde eğitim de aldı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC), Sivil Savunmanın haberleşme kanadı 'Acil Afet Haberleşme İstasyonu'nu çalıştıran Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Antalya Şubesi, Serbest Sanatçılar Grubu (SESAN) Antalya Şubesi ve Temiz Çevre Derneği (TÇD) üyesi. 
MUSTAFA TUNCEL

MUSTAFA TUNCEL

ÜYE

MUSTAFA TUNCEL

MUSTAFA TUNCEL

ÜYE

1950 yılında Keban'da doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ile Ankara Yüksek Öğretmen Okulu'ndan mezun oldu. 1974 yılında TRT'ye Muhabir olarak girdi. TRT'de Haber Merkezi Muhabirliği. Haber Müdür Yardımcılığı, Radyo Haberleri Müdür Yardımcılığı. Parlamento Haberleri Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1987 yılında TRT Antalya Haber Müdürlüğü'nde görev yaparken, Televizyon Haberleri Müdürlüğü'ne geçti.Bir süre bu görevde bulunduktan sonra yeniden Antalya’ya dönüp TRT Muhabirliği görevini üstlendi. 2004 yılında emekliye ayrıldı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından "Beydağları Efsane Söyler" adlı yapıtı bastırıldı. Mitoloji üzerine araştırmalar yapıyor, öykü yazıyor. Sarı basın kartı sahibi. Evli ve iki çocuk babası. 
EROL ÜLGEN

EROL ÜLGEN

ÜYE

EROL ÜLGEN

EROL ÜLGEN

ÜYE

1934 Samsun-Çarşamba doğumlu.Gazeteciliğe 1952 yılında Dünya Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi Yazar Çetin Altan’ın çırağı olarak başladı.Sırasıyla Hürses(Ankara), Son Havadis(Ankara) ve Vatan Gazetesinde muhabirlik yaptı.1954-1960 yılları arasında VatanDemokratizmir ve Son Haber(İzmir) Gazetelerinin Ankara Mümessilliğinde bulundu.1960 yılında Öncü(Ankara) Gazetesine geçti, muhabir ve sayfa sekreterliği yaptı.1964 yılında Ankara Radyosuna “T.B.M.M SAATİ” programını hazırladı.1966-1972 yılları arasında Akşam Gazetesinde parlemento muhabiri, makale yazarı ve “Küçük Fıkra” yazarı olarak çalıştı.1973 yılında Şelale(Antalya) Gazetesinde “İĞNE” başlıklı küçük fıkralar yayınladı.Antalya Belediyesi’nin Basın ve Halkla İlişkiler sorumluluğunu üstlenerek, 1974-75-76 ve 77 yıllarında Antalya Festivalini tasarladı ve uyguladı.Antalya Festivalinin içeriğini görsel sanatlarla zenginleştirdi ve derinleştirdi.1979 yılında Enerji Bakanlığı’nın Ege’de görevli basın müşaviriydi.1980 yılında Antalya Belediyesi’ndeki görevine döndü ise de emekliliğini istedi.Serbest gazeteci olarak çalışmalarını sürdüren Erol Ülgen evli ve üç çocuk babasıdır.
VEDAT ÖZKELEŞ

VEDAT ÖZKELEŞ

ÜYE

VEDAT ÖZKELEŞ

VEDAT ÖZKELEŞ

ÜYE

1964 Ankara’da dünyaya geldi.. Babasının memuriyeti nedeniyle 1973 yılında Antalya’ya geldi. Antalya Barbaros ilkokulu, Merkez Ortaokulu ve Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümünü bitirdikten sonra 1981 yılında Akdeniz gazetesinde gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Antalya Ekspres, Antalya, Bulvar, Milliyet, Güneş ve Hürriyet Gazetelerinin Antalya Bürolarında Muhabir olarak çalıştı. Daha sonra Hürriyet Gazetesi Ankara bürosunda bir süre çalıştıktan sonra İstanbul’da Tercüman gazetesinde görev yaptı. Sonra Anadolu Ajansına girdi ve Antalya Bürosunda Muhabir olarak çalışırken Ankara’ya atandı. Bir süre de Ankara’da Anadolu Ajansında çalıştı 1993 yılında Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürü olarak atandı. 1994 yılında Anadolu Ajansından istifa ederek TRT’de göreve başladı. Ankara’da Dış Yayınlar Dairesinde Muhabirlik yaptı. Bu arada TRT Türkiye’nin Sesi Radyosuna haftalık bir haber program hazırladı. Bu arada daha önce bitirdiğim 2 yıllık yüksek okula ek olarak bir de 4 yıllık İşletme Fakültesi bitirdi. Ardından Genelkurmay Başkanlığı Harekat Başkanlığı Psikoloji Harekat Daire Başkanlığınca düzenlenen Psikolojik Harekat 18. Dönem Subay Temel Kursuna katıldı ve sınava girerek mezun oldu. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen kameramanlık kursuna katıldı. TRT Haber Dairesi Başkanlığı Merkez Haberler Müdürlüğünde İstihbarat Editörü olarak bir süre Müdür Yardımcılığına vekalet etti. 2004 yılında kısa bir süre de TRT Trabzon Haber Müdürlüğü vekaleti de yaptıktan sonra yine 2004 yılının sonlarında TRT Antalya Haber Müdürlüğü görevine atandı. Halen bu görevi yürütüyor. 1986 ve 1988 yıllarında Antalya Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği yarışmalarda Fotoğraf ve Foto röportaj dallarında iki kez yılın başarılı gazetecisi seçildi. Merkezi Ankara’da bulunan Gazeteciler Cemiyeti, merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Cumhurbaşkanlığı Başbakanlık Muhabirleri Derneği, Güvenlik ve Yargı Muhabirleri Derneği ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile Radyo Televizyon Çalışanları Vakfı üyesiyim. Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Muhabirleri Derneğinde Genel Saymanlık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu.Ayrıca Güvenlik ve Yargı Muhabirleri Derneğinin de Genel Sekreterlik görevini yürüttü. Evli ve bir erkek çocuk babası. 
İBRAHİM AKKAYA

İBRAHİM AKKAYA

ÜYE

İBRAHİM AKKAYA

İBRAHİM AKKAYA

ÜYE

Eskişehir’de doğdu. İlk, orta, lise ve yüksek öğrenimini doğum yerinde yaptı. Gazeteciliğe Eskişehir Sakarya Gazetesi’nde başladı.Eskişehir’de Sonolay Gazetesi’nde ve Topraksu Bölge Müdürlüğünde Basın danışmanı olarak çalıştı.Akkaya, 70’li yıllarda Türk Haberler Ajansı Antalya Bürosu’nda görev aldı. Antalya Valiliği’nin ilk basın müşavirliği görevinde bulundu.Uzun süren Günaydın Gazetesinin Antalya temsilciliğini yaptı. Antalya’da Yeni İleri ve Gazete 07 ve Kanal 07 ‘nin kuruluşlarında görev aldı. Büyükşehir Belediyesi’nde Başkanlık Danışmanı olarak ta çalıştı. Basın mesleğinden aldığı çok sayıda ödülü olan Akkaya, halen Antalya’da yayımlanan Beyaz Gazetesi’nde Genel Yayın Müdürlüğü görevini yürütüyor. Sporcu kişiliği ile tanınan İbrahim Akkaya, futbolculuk ve 17 yıllık futbol hakemliği, gözlemcilik, hakem kurulu üyeliği görevlerinden ardından bir süre de Antalyaspor Kulübü yönetim kurulu üyeliği görevini yürüttü. 
EKREM ŞEN

EKREM ŞEN

ÜYE

EKREM ŞEN

EKREM ŞEN

ÜYE

1959 yılında Anamur'da doğdu. Gazeteciliğe, 1972 yılında Yeni Anamur Gazetesi'nde başladı. 1975 yılında Antalya Gazetesi'nde göreve başladı. Antalya'nın en eski gazetesi olan Antalya Gazetesi'nde Yazı İşleri Müdürü olarak uzun yıllar görev yaptıktan sonra 2003 yılından bu yana gazetenin Genel yayın Müdürlüğü görevini yürütüyor. Gazetecilik alanında çeşitli ödülleri bulunuyor. Sürekli Basın kartı sahibi. Evli ve bir çocuk babası olan Şen, Cemiyet Yönetim Kurulu Üyesi.
NİHAT TOKLU

NİHAT TOKLU

ÜYE

NİHAT TOKLU

NİHAT TOKLU

ÜYE

1959 yılında Antalya'da doğdu. Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Mezunu. Gazeteciliğe 1987 yılında Milliyet Gazetesi Antalya Bürosü'nda başladı. Ardından Hürriyet Haber Ajansı'na girdi. Uzun bîr süre bu gazetede Muhabir ve Spor Sorumlusu olarak çalıştı. 1994 yılında bu ga-yetedeki görevinden aynlarak tekrar Milliyet Antalya Bürosu'nda görev üsttendi. Belediye Basın Müdürlüğü yaptı. Sabah Akdeniz Gazetesi’nde yazıyor. Sarı basın kartı sahibi. Evli ve bir çocuk babası. 
HÜSEYİN DEMİR

HÜSEYİN DEMİR

ÜYE

HÜSEYİN DEMİR

HÜSEYİN DEMİR

ÜYE

Gazeteciliğe 2008 yılı itibariyle veda eden Hüseyin Demir, Milliyet Haber Ajansı, Hürriyet Haber Ajansı, Uğur Dündar'ın yönetimindeki Arena Programı ve Star Gazetesi'nde muhabir ve yönetici olarak görev yaptı. Eski Başbakanlardan Tansu Çiller'in mayolu resimlerini çekerek, "Türkiye'nin ilk Paparazzisi" ünvanını alan Demir, mesleki başarılarından dolayı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Magazin Gazetecileri Derneği'nce toplam 14 kez "Yılın Gazetecisi" seçildi. Akdeniz Basın Vakfı'nın da kurucuları arasında yer alan Hüseyin Demir, Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi.
MEVLÜT YENİ

MEVLÜT YENİ

ÜYE

MEVLÜT YENİ

MEVLÜT YENİ

ÜYE

1965 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde dünyaya geldi. 1982 yılında Gazeteciliğe Alanya’da başladı. Yeni Alanya, Ekspres, Güneş, Cumhuriyet ve Tercüman gazetelerinin Alanya muhabirliklerini yaptıktan sonra askerlik hizmetini yapmak üzere 1986 yılında Alanya’dan ayrıldı. Askerlik hizmeti sonrası Antalya’ya yerleşerek önce Bulvar Gazetesi daha sonra Tercüman Gazetesi Antalya Bölge Temsilcisi oldu. 14 yıl Akşam Gazetesi Akdeniz Bölge Temsilciliği görevini yürüttü. Halen Sabah Gazetesi Akdeniz Bölge Temsilciliği görevini sürdürmektedir.

Üç dönemdir de Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını sürdüren Yeni, ‘Sevgi Yolu’ adında doğa ve insan konulu yurtiçi ve yurtdışında 4 kez kişisel fotoğraf sergisi açtı.

Antalya Tanıtım Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi olan Yeni, Akdeniz Basın Vakfı kurucuları arasında yer aldı ve bir dönem bu vakfın başkanlık görevini yürüttü. Türkiye’nin ilk Bowling Kulübünü Antalya Emniyet Spor bünyesinde kurdu ve üç dönem Kepez Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Mevlüt Yeni, Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Antalyaspor Danışma Kurulu Üyesi, Antalyaspor Vakfı 2. Başkanı, Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Başkanı ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Şubesi Denetleme Kurulu Başkanı olarak spora olan katkısını devam ettirmektedir.

Mevlüt Yeni, evli ve bir çocuk babası.


MESLEKİ ÖDÜLLER

1988 AGC Yarışması Haber Dalında Yılın Gazetecisi

1989 AGC Fotoğraf Dalında Yılın Gazetecisi

1989 AGC Yılın Gazetecisi

1990 AGC Yarışması İnceleme Dalında Yılın Gazetecisi

1990 AGC Yarışması Araştırma İnceleme Dalında Yılın Gazetecisi

1991 AGC Yarışması Fotoğraf Dalında Yılın Gazetecisi

1991 AGC Fotoğraf ve Foto. Röportaj Dalı Basın Ödülü

1992 AGC Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması Sanat Dalı Üçüncülüğü ve Aynı Dalda Mansiyon

1993 AGC Yarışması Araştırma İnceleme Dalında Yılın Gazetecisi

1993 AGC Yarışması Araştırma İnceleme Dalında Yılın Gazetecisi

1994 AGC Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması Sanat Fotoğrafı Ödülü

2000 AGC Güncel Yazılar Dalında Yılın Gazetecisi

2002 AGC Araştırma İnceleme Dalında Yılın Gazetecisi

2002 AGC Araştırma İnceleme Dalında Yılın Gazetecisi

2005 TUREB Gazeteci Yazar Ödülü

2007 OTED Alanya- Başarılı Gazetecilik Ödülü

2007 Antalya Rotary Kulübü Meslek Hizmet Ödülü

Toros Eğitim Kurumları – ‘2007 Yılında En İyi Hizmet Eden Gazeteci’ Onur Ödülü

2010 Lara Yeni Avrupa Koleji Karakter Eğitim ve Liderlik Projesi ‘2010 Yılının En İyi Liderlik Ödülü’

PLAKETLER VE TEŞEKKÜR BELGELERİ

2000 Antalya Kaleiçi Rotary Kulübü Onur Belgesi

2001 9.Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatları - Çevre Basın Ödülleri Katılım Sertifikası

2003 Yeni Alanya Gazetesi Hizmet Anısına Plaket

2006 15.Uluslararası Hasyurt Tarım Fuarına Katkı Plaketi

2007 Sümer Ezgü Ege Toros Yörük Türkmen Türküleri Albümü’ne Destek

2007 Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay’ı Ziyaret Anısına Plaket

2007 ‘Kadın ve Şiddet’ Konulu Toplantıya Katkılarından Dolayı Onur Belgesi

2008 1.Anadolu Şenliği Etkinliğine Katkı Plaketi

2008 AKEV Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiçek’ten ‘Mesleki Bilgilendirme Konferansı Anısına Plaket

2008 Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü - Antalya İli Eğitim Öğretim Faaliyetlerinin Desteklenmesi Adına Teşekkür Belgesi

2009 Kaleiçi Rotaract Kulüpleri 1.Ortak Toplantısına Katılım Belgesi

2009 Yörükler Derneği – Antalya İline Hizmet Plaketi

2009 Antalya Basın Akademisi Eğitim Desteği Anısına Plaket

2009 Antalya Valiliği Uluslararası Gazeteciler Kongresi Anısına Plaket

2009 AKEV Koleji Anadolu Lisesi Mesleki Tanıtım Paneline Katılım Anısına Plaket

2009 Alanya Gazeteciler Cemiyeti 10.Olağan Genel Kurul Toplantısına Katılım Plaketi

2010 Prof. Dr. Mustafa Akaydın’dan 47.Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’ne Destek Plaketi

2010 Yörükler Derneğine Katkı Plaketi

2010 Antalya Valiliği Ziyareti Anısına Plaket

2010 Lara Yeni Avrupa Koleji Karakter Eğitimi ve Liderlik Projesi’nde 2010’un ‘En İyi Lider’ Ödülü - Kristal Kupa

2010 Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 10.Yıl Kuruluş Yıldönümü Destek Plaketi

2011 AKEV Koleji Anadolu Lisesi Mesleki Tanıtım Paneline Katılım Plaketi

2011 Antalya Emniyet Müdürlüğüne Destek ve Kent Güvenliğine Duyarlılık İçin Teşekkür Belgesi

2011 TGYD Türk Turizminde Yiyecek İçecek Uygulamalarında Sorunlar ve Çözüm Önerileri Konulu Panele Katılımından Dolayı Teşekkür Plaketi

2011 AKHAV’ın Çalışmalarına ve Talasemi Tanıtımına Desteklerinden Dolayı Plaket

2011 Antalya Valiliği ve Antalya Emniyet Müdürlüğünden Emniyet Müdürlüğüne Destek ve Kent Güvenliğine Verdiği Önemden Dolayı Teşekkür Plaketi

2012 AGC Kardelenlerinden Eğitime Katkılarından Dolayı Teşekkür Plaketi

2012 Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Kütüphanesi’ne katkılarından dolayı Teşekkür Plaketi

Atatürk İlköğretim Okulu Sosyal Faaliyetlerine Destek Plaketi

Antalya İli Çevre Koruma Vakfı Tarafından Çevreyi Korumaya Yönelik Katkılarından Dolayı Şükran Belgesi

Turizm Bakanlığı Türk Turizmine Katkı Plaketi

Akdeniz Üniversitesine Basın Desteği Teşekkür Belgesi

Türkiye – Polonya Protokollerine Katılım Belgesi

Turizm Bakanlığı – Turizme Destek Plaketi

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği – Kazakistan ve Türkiye Arası İlişkilere Katkı Plaketi

10. Aspendos Opera ve Bale Festivali’ne Deksek Plaketi

ANTİKAD’a Destek Plaketi

Incity Ailesinden Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’ye Plaket

Türkiye Triotlan Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş’ten 1. Antalya Triotlan Avrupa Kupası Yarışması’na katkı Plaketi


SPOR BAŞARILARI

4. Geleneksel Su Voleybolu Turnuvası 2’ncilik

5. Geleneksel Basın Su Voleybolu Turnuvası 3’üncülük

3. Antalya Ferdi Bowling Turnuvası 2’ncilik

3. Geleneksel Antalya Basın Bowlingi Turnuvası 2’ncilik

4.Geleneksel Bowling Basın Turnuvası 1’incilik

2005 Türkiye Bowling Kulüpler Kupası Erkek Takımlar 1’incilik

2005 Türkiye Bowling Kulüpler Kupası Karışık Çiftler 3’üncülük

2.Antalya Geleneksel Bowling Basın Turnuvası Takım 2’ncilik

3.Antalya Geleneksel Bowling Basın Turnuvası 1’incilik

2011 Dedeman Park Bowling Turnuvaları 1’incilik Ödülü

1999 4.Fecs European Big Open Löwen Tournament Dart

2001 - Antalya Takımlar Ligi Şampiyonası 2’ncilik 
ALİ BULDU

ALİ BULDU

ÜYE

ALİ BULDU

ALİ BULDU

ÜYE

 
SERÇİN İNCİ TÜREL

SERÇİN İNCİ TÜREL

ÜYE

SERÇİN İNCİ TÜREL

SERÇİN İNCİ TÜREL

ÜYE

 
NURİ ERKAL

NURİ ERKAL

ÜYE

NURİ ERKAL

NURİ ERKAL

ÜYE

 
BÜLENT ECEVİT

BÜLENT ECEVİT

ÜYE

BÜLENT ECEVİT

BÜLENT ECEVİT

ÜYE

 
EROL İŞBİLİR

EROL İŞBİLİR

ÜYE

EROL İŞBİLİR

EROL İŞBİLİR

ÜYE

 
ŞENOL GÖKA

ŞENOL GÖKA

ÜYE

ŞENOL GÖKA

ŞENOL GÖKA

ÜYE

 
İSMAİL TUNCA

İSMAİL TUNCA

ÜYE

İSMAİL TUNCA

İSMAİL TUNCA

ÜYE

1963 Ankara doğumlu. 1986 yılında TRT Antalya Haber Müdürlüğü'nde kamera asistanı olarak başladığı mesleğini 2000 yılından bu yana Ankara TRT Haber Merkezi'nde sürdürüyor. Sürekli basın kartı sahibi. Tunca evli ve bir çocuk babası . 
H. AŞKIN ERİŞ

H. AŞKIN ERİŞ

ÜYE

H. AŞKIN ERİŞ

H. AŞKIN ERİŞ

ÜYE

Gazeteciliğe 1983 yılında Tercüman Gazetesi7Nde başladı. Daha sonra sırasıyla Türkiye Gazetesi, İhlas Haber Ajansı, ART,Akşam Gazetesi, Akdeniz Kent haber Gazetesi'nde temsilcilik ve müdürlük görevlerinde bulundu. Şu an Ekspres Gazetesi'nde haber müdürü olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babası.
AYNUR ARSLANGİRAY

AYNUR ARSLANGİRAY

ÜYE

AYNUR ARSLANGİRAY

AYNUR ARSLANGİRAY

ÜYE

1960 yılında İstanbul'da doğdu. Açık Öğretim Fakültesi mezunu Gazeteciliğe 1987 yılında spiker olarak TRT Antalya Bölge Müdurlüğü'ne girerek başladı. Halen bu görevini sürdürmekte. San basın kartı sahibi. Gazeteci Hüseyin Arslangiray ile evli ve bir çocuk annesi.
İRFAN YAZAR

İRFAN YAZAR

ÜYE

İRFAN YAZAR

İRFAN YAZAR

ÜYE

1965 yılında Çankırı Çerkeş'de doğdu. Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nun Radyo-TV BÖlümü'nü 1987 yılında bitirdi. Stajım TRT’de tamamladı. Daha sonra, 1988 yılında açılan sınavı kazanarak. TRTye Kamera Asistanı olarak girdi. Bu görevini, TRT Antalya Haber Müdurlüğü'nde sürdürüyor. Sarı Basın Kartı sahibi. Evli ve iki çocuk babası. 
ERCAN SAKINCI

ERCAN SAKINCI

ÜYE

ERCAN SAKINCI

ERCAN SAKINCI

ÜYE

1963 yılında Sungurlu'da doğdu. 1984 yılında Ereğli Meslek Yüksek Okulu Makine ve Döküm Bölümü'nü bitirdi. Aynı yıl, A.Ü. Eğitim Bilimleri Fakültesi'ne kaydoldu. 1988 yılında TRT Antalya Haber Müdürlüğü'nde Kamera Asistanı olarak göreve başladı. TRT'de görev almasının ardından. Eğitim Bilimleri Fakültesi’ndeki eğitimini bıraktı. Halen TRT Genel Müdürlüğü'nde görevini sürdürüyor.TRT'deki görevine ek olarak. Amatörce fotoğrafçılıkla uğraşıyor, sarı basın kartı sahibi ve bekar.
ALİ FUAT CÖMERT

ALİ FUAT CÖMERT

ÜYE

ALİ FUAT CÖMERT

ALİ FUAT CÖMERT

ÜYE

1961 yılında Elazığ'da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin Uluslararası ilişkiler Bölümü'nden 1986 yılında mezun oldu. 1986 yılında TRT’ye muhabir olarak girdi. TRT Antalya Haber Müdürlüğü'nde çalıştıktan sonra görevini Ankara'da sürdürüyor. Sarı basın kartı sahibi. Evli ve bir çocuk babası.
MEHMET ŞAFAK

MEHMET ŞAFAK

ÜYE

MEHMET ŞAFAK

MEHMET ŞAFAK

ÜYE

1966 yılında Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması Bölümü'nü bitirdi. 1988 yılında TRT'nin Antalya Bölge Müdürlüğü'nde Muhabir olarak göreve başladı. Halen bu görevi sürdürüyor. Sarı basın kartı sahibi, İngilizce biliyor. Evli ve bir çocuk babası. 
EMİN DEMİR

EMİN DEMİR

ÜYE

EMİN DEMİR

EMİN DEMİR

ÜYE

1960 yılında Samsun'da doğdu. Akdeniz Üniversitesi Turizm meslek Yüksel Okulu'ndan mezun oldu. Gazeteciliğe Samsun'da Bulvar Gazetesi'nde başladı. Milliyet Gazetesi'nden bir süre görev yaptıktan sonra 1986 yılında Anadolu Ajansı'na girdi.Halen bu ajansın Antalya Bölge Müdürlüğü'nde muhabir olarak çalışıyor. Sarı Basın tartı Sahibi, Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Temsilciliği görevini de yürütüyor. Evli ve bir çocuk babası.
MAHMUT ÜRÜNDÜL

MAHMUT ÜRÜNDÜL

ÜYE

MAHMUT ÜRÜNDÜL

MAHMUT ÜRÜNDÜL

ÜYE

1955 yılında Diyarbakır'da doğdu. Ortaokul mezunu. Gazezecilğe 1980 yılında Hürriyet Haber Ajansı Demre Muhabiri olarak başladı. 1986 yılında Bulvar Gazetesi'nin Antalya Temsilcisi oldu. Son Havadis. Milliyet ve Sabah gazeteierinde çalıştıktan sonra HHA Antalya Bürosu'nda görev aldı. 1992 yılında Sabah Gazetesi'ne geçti. Bu görevinden ayrıldıktan sonra Yeni İleri'de görev aldı. Akşam Gazetesi Temsilcisi olarak görev yaptı. Halen Kitle Gazetesi'nde Magazin sorumlusu olarak görev yapıyor Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin 1984 yılında açtığı yarışmada "Haber” dalında "Yılın Gazetecisi" seçildi. Evli ve üç çocuk babası. 
DURSUN GÜNDOĞDU

DURSUN GÜNDOĞDU

ÜYE

DURSUN GÜNDOĞDU

DURSUN GÜNDOĞDU

ÜYE

1959 yılında Sivas'ta doğdu. Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nun Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Gazeteciliğe 1979 yılında Ankara'da Barış Gazetesi'nde başladı. Daha sonra sırasıyla, Türk Haberler Ajansı ve Günaydın Gazetesi Ankara Büroları'nda Muhabirlik ve istihbarat Şefliği yaptı. 1989 yılında Günaydın Gazetesi Antalya Bölge Temsilcisi oldu. 1992 yılında Hürriyet Haber Ajansi'na geçti. Hürriyet Haber Ajans'ının Büro Şefi oldu. Daha sonra Ajansın Doğan haber Ajansı ismini almasından sonra şefliği sürdürdü, ardından Hürriyet Gazetesinin Temsilcisi oldu. Halen her iki görevi de yürütüyor. Foto Muhabirleri Demeği'nin Kurucu Üyesi ve ilk Genel Sekreter Yardımcısı olan Gündoğdu, sarı basın kartı sahibi. Evli ve iki çocuk babası.
ORHAN TOLUNAY

ORHAN TOLUNAY

ÜYE

ORHAN TOLUNAY

ORHAN TOLUNAY

ÜYE

1958 yılında Burdur’un Bucak ilçesinde doğdu. Orta ve Lise öğrenimim Bucak'ta tamamladı. 1978 yılında, Antalya Meslek Yüksek Okulu'nun Muhasebe Bölümü'nü bitirdi. 1976 yılından bu yana Kuyumculuk mesleğim sürdürüyor. Antalya Kuyumcular Derneği Başkanlığı da yaptı. Gazeteciliğe, 1986 yılında, "Zümrüt" adlı aylık turizm ve aktüalite dergisini çıkararak başladı. Daha sonra, 1987 yılında günlük Son Haber Gazetesini yayınlamaya başladı. Halen gazetenin sahibi. Tolunay aynı zamanda üç dönemden bu yana Antalya Kuyumcular Odası ve Antalya Esnaf Odaları Birliği Başkanlığını yürütüyor. San basın kartı sahibi, İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası. 
MUSTAFA NOYAN

MUSTAFA NOYAN

ÜYE

MUSTAFA NOYAN

MUSTAFA NOYAN

ÜYE

1948 yılında Ankara'nın Keskin ilçesinde doğdu.Ankara İTİA Gazetecilik ve Halkla İlişkiler mezunu. Gazeteciliğe 1965 yılında Trabzon'da Son Haber Gazetesi'nde başladı. Sırasıyla Politika, Anka Ajans ve Dünya Gazetesi'nde muhabirlik yaptı. Hürriyet Gazetesi'nin çıkardığı Karadeniz Gazetesi'nde çalıştı. 1981 yılında İstanbul'da Milliyet Gazetesi'nde Yazı İşleri Sayfa Sekreteri olarak göjrev aldı. 1987 yılında Güneş Gazetesi'ne geçti ve spor sayfa sekreteri oldu. 1990 yılında Antalya'ya gelerek Güneş Gazetesi büro şefi oldu. Bu görevindern emekli olduktan sonra Sabah Gazetesi Antalya Tesislerinde sayfa sekreteri olarak çalıştı. Daha sonra 07 Gazetesi'ne geçti. Haelen Akşam Gazetesi'nin yerel ekinde Spor yazarlığı yapıyor. 1980 yılında Çağdaş Gazeteciler derneği tarafından Haber dalında Yılın Gazetecisi seçildi. 1981 yılında aynı derneğin Mizampaj Dalı ödülünü kazandı. Sarı Basın Kartı Sahibi, TSYD Üyesi, evli ve bir çocuk babası. 
ÜMİT NASİP KARGILI

ÜMİT NASİP KARGILI

ÜYE

ÜMİT NASİP KARGILI

ÜMİT NASİP KARGILI

ÜYE

1960 yılında Antalya'da doğdu. Ankara Üniversitesi Basın yayın Yüksekokulu Radyşo ve Televizyon Bölümü mezunu. Gazeteciliğe TRT Ankara Televizyonu Kültür ve Eğitim Proğraümları Prodüktörü olarak başladı. Halen Antalya Radyosu'nda prodüktör ıolarak görevini sürdürüyor. Sarı Basın Kartı sahibi. Evli ve bir çocuk babası. 
CENGİZ DURU

CENGİZ DURU

ÜYE

CENGİZ DURU

CENGİZ DURU

ÜYE

1961 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunu. 1988 yılında Radyo Yardımcı Prodüktör olarak TRTye girdi.1991 yılından bu yana TRT Antalya Radyosu'nda Prodüktör olarak görevini sürdürürken 2003 yılında Ankara'ya atandı. halen Ankara Radyosu'nda prodüktör olarak çalışıyor. Sarı basın kartı sahibi. Evli.
MUSTAFA SÖZEN

MUSTAFA SÖZEN

ÜYE

MUSTAFA SÖZEN

MUSTAFA SÖZEN

ÜYE

1964 yılında Antalya'nın Akseki ilçesine bağlı Fersin Köyü'nde doğdu. Anadolu Üniversitesi işletme Fakültesi mezunu. Gazeteciliğe 1986 yı!ında Dünya Ekonomi-Politika Gazetesi Antalya Bürosu'nda başladı. Bu gazetede Antalya Temsilciliği yaptı. Halen Birgün Gazetesi'nde temsilmci olarak çalışıyor. 1992 yılında Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin açmış olduğu yarışmada "Haber" dalında "Yılın Gazetecisi" seçildi. Cumhuriyet Kitap Kulübü ve Dünya Kitap Kulübü Üyesi. San basın kartı sahibi. 
MUSTAFA YİĞİT

MUSTAFA YİĞİT

ÜYE

MUSTAFA YİĞİT

MUSTAFA YİĞİT

ÜYE

 
A. BERRİN TÜREL

A. BERRİN TÜREL

ÜYE

A. BERRİN TÜREL

A. BERRİN TÜREL

ÜYE

1959 Yılında Antalya'dta doğdu. Yabancı Diller Yüksekokulu Mezunu. Gazeteciliğe 1989 yılında İleri Gazetesi'nde Yazı İşleri Müdürü olarak başladı. Halen aynı gazetede gföjrevini sürdürüyor.
NİZAMETTİN ÖZMEN

NİZAMETTİN ÖZMEN

ÜYE

NİZAMETTİN ÖZMEN

NİZAMETTİN ÖZMEN

ÜYE

1966 Manavgat doğumlu. 1985 yılında Serik Aspendos Gazetesi'nde başladığı gazetecilik mesleğini Yeni İleri, ART, Sanah, Akdeniz Atılım, Ekspres, Akşam gazetelerinde sürdürdü. Şu sıralar Antalya Gazetesi'nde yazıyor. Kepez, Belek ve Kemer Belediyeleri ile GATAB'ta Basın bürolarında çalıştı. 5 kez fotoğraf, resim, heykel ve kuru çiçek sergisi açtı. 3 şiir kitabı çıkardı. Altın Portakal ve Buca Belediyesi'den fotoğraf AGC'den fotograf, sayfa düzeni, araştırma ve röportaj dallarında toplam 30'a yakın ödülü var. Havva hanım ile evli. Özüm ve ilkem'in babası. 
SÜLEYMAN GEZİCİ

SÜLEYMAN GEZİCİ

ÜYE

SÜLEYMAN GEZİCİ

SÜLEYMAN GEZİCİ

ÜYE

1962 Diyarbakır doğumlu, ilk ve orta öğrenimini Diyarbakır'da tamamladıktan sonra 1987'de Antalya'ya yerleşti. Geldiği günden itibaren Yeni ileri Gazetesi’de muhabir ve karanlık oda sorumlusu olarak görev yaptı. Halen aynı gazetede Haber Müdürü olarak çalışıyor. 
ORHAN ÇAKMUR

ORHAN ÇAKMUR

ÜYE

ORHAN ÇAKMUR

ORHAN ÇAKMUR

ÜYE

1970 yılında Antalya’da doğdu. Ali Temel bey ve Esma hanımın ilk çocukları. Namık Kemal İlkokulu, Merkez Ortaokulu ve Çağlayan Lisesi’ni bitirdi. Gazeteciliğe 1989 yılında Güneş Gazetesi’nde muhabirliğe olarak başladı. Gazetenin kapanmasının ardından 1991 yılında Tercüman Gazetesi’ne geçti. Bu gazetenin de yayın hayatına son vermesiyle 1992 yılında yeni kurulan Sabah Gazetesi Antalya Bürosu’na muhabir olarak başladı. 5 Nisan 1994 ekonomik krizinde işten çıkarılınca vatani görevini yapmak üzere askere gitti. Askerlik dönüşü 1996 yılında Akşam Gazetesi’nde istihbarat şefi olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Lale Karabacak ile evlendi. Yine aynı yıl Sabah Gazetesi’ne geçti. Bu gazetede 2001 yılına kadar sayfa sekreteri ve sorumlu yazı işleri müdürü olarak çalıştı. Sabah’tan ikinci kez ekonomik kriz gerekçe gösterilerek, pek çok meslektaşıyla birlikte işten çıkarıldı. Dünya Gazetesi Antalya Bürosu’nda muhabir olarak çalışırken, 2005 yılında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne geçti. Halen bu görevini sürdürüyor. Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından 1993 ve 2003 yıllarında Yılın Başarılı Gazetecisi seçilen Çakmur, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Geleneksel Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması’nda 2002, 2003 ve 2004 yıllarında peş peşe 3 kez Birincilik ödülü kazandı. Orhan Çakmur ve Efe ve Ege adında ikiz oğul babası. 
BİLAL ÇELİKTAŞ

BİLAL ÇELİKTAŞ

ÜYE

BİLAL ÇELİKTAŞ

BİLAL ÇELİKTAŞ

ÜYE

1967 yılında Mersin'de doğdu, ilk, orta ve lise öğrenimim Antalya ve Mersin'de tamamladı. Gazeteciliğe Adana Ekspres Gazetesi'nde başladı. Bu gazetede 3 yıl çalıştıktan sonra Günaydın Gazetesi'ne geçti. Günaydın İstanbul Yurt Haberler Servisi'nde görev yaptı. 1989 yılında aynı gazetenin Antalya Bürosu'nda çalışmaya başladı. Bu gazete kapatıldıktan sonra reklam ve tanıtım işleri yapan bir ajans kurdu. Bu ajansa bağlı olarak, yayımı halen devam eden Turizm World adlı bir dergi çıkardı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin açtığı yarışmalarda ödülleri bulunuyor. Sarı basın kartı sahibi. Evli ve bir çocuk babası.
DENİZ AKGÜN

DENİZ AKGÜN

ÜYE

DENİZ AKGÜN

DENİZ AKGÜN

ÜYE

1961 yılında Antalya'da doğdu, ilk. orta öğrenimini Isparta'nın Yalvaç İlçesinde tamamladı. İktisat Fakültesi'ni bitirdikten sonra Gazi Teknik Eğitim Fakültesi'nden Öğretmenlik Meslek Dersleri Sertifikası almaya hak kazandı. Askerliğini Kırklareli Tümen Komutanlığı'nda Asteğmen olarak yaptı. Gazeteciliğe Milliyet Gaze-tesi'nde başladı. Güneş, Yeni İleri, Son Haber, Ekspres, tekrar Milliyet, Hürriyet, Tercüman, Atılım Gazeteleri’nde muhabirlikten Genel Yayın Müdürlüğü’ne kadar bir çok görevde bulundu. VTV’de Reklam Müdürlüğü ve sabah programı sunuculuğu yaptı. Halen Akşam Gazetesi’de köşe yazarlığı yapıyor. çalışıyor. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin açtığı yarışmalarda birçok kez "Fotoğraf, "Haber" ve "Spor" dallarında "Yılın Gazetecisi" seçildi. Akgün, İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.
CÜNEYT BOL

CÜNEYT BOL

ÜYE

CÜNEYT BOL

CÜNEYT BOL

ÜYE

 1963 yılında İzmir'de doğdu, İktisat Fakültesi’ni yarıda bırakarak, 1983 yılında Gazetecilik Mesleğine atıldı. Ege Telgraf Gazetesi'nde başladığı mesleğinde, sırasıyla Yeni Asır, Hürriyet ve Sabah ve Yeni Günaydın gazetelerinde çalıştı. Halen serbest gazetecilik yapıyor.
GÜRSEL KAYA

GÜRSEL KAYA

ÜYE

GÜRSEL KAYA

GÜRSEL KAYA

ÜYE

1961 Yılında Konya’nın Bozkır ilçesine bağlı Kavacık Köyü’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamladı.Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü 1982 yılında bitirdi.8,5 yıl süreyle edebiyat öğretmenliği ve idarecilik yaptı.TRT’nin 1990 yılında açılan yardımcı prodüktörlük sınavını kazanarak 1991 yılında Trabzon Bölge Radyosu’nda göreve başladı.Geçici bir süre Erzurum Bölge Radyosu’nda da görev yapan Gürsel Kaya, 1993 yılında Antalya Bölge Radyosu’na atandı.Günaydın, Yöremizden, Gençliğin Dünyası, Akdeniz’den, Gündönümü, Çevre ve İnsan Önce sağlık Gibi Programlar hazırlayan Gürsel Kaya , 2002 yılında Söz yayınları Şube Müdürlüğü’ne 16.04.2004 tarihinde de Antalya Bölge Radyosu Müdürlüğü’ne atandı.Şiirleri,Öyküleri, eleştiri yazıları çeşitli dergilerde yayımlanan Gürsel Kaya Başta Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere birçok kurum ve kuruluş tarafından yılın başarılı gazetecisi seçildi.1998-2006 tarihleri arasında, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreterlik görevini yürüttü.Medya, Avrupa Birliği, İletişim ve İnsan, Türkiye’nin iç ve dış politikaları, İnsan Hakları Verimlilik ve İletişim konularında konuşmacı ve dinleyici olarak seminerlere katılan; Türk Halk Müziği Halk Kültürü ve Yeni Türk Edebiyatı konularında çalışmaları da bulunan Sarı Basın Kartı sahibi Gürsel KAYA, Evli ve iki çocuk babasıdır. Tüketici Koruma Derneği, Beyaz Baston Görmeyenler Derneği, Şehit aileleri ve Gazileri Derneği, Engelli Sporcular Derneği, Mevlana Kültür ve Sanat Vakfı, Akdeniz Kültür ve İletişim Kulübü, Konyalılar Federasyonu gibi birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nun üyesi olan ve Yönetim Kurulu üyelikleri buluna Gürsel Kaya, Tekvando Federasyonu Basın Temsilcisi olarak da görev yapmaktadır. 
SÖKMEN BAYKARA

SÖKMEN BAYKARA

ÜYE

SÖKMEN BAYKARA

SÖKMEN BAYKARA

ÜYE

Foto Muhabirleri Derneği Kurucu Üyesi olan ve Foto muhabirliğinden Hürriyet Gazetesi’nden emekli olan Sökmen Baykara, 1936 yılında Antalya’da dünyaya geldi. İstanbul Gazetecilik Okulu’nu bitirerek, mesleğe 1958 yılında Yeni İstanbul Gazetesi’nde foto muhabiri olarak başladı. Mesleğini Hürriyet Haber Ajansı ve Hürriyet Gazetesi’nde sürdürdü. Basın yarışmalarında fotoğraf dalında 18 ödül aldı. Foto Muhabirleri Derneği Kurucu Üyesi oldu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Parlamento Muhabirleri Derneği üyesi, Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti üyesi… Basın Şeref Kartı taşıyan Baykara, iki yıl önce eşi Süheyla’yı kaybetti. İki oğlunun da İngiltere’de yaşamayı tercih etmesi üzerine, Antalya’daki evinde yalnız yaşıyor. 
MEHMET BAYDAR

MEHMET BAYDAR

ÜYE

MEHMET BAYDAR

MEHMET BAYDAR

ÜYE

1944 yılında Trabzon'un Yomra ilçesinde doğdu. Ortaokul mezunu. 1963 yılında İstanbul'da yapılan daktilo yarışmasında derece aldı. Aynı yıl İstanbul Radyosu Haber Şefliği'nde göreve başladı. Bir süre TRT Trabzon Bölge Müdürlüğü'nde Teleks Operatörü olarak görev yaptıktan sonra, Antalya Bölge Müdürlüğü'ne tayin oldu. Halen bu görevini sürdürmekte. Evli ve iki çocuk babası. 
YURDAER ÜLGEY

YURDAER ÜLGEY

ÜYE

YURDAER ÜLGEY

YURDAER ÜLGEY

ÜYE

1948 yılında Urfa'nın Siverek ilçesinde doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Yüksek Okulu mezunu. Gazeteciliğe 1968 yılında TRT Gaziantep İl Radyosu Haber Bürosu'nda başladı. 1982 yılında TRT Antalya Bölge Müdürlüğü Haber Müdürlüğü'ne atandı. Halen TRT Antalya Bölge Müdürlüğü'nde Program Haber Uzmanı olarak görev yapmakta. Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından 1986 yılında "Radyo Haberleri" dalında "Yılın Gazetecisi" seçildi. TRT'de 1983-1988 yılları arasında 5 yıl aralıksız haftalık spor programları hazırladı. Sarı basın kartı sahibi, İngilizce ve Fransızca biliyor. Evli ve bir çocuk babası. 
SUAT EKİZ

SUAT EKİZ

ÜYE

SUAT EKİZ

SUAT EKİZ

ÜYE

1959 yılında Antalya'da doğdu. İlk Orta ve lise tahsilini Antalya'da yaptı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Matematik Bölümünde 2 yıl okuduktan sonra kendi isteği ile kaydını dondurdu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi  mezunu.Ayrıca  yine Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim ve Pazarlama ve Reklamcılık eğitimi gördü.Sırasıyla ABC Ajansı, A.A ve Milliyet Gazetesi’nin Antalya Temsilciliğini yaptı. Tercüman Gazetesine bağlı Interpress Haber Ajansı'nda çalıştı.Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin açmış olduğu yarışmada haber dalında "en iyi haber ödülü"ne layık görüldü. Antalya'nın yerel gazetelerinden biri olan Kitle Gazetesinde gazete kapanıncaya kadar köşe yazarlığı yaptı.. Ayrıca alanında ilk kez  Akdeniz Rehber Sağlık ve  Eğitim Dergisini çıkardı..İngilizce biliyor. Sürekli Basın Kartı sahibi olan Suat Ekiz, evli ve bir oğlu var. 
TESLİME TOSUN

TESLİME TOSUN

ÜYE

TESLİME TOSUN

TESLİME TOSUN

ÜYE

1989 yılında mesleğe yerel yayın yapan olay gazetesi ile başladı. 1990 yılında sabah gazetesinde polis-adliye ve hastane muhabiri olarak görev aldı. Özel televizyonların yayın hayatına geçmesi üzerine Kanal 07 Televizyonun kuruluş aşamasında görev aldı. Haber programları hazırladı ve sundu. 15 Temmuz 1993 yılında hürriyet gazetesine trasfer oldu. 2004 yılında DHA'nın ilk kadın büro Şefi olarak Konya Büroya atandı. 2007 yılında Antalya'ya geri döndü. Aynı gazetede ve kuruluşta 20 yıl çalıştıktan sonra emekli oldu. Ancak halen aynı kuruluşta adliye muhabiri olarak görevine devam ediyor. Antalya gazeteciler Cemiyeti'nde yılın haber ödülleri ile çeşitli kurum ve kuruluşlardan ödül ve plaketler aldı. DHA Antalya Bürosunda adliye muhabiri olarak görevine halen devam etmektedir. 
AHMET İSTEK

AHMET İSTEK

ÜYE

AHMET İSTEK

AHMET İSTEK

ÜYE

1971 yılında Burdur’da doğdu. İlk, orta ve Teknik Lise Makine Bölümünü Burdur’da okudu. Gazeteciliğe 1989 yılının eylül ayında Hürriyet Haber Ajansı Burdur Muhabiri olarak başladı. Ardından 18 aylık vatani görevini tamamladıktan sonra 1992 yılının ağustos ayında Hürriyet Antalya Bürosu’nda gece muhabiri olarak girdi. Magazin, polis-adliye-hastane, politika ve Büyükşehir belediyesi muhabirliğinin ardından 1999 yılında Hürriyet- Milliyet haber ajanslarının birleşmesiyle DHA bünyesinde Görüntülü Haberler Sorumluluğuna getirildi ve halen bu görevi sürdürüyor.
PELİN ELMAZYAZAR

PELİN ELMAZYAZAR

ÜYE

PELİN ELMAZYAZAR

PELİN ELMAZYAZAR

ÜYE

 
ÖMER FARUK GÜDER

ÖMER FARUK GÜDER

ÜYE

ÖMER FARUK GÜDER

ÖMER FARUK GÜDER

ÜYE

Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi Ömer Faruk Güder 1962 Sivas Şarkışla doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Gazeteciliğe 1982 yılında Hürriyet Gazetesi Kayseri Bürosu’nda polis- adliye muhabiri olarak başladı. 1986 yılında Hürriyet Gazetesi Antalya bürosuna atandı. Burada muhabir ve istihbarat şefi olarak 1989 yılına kadar çalıştı. 1989 yılında Hürriyet Gazetesi Bolu Büro Şefliğine atandı. Üç yıl burada görev yaptı. 1993 yılında Hürriyet Gazetesi’nden ayrılarak Sabah Gazetesi Antalya Bölge Müdürlüğünde Haber Müdürü olarak göreve başladı, Bu görevini 7 yıl sürdürdü. 2000 yılında Sabah gazetesinden ayrılarak NTV Televizyonu Akdeniz Bölge Temsilcisi olarak göreve başladı. Bu görevini 1 yıl sürdürürken Türkiye çapındaki ekonomik kriz nedeniyle NTV televizyonunun bölge bürolarını kapatması sonucu bu görevinden ayrıldı. 2001 yılında Manavgat Belediyesi Basın Danışmanlığına atandı. Bu görevini de 1 yıl sürdürdükten sonra kendi isteği ile ayrılıp Antalya’da Eğitim sektörüne hitap eden ‘ AKDENİZ’de EĞİTİM’ adındaki Antalya’nın ilk eğitim- haber dergisini yayınlamaya başladı. Halan bu derginin sahibi olarak 2007 yılında emekli olmasına rağmen gazetecilik mesleğine devam ediyor. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Ömer Faruk Güder 1989 yılında sahip olduğu Sarı Basın Kartı’ndan sonra 2010 yılında Sürekli Basın Kartı almaya hak kazandı. Sürekli Basın Kartı sahibi Ömer Faruk Güder, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin açtığı haber ve fotoğraf yarışmalarında 7 kez yılın gazetecisi olarak seçildi. Ömer Faruk Güder’in Emre ve Ülkü adında iki çocuğu var. 
H.İBRAHİM OKUMAMIŞ

H.İBRAHİM OKUMAMIŞ

ÜYE

H.İBRAHİM OKUMAMIŞ

H.İBRAHİM OKUMAMIŞ

ÜYE

 
MUSTAFA ABADAN

MUSTAFA ABADAN

ÜYE

MUSTAFA ABADAN

MUSTAFA ABADAN

ÜYE

 
CEVAT ALP

CEVAT ALP

ÜYE

CEVAT ALP

CEVAT ALP

ÜYE

Tarımla uğraşan oldukça kalabalık bir ailenin (on iki kardeşin) on birincisi olarak 1950 yılında Antalya’da doğdu... 1970 yılında deniz askeri olarak Gölcük Donanma Komutanlığı’nda Oramiral Kemal Kayacan’ın makam şoförlüğünde bulundu ve 8 Haziran 1972 tarihinde bu şerefli görevini başarıyla tamamlayıp terhis oldu... 1974 yılında kurduğu Oto Alpler Koll. Şti. ile başladığı ve yaklaşık on yıl sürdürdüğü ticaret hayatını noktalayarak gazetecilik mesleğine yöneldi... 12.12.1983 yılında Antalya Ekspres Gazetesi’ni kurdu... Uzun yıllar Başyazarlığını ve Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı gazetesini 1998 yılı sonunda devretti... Bu süre içinde, 73 yıl aradan sonra “Antalya’ya en büyük armağanlarımdan birisidir” dediği, “ 5 TEMMUZ ANTALYA’NIN KURTULUŞ GÜNÜ”nün ortaya çıkartılmasındaki başarılı çalışmalarını Bakanlar Kurulu kararıyla yasallaşmasına kadar ısrarla takip ederek, 1994 yılından itibaren sonsuza kadar her yıl kutlanmasını sağladı... Kemal Dedeman’a adını taşıyan bir ilköğretim okulu ve Meltem Camii’ni yaptırtma başarısını gösterdi... Mesleğini Sabah gazetesinin Akdeniz ilavesinde üç yıl (2000 – 2003) sürdürdü... 1993 – 2005 yılları arasında yaklaşık on iki yıl ART televizyonunda kendi hazırladığı canlı yayın programlarını sundu... Aynı kanalın bir süre genel yayın yönetmenliğini de yaptı... Birçok kere “Yılın Gazetecisi” seçildi. Kazandığı 40’a yakın Gazetecilik Başarı ödülleri arasında Türkiye çapında düzenlenen Başbakanlık Basın Yayın ödülünü iki kez aldı. Düzenlenen özel bir törende (Falez Otel 1993) Türkiye’de ilk kez uluslararası UNESCO Çevre Ödülü’ne layık görüldü. Aynı törende toplam altı çevre ödülü alma başarısı gösteren ilk gazeteci olarak tarihe geçti... Antalyaspor’da yönetim kurulu üyeliği ve denetleme kurulu üyeliği yaptı... Dört yıl Altın Portakal Film Festivali Yürütme Kurulunda görev aldı... Ünlü Müzikolog Bestekar Devlet Sanatçısı İsmail Baha Sürelsan Hoca’nın 1980 yılında kurduğu TSM korosunda beş yıl korist ve solistlik yaptı... 1979 – 1982 yılları arasında ATSO (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası) meclis üyeliği yaptı. Bu görevi sırasında Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasında büyük gayret gösterdi... Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin ve Antalya Kültür ve Sanat Vakfı’nın (AKSAV) kurucusu olan Cevat ALP, 0-6 yaş Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası’nın kuruluşuna da (1984) öncülük etti... Halen Korkuteli Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı (KEKSAV) Başkan Vekilliği görevini yürütüyor... Yaklaşık 2 bin beşyüz adet yayınlanmış makalesi bulunan ve sarı basın kartı sahibi olan ALP evli ve beş çocuk babası... 
MEHMET YÖNDEN

MEHMET YÖNDEN

ÜYE

MEHMET YÖNDEN

MEHMET YÖNDEN

ÜYE

 
TÜLİN KORKUT ELMALIOĞLU

TÜLİN KORKUT ELMALIOĞLU

ÜYE

TÜLİN KORKUT ELMALIOĞLU

TÜLİN KORKUT ELMALIOĞLU

ÜYE

 
AHMET DEMİR

AHMET DEMİR

ÜYE

AHMET DEMİR

AHMET DEMİR

ÜYE

 
MUHAMMET DEMİR

MUHAMMET DEMİR

ÜYE

MUHAMMET DEMİR

MUHAMMET DEMİR

ÜYE

 
ERKAN ERMAN

ERKAN ERMAN

ÜYE

ERKAN ERMAN

ERKAN ERMAN

ÜYE

1965 yılında Çanakkale'de dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümünden mezun oldu. Gazetecilğe 1992 yılında TRT Çukurrova Haber Müdürlüğünde başladı. 1996 yılında TRT Antalya Haber müdürlüğü'ne muhabir olarak atandı. Halen bu görevini sürdürüyor. Evli ve iki çocuk babası.
GÜLTEKİN BURSALI

GÜLTEKİN BURSALI

ÜYE

GÜLTEKİN BURSALI

GÜLTEKİN BURSALI

ÜYE

10 Eylül 1971 tarihinde Antalya’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Eskişehir ilinde yaptı. Gazeteciliğe 1989 yılında Eskişehir’de başladı. Antalya’ya yerleştiğinde Sabah Gazetesinde çalışmaya başladı. Sabah Gazetesinden ayrıldıktan sonra Yeni İleri ve Akdeniz Atılım Gazetelerinde Haber Müdürü ve İstihbarat şefi olarak görev aldı. Çeşitli yarışmalardan birçok başarı ödülü bulunan Gültekin Bursalı, halen İhlas Haber Ajansı’nda 6 yıldır haber müdürü olarak görev yapıyor. 
SÜLEYMAN EKİN

SÜLEYMAN EKİN

ÜYE

SÜLEYMAN EKİN

SÜLEYMAN EKİN

ÜYE

15 Ocak 1971’de dünyaya geldi. Doğumumdan kısa bir süre sonra babasının tayini nedeniyle Antalya”ya göç ettiler. Kentin Şarampol, Yüksekalan ve Teomanpaşa semtlerinde kaldı. İlkokulu İsmail Hakkı Kaya İlköğretim Okulu’nda, Ortaokulu İstiklal Ortaokulu’nda, ve Ticaret Lisesi’nde okudu. Açıköğretim Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nü birinci sınıfta terk etti. Değişik tarihlerde yerel ve ulusal basında görev yaptı. Kısa bir süre yurtdışında çalıştı. Halen Hürriyet Gazetesi’nin spor servisinde görev yapıyor. Evli ve üç erkek çocuk babası. 
ALİ CEM ÇON

ALİ CEM ÇON

ÜYE

ALİ CEM ÇON

ALİ CEM ÇON

ÜYE

 
 AYŞE DOĞAN

AYŞE DOĞAN

 AYŞE DOĞAN

AYŞE DOĞAN

 
MESUT GÜRKAN

MESUT GÜRKAN

ÜYE

MESUT GÜRKAN

MESUT GÜRKAN

ÜYE

 
MUSTAFA CANSIZ

MUSTAFA CANSIZ

ÜYE

MUSTAFA CANSIZ

MUSTAFA CANSIZ

ÜYE

 
ORHAN PARMAKSIZ

ORHAN PARMAKSIZ

ÜYE

ORHAN PARMAKSIZ

ORHAN PARMAKSIZ

ÜYE

 
VEDAT GÜRHAN

VEDAT GÜRHAN

ÜYE

VEDAT GÜRHAN

VEDAT GÜRHAN

ÜYE

1962 yılında Fethiye’de doğdu. Lise mezunu. Gazeteciliğe 1982 yılında Muğla "Hamle" gazetesinde Spor Muhabiri olarak başladı. Bu arada Ortaca Gençlik, Marmarisspor ve Muğlaspor^da profesyonel olarak futbol oynadı. 1996-97 yıllarında Sabah Gazetesi Antalya Bürosu'nda çalıştı. Güney Haber Gazetesizde görev yaptı. Daha sonra Yeni İleri Gazetesi'ne girdi ve 18 yıl aralıksız bu gazetede Spor Müdürü olarak çalıştı. 41 yaş gibi genç yaşta emeklilik hakkı elde etti. Halen Akdeniz Manşet Gazetesi’nde Genel yayın Müdürlüğü yapmakta. Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü ve Şirinyalı Spor Kulübü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından amatör spora katkılarından dolayı örnek gazeteci seçildi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından 1989-90-92-93-95-98-99 ve 2001 yıllarında yılın gazetecisi seçildi. Evli ve iki çocuk babası. 
GÜRSEL TUNÇER

GÜRSEL TUNÇER

ÜYE

GÜRSEL TUNÇER

GÜRSEL TUNÇER

ÜYE

 
BÜNYAMİN TOKMAK

BÜNYAMİN TOKMAK

ÜYE

BÜNYAMİN TOKMAK

BÜNYAMİN TOKMAK

ÜYE

Bünyamin Tokmak 20 Ağustos 1962'de, Antalya'nın Korkuteli ilçesine bağlı Bozova beldesinde doğdu. Ailesi 1965'te Antalya'ya taşındı. Sırasıyla Cumhuriyet ilkokulu (1973), Merkez Ortaokulu (1976) ve Antalya Lisesi'nden (1979) mezun oldu. Aynı yıl kazandığı Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nu 1984'te bitirdi. 1983 yılında ANKA Ajansı'nda gazeteciliğe başladı. Ulusal Basın Ajansı'nda (UBA) çalıştı. UBA'nın kapanması üzerine geldiği Antalya'da Antalya Ekspres Gazetesi'nde muhabirlik yaptı. Bir süre sonra UBA'nın faaliyete başlaması üzerine UBA'nın Antalya temsilciliği görevini yürüttü. 1986-1987 yıllarında vatani görevini (Gaziemir/İzmir ve Dutlukır/Konya) yedek subay olarak tamamladı. Askerlik dönüşünde Ankara'da, Ulus Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Anadolu Ajansı'nın açtığı sınavı kazanması üzerine, mesleğe 1988 yılından beri bu kurumda devam ediyor. Bünyamin Tokmak, Türkiye Gazeteciler Sendikası üyesi ve TGS'nin Antalya işyeri temsilcisi. 1990 yılında Bursa'da görev yaptığı dönemde kuruluşunu gerçekleştirdiği Çağdaş Gazeteciler Derneği Güney Marmara Şubesi'nde, yönetim kurulu üyesi, 2. başkan ve başkan olarak uzun yıllar görev aldı. 1998 yılında Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürlüğü emrine atandı. Bir süre de Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi başkanlığı görevini yürüttü. Bünyamin Tokmak, Bursa'da yaşadığı yıllarda Çağdaş Eğitim Kooperatifi, Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği (GÜMÇED) ve Antalyalılar Derneği'nin kurucuları arasında yer aldı. Evli ve iki çocuk babası. 
FİKRİ CİNOKUR

FİKRİ CİNOKUR

ÜYE

FİKRİ CİNOKUR

FİKRİ CİNOKUR

ÜYE

 
UMUT ÖZEN

UMUT ÖZEN

ÜYE

UMUT ÖZEN

UMUT ÖZEN

ÜYE

1974 Yılında Antalya’ya bağlı Serik ilçesi Abdurrahmanlar Kasabasında doğdu. Gazeteciliğe 1992 yılında Eyilik şirketler gurubuna bağlı Yeni İleri Gazetesi’nde başladı. 2000-2002 yılları arasında aynı şirkete bağlı ETV’de, Haber Kameramanlığı yaptı. 2003 yılında Bakış Gazetesi’ne geçti ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak çalışmasını sürdürüyor. 1997, 1998, 1999 ve 2000 yıllarında AGC’nin açtığı “Yılın Başarılı Gazetecisi Yarışması” Haber, Araştırma-İnceleme, Röportaj ve Fotoğraf dallarında Yılın Gazetecisi ödüllerini aldı. Bir çok sivil toplum kuruluşu tarafından da başarılarından dolayı ödülü layık görüldü. 2003 yılında Antalya Gazeteciler Cemiyeti Yedek Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Sarı Basın Kartı sahibi. Evli 1 çocuk babası. 
BÜLENT TATOĞULLARI

BÜLENT TATOĞULLARI

ÜYE

BÜLENT TATOĞULLARI

BÜLENT TATOĞULLARI

ÜYE

İşletme mezunu olan Bülent TATOĞULLARI gazeteciliğe 1996 yılında Akdeniz Atılım Gazetesi'nde başladı. 1999 yılında Akşam ve 2009 yılında HABERTÜRK'E gecti. Haber ve Fotoğraf dallarında bir çok ödülü bulunuyor. 
FATİH GÜRBÜZ

FATİH GÜRBÜZ

ÜYE

FATİH GÜRBÜZ

FATİH GÜRBÜZ

ÜYE

20.09.1970 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Gazetecilik mesleğine 1988 yılında Ankara’da yerel Belde Gazetesi’nde stajyer olarak başladı. 1994 yılında Hergün Gazetesi Altındağ Bölge Temsilciliği yaptı. 1996 yılında Antalya’da Yeni İleri Gazetesi’nde muhabir olarak çalıştı. 1999 Yılında Akşam Gazetesi Akdeniz Bölge Temsilciliğinde çalıştı. 2002 yılında haftalık yayın yapan Sonsöz Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak görev yaptı. 2004 yılında Beyaz Gazetesi’nde İstihbarat Şefi olarak çalıştı. 2005 yılında kurulan Yenigün Gazetesi’nde halen Yayın Koordinatörü olarak görev yapıyor. Evli ve bir kız çocuğu babası. 
ALİ TONGÜLÜS

ALİ TONGÜLÜS

ÜYE

ALİ TONGÜLÜS

ALİ TONGÜLÜS

ÜYE

08.06.1951 tarihinde Ereğli (Konya) doğdu. 1960 eylül ayında Ankara’ya yerleşti. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Ankara’da tamamladı. 1973’de Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. 22 ayrı meslekte çalıştı. Gazeteciliğe 1968 yılının kasım ayında Ankara Ekspres’te başladı. Sonra sırasıyla Ulus (Barış), Adalet, Yeni Halkçı, Hür Anadolu, Başkent gibi yerel gazetelerde spor muhabiri ve yazarı olarak çalıştıktan sonra 1974’te Son Havadis’e, 1976’da Günaydın’a transfer oldu. Kısa bir süre (4 ay kadar) Hürriyet’te çalıştı. 1979 yılında yurt dışına gitmek üzere gazeteciliğe ara verdi. 1982’de yeniden Son Havadis’e döndü. Bir yıl sonra Tercüman Gazetesi’ne geçti. Gazetenin kapandığı 1994 eylül ayına kadar burada çalıştı. 1 Nisan 1994 yılında emekli oldu. Ve Haziran ayında “Sürekli Sarı Basın Kartı”nı aldı. 1995 yılında Antalya’ya yerleşti. Burada gazetecilik yaşantısına Yeni İleri Gazetesi’nde Yazı İşleri Müdürü ve Yayın Koordinatörü olarak devam etti ve 10 yıl süre ile çalıştı. Bu arada gazetenin mensup olduğu Medyanın televizyonu olan ve Türkiye-Avrupa-Kafkaslar-Ortadoğu’ya yayın yapan E TV’nin Genel Yayın Müdürlüğü’nü yaptı. 1996 martından itibaren 8 ay süresince “Hafta içi her gün”, sonrasında haftada bir “süresi olmayan” açık oturum programlarını yaptı ve sundu. Aynı zaman E Medya’nın Genel Müdür Yardımcılığı görevini de yürüttü. E Medya’dan 15 Ocak 2005 tarihinde kendi isteği ile ayrıldı. Antalya’nın yerel gazetelerinden Akdeniz MANŞET Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürü ve Başyazarı olarak görev aldıktan sonra AKŞAM Gazetesinde köşe yazarlığının yanısıra Antalya Halk Ekmek'te basın ve halkla ilişkiler müdürlüğünü yürütüyor. Antalya'da Yerel olarak yayın yapan ART televizyonu'nda "Ali Tongülüs'le Son Nokta" isimli TV programıda yapan Tongülüs Evli ve M. Kaan (1976) ile Hakan (1981) adında iki oğlu, ayrıca Betül Uysal (1977) ve Barış User (1978) isimli iki çocuğu var..
YUSUF DALAMAN

YUSUF DALAMAN

ÜYE

YUSUF DALAMAN

YUSUF DALAMAN

ÜYE

 
HAKKI SARGIN

HAKKI SARGIN

ÜYE

HAKKI SARGIN

HAKKI SARGIN

ÜYE

 
RIZA ÖZEL

RIZA ÖZEL

ÜYE

RIZA ÖZEL

RIZA ÖZEL

ÜYE

 
HASAN HATAPÇI

HASAN HATAPÇI

ÜYE

HASAN HATAPÇI

HASAN HATAPÇI

ÜYE

 
OSMAN ALTINIŞIK

OSMAN ALTINIŞIK

ÜYE

OSMAN ALTINIŞIK

OSMAN ALTINIŞIK

ÜYE

 
HÜSEYİN ÇATAK

HÜSEYİN ÇATAK

ÜYE

HÜSEYİN ÇATAK

HÜSEYİN ÇATAK

ÜYE

 
DENİZ GÖKTEPE SAĞLAM

DENİZ GÖKTEPE SAĞLAM

ÜYE

DENİZ GÖKTEPE SAĞLAM

DENİZ GÖKTEPE SAĞLAM

ÜYE

01.09.1975 Antalya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antalya’da tamamladı. Gazetecliğe 1994 yılında ETV ‘de Muhabir olarak başladı. Daha sonra aynı televizyonda İstihbarat Şefi ve son olarak da Haber Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 12 yıla yakın çalıştığım Eyilik Şirketler Gurubu’na ait E Medya kuruluşundan 2005 Mart ayında şartlar gereği ayrılmak durumunda kaldı. Şu anda Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğü’nde çalışıyor. Gazeteci Mehmet Veysi Sağlam ile evli.
İDRİS TAŞ

İDRİS TAŞ

ÜYE

İDRİS TAŞ

İDRİS TAŞ

ÜYE

25.02.1973 Tarihinde Manavgat’ta doğdu.1991 yılında Serik Lisesi’nden mezun oldu.
1997 yılında da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi.İstanbul’da Milliyet Gazetesi’nde stajını yaptıktan sonra 1997 Eylül Ayı’nda ETV Program Departmanı’nda mesleğe başladı.1997 Aralık Ayı’nda VTV’ye transfer oldu.1999 yılında kısa dönem olarak askerliğini tamamladıktan sonra VTV’de Program Müdürü olarak göreve başladı. VTV’de Program Müdürlüğü yanı sıra “Analiz” adlı haber programının yapımcısı ve sunucusudur.
Ayrıca Şu anda Uydu yayını için 2007 yılında “Ünal Radyo Televizyon Yayıncılık ve Reklamcılık Sanayi Ticaret Anonim Şirketi” ismiyle kurulan ANTALYA TV’nin Kurucu Genel Müdürlüğü’nü yapmaktadır.
Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği yarışmalarda “TV Haber ve Program Yayınları Dalı 1999,2000,2002,2005 Yılın Gazetecisi” ödülü,
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin düzenlediği yarışmalarda “2000,2002,2003 Yılın Başarılı Gazetecisi Mansiyon” ödülü,
2001 yılında Skal Internatıonal Antalya’nın düzenlediği “Akdeniz Turizm Ödülleri” Yarışması’nda “2001 Yılın Gazetecisi” ödülü,
2007 yılında da Bölgesel ve Yerel Televizyonlar kategorisinde “RTÜK (Radyo Televizyon Üst Kurulu) Güzel ve Doğru Türkçe Kullanımı Ödülü” sahibi.
Bir dönem Antalya Gazeteciler Cemiyeti Seçici Kurul’da görev yapan İdris Taş, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi, kısa adı “RATEM” olan Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği Yayın Kurulu Üyesi ve Antalya Temsilcisi,Akdeniz Sanayi Sitesi Üyesi,Beşkonak Köprülü Kanyon Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Genel Sekreteri, Anadolu Birliği Derneği Kurucu Üyesi ve Denetim Kurulu Başkanı, Antalya İl Genel Meclisi Üyesi Derneği Denetim Kurulu Üyesi, Akdeniz Kültür ve İletişim Kulübü Üyesi, Antalya Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Hakları kurulu üyesidir.
Akşam Gazetesi’nde de yazarlık yapan Taş, Antalya İl Genel Meclisi Üyesidir. 
CAFER ESER

CAFER ESER

ÜYE

CAFER ESER

CAFER ESER

ÜYE

1968 yılında Konya'da dogdu. Ilköğretim ve lise tahsilini tamamladıktan sonra Türkiye gazetesinde spor muhabiri olarak göreve basladı.Vatani görevini tamamlamasının ardından kuruluşundan itibaren İhlas Haber Ajansı Konya Bölge Müdürlüğü'nde kameraman olarak göreve başladı. 1997 yılında aynı kurumın Afyon temsilciliğine atandı. 2000 yılında Antalya Bölge Müdürlüğüne haber müdürü olarak tayin edildi ve 2002 yılında IHA Antalya Bölge Müdürü oldu. 2002 - 2007 yılları arasında ajansın yurtdışı ofıslerinde geçici görevlerde bulundu.Eser evli ve 2 çocuk babası. 
SÜLEYMAN DEĞER

SÜLEYMAN DEĞER

ÜYE

SÜLEYMAN DEĞER

SÜLEYMAN DEĞER

ÜYE

 
CENGİZ ÇİÇEK

CENGİZ ÇİÇEK

ÜYE

CENGİZ ÇİÇEK

CENGİZ ÇİÇEK

ÜYE

1964 yılında Eskişehir'de doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi "Basım ve Yayımcılık" bölümünden 1987 yılında mezun oldu. 1990 yılında Milliyet Gazetesizde Serbest Muhabir olarak çalışmaya başladı. Vatani görevini yaptıktan sonra Antalya'ya gelerek Yeni ileri Gazetesi'nde çalışmaya başladı. 1992 yılında Yeni ileri Gazetesindeki görevinden ayrılarak Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü oldu. Halen bu görevini sürdürmekte. 1987 yılında Hürriyet Genç Gazeteciler Ödülü'nü, 1990 yılında Milliyet Basın Ödülü'nü. 1992 yılında da Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından başarı ödülü aldı. Evli ve bir çocuk babası.
SEDAT TEMEL

SEDAT TEMEL

ÜYE

SEDAT TEMEL

SEDAT TEMEL

ÜYE

1969 Antalya’da doğdu. İlk, orta ve Lise öğrenimimi Aksu İlkokulu ve Aksu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 1985 ile 1989 yılları arasında Antalya Futbol Okulu ve Antalya Yolspor’da genç ve amatör futbol oynadı. 1989 ile 1993 yılları arasıda gazeteciliğin bir kolu olan özel ajanslarda reklam ve halkla ilişkiler temsilciliği yaptı. Aktif gazeteciliğe 1993 yılında yerel Gazete 07’de başladı. Daha sonra sırasıyla Akşam Gazetesi, Yeni İleri+ETV, Sabahla Akdeniz Life (Cen Ajans) ve Akdeniz Haber’de muhabir olarak görev yaptı. 2003 yılında kısa bir süre Toros adlı gazetenin Genel Yayın Yönetenliği’ni üstlendi. 2003-2005 yılları arasında haftalık yayınlanan Bakış Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeliği görevinde bulundu ve günlük yayına geçişini sağladı. Nisan 2005 tarihinden bu yana Beyaz Gazetesi’nde muhabir olarak görev yapmakta. Sedat Temel bir erkek çocuk babası. 
SİMRU SİLAHTAROĞLU

SİMRU SİLAHTAROĞLU

ÜYE

SİMRU SİLAHTAROĞLU

SİMRU SİLAHTAROĞLU

ÜYE

 
ŞENNUR ERDOĞAN

ŞENNUR ERDOĞAN

ÜYE

ŞENNUR ERDOĞAN

ŞENNUR ERDOĞAN

ÜYE

 
H.İBRAHİM ALTINPINAR

H.İBRAHİM ALTINPINAR

ÜYE

H.İBRAHİM ALTINPINAR

H.İBRAHİM ALTINPINAR

ÜYE

 
METİN ÖZDOĞAN

METİN ÖZDOĞAN

ÜYE

METİN ÖZDOĞAN

METİN ÖZDOĞAN

ÜYE

 
SERÇİN ÇILDIR

SERÇİN ÇILDIR

ÜYE

SERÇİN ÇILDIR

SERÇİN ÇILDIR

ÜYE

1976 yılında Antalya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra mesleğe 1993 yılında Kanal VİP Haber Merkezi’nde çalışmaya başlayarak adım attı. 1994–1995 yılında E TV ve 1996–1997 yıllarında Yeniileri Gazetesi’nde çalıştıktan sonra 1998 yılında Kanal VİP’e dönerek, 2003 yılına kadar burada İstihbarat Şefi ve bir süre de Haber Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Sağlık sorunları nedeniyle 1,5 yıl mesleğe ara verdikten sonra 2005 yılında kurulan Yenigün Gazetesi’nde çalışmaya başladı ve halen burada çalışmaya devam ediyor. Barış Baran ÇİÇEK isminde bir oğlu var. 
İSLAM ÇELİK

İSLAM ÇELİK

ÜYE

İSLAM ÇELİK

İSLAM ÇELİK

ÜYE

01.01.1966 yılında Van’ın Gürpınar İlçesinde dünyaya geldi. İlk ve Ortaokul öğrenimini Gürpınar’a bağlı Güzelsu Nahiyesinde tamamladı. Daha sonra Van Ticaret Lisesi’nden mezun oldu. Bir yıl Vekil Öğretmenlik yaptıktan sonra 1987’de vatani görevimi yapmak üzere askere gitti. 1989 yılında Van Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde geçici olarak çalıştı. 1991 yılında Antalya’ya yerleşti. 1993 yılında gazeteciliğe başladı ve Antalya’da değişik gazetelerde görev yaptı. Halen Antalya Gazetesinde sayfa sekreteri olarak görev yapıyor. Evli, Elif Pınar Adında 5 yaşında bir kız çocuğu babası . 
NURETTİN ÖZKAN

NURETTİN ÖZKAN

ÜYE

NURETTİN ÖZKAN

NURETTİN ÖZKAN

ÜYE

 
ERDOĞAN ÖZTÜRK

ERDOĞAN ÖZTÜRK

ÜYE

ERDOĞAN ÖZTÜRK

ERDOĞAN ÖZTÜRK

ÜYE

25 Mart 1973 yılında Karaman ili Ermenek İlçesi’nde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimimi 1990 yılında Ermenek Göktepe Lisesinde tamamladı. Gazeteciliğe 1991 yılında Yeni Alanya Gazetesi’nde başladı. 1993 yılında Hürriyet Gazetesi’nde muhabir olarak çalışmaya başladı. 1995-1997 yılları arasında İzmir ve Hakkari’de vatani görevimi tamamladıktan sonra askerlik dönüşü yeniden Hürriyet Gazetesine girdi. 19 Ağustos 1999 tarihinden bu yana Star Gazetesi’nde muhabir olarak çalışıyor.
TURGAY ERDEMGİL

TURGAY ERDEMGİL

ÜYE

TURGAY ERDEMGİL

TURGAY ERDEMGİL

ÜYE

1942’de Ankara’da doğdu. İlk ve Orta okulu Ankara’da tamamladı, İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’ni bitirdikten sonra Kara Harp Okulu’ndan 21 Mayıs olayları nedeniyle ayrıldı. Daha sonra Ankara İTİA’dan mezun oldu. 1966 yılında TRT’ye memur olarak girdi. 1967 yılında TRT Ankara Radyosu’nun açtığı spikerlik sınavını kazandı. Televizyonun ilk sunucuları arasında yer aldı. Daha sonra prodüktör olarak çok sayıda yapıma imza koydu ve bu konuda ödüller kazandı. Sonraki yıllarda TRT’de Bütçe Kontrol Müdürlüğü görevinde bulundu. TRT İzmir Televizyonu Müdürlüğü’nden 1997 yılında emekli oldu. Marmaris’e yerleşti. Burada özel bir yayın kuruluşunun Danışmanlığını yaptı. Çağrı üzerine bir süre TGRT’de Yayın Koordinatör Yardımcılığı görevini yaptı. Buradan ayrıldıktan sonra Bütün Dünya Dergisi Genel Koordinatörlük görevini yürüttü. Daha sonra Antalya’ya yerleşti ve Ekspres Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. Atatürk El Kitabı adlı derlemesi dışında çeşitli makaleleri, gazetelerde yayımlandı. Evli ve bir çocuk babası. 
SİTARE ÇIBIK

SİTARE ÇIBIK

ÜYE

SİTARE ÇIBIK

SİTARE ÇIBIK

ÜYE

 
ŞÜKRAN SİBEL ATASOY

ŞÜKRAN SİBEL ATASOY

ÜYE

ŞÜKRAN SİBEL ATASOY

ŞÜKRAN SİBEL ATASOY

ÜYE

 
AHMET GEVEN

AHMET GEVEN

ÜYE

AHMET GEVEN

AHMET GEVEN

ÜYE

 
MUSTAFA KOZAK

MUSTAFA KOZAK

ÜYE

MUSTAFA KOZAK

MUSTAFA KOZAK

ÜYE

 
NEVRİYE UĞURLUEL

NEVRİYE UĞURLUEL

ÜYE

NEVRİYE UĞURLUEL

NEVRİYE UĞURLUEL

ÜYE

 
CELAL VECEL

CELAL VECEL

ÜYE

CELAL VECEL

CELAL VECEL

ÜYE

01.02.1961’de Bitlis’in Tatvan ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini bu ilçede tamamladı. 1982/83 öğretim yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon bölümünden terk ederek 1981-82 döneminde Burdur’da vatani görevini tamamladı. ında Best Video ve Sanat Galerisini kurdu. 1993 Yılında Best Haber Reklam Tanıtım Ltd Şti. kurarak basın hayatına atıldı. Birçok tanıtım filmine imza atarak haber konseptini prodüksüyon çatısı altına taşıyarak 1995 yılında Best Production’ı kurdu. Best Production ile Antalya’da ilk Digital Profesyonel Tanıtım Hizmetlerine imza attı. 1993 yılını takiben Altın Portakal film festivalinin arşivlerini tutmaya başladı. Yaptığı filmlerle altın portakalın kısa film yarışmalarına katıldı. Birçok ilde çektiği fotoğraflerdan oluşan sergiler açtı. Ülkemizdeki birçok şehrin ve beldenin belgesel nitelikli filmlerine imza attı. Halen Antalya’daki birçok resmi ve köklü kuruluşun tanıtım hizmetlerini hazırlamış ve arşiv kayıtlarını elinde bulundurmaktadır. ( Ant. Valiliği, Akdeniz Üniversitesi,Antalya Devlet Opera ve Balesi, Senfoni Orkestrası, ADT, Konyaaltı Belediyesi, Kepez Belediyesi, Kadriye Belediyesi, Tarim İl Müd, Milli Eğitim Müd. Kültür ve Turizm İl Müd., Öger Tour, DETUR, BENTOUR, ATSO, ANSIAD, Gazeteciler Cemiyeti )
MURAT ŞÜKRÜ SEYİRCİ

MURAT ŞÜKRÜ SEYİRCİ

ÜYE

MURAT ŞÜKRÜ SEYİRCİ

MURAT ŞÜKRÜ SEYİRCİ

ÜYE

05.04.1975 tarihinde Konya’da doğdu. İlkokulu İzmit’in Gölcük ilçesinde tamamlayıp, ortaoğrenim ve liseyi dışardan (açıköretim lisesi) bitirdi. Şu an Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencisi. Gazeteciliğe 1996 yılında Akdeniz Radyo Televizyonu (ART)de muhabir olarak başladı. 1998 de Kanal 07 de tv yayın ve kurgu bölümünde görev aldı. 1999 yılında VTV ye geçiş yaptı. Halen VTV de “Video & Sound Editör” olarak görev almaktayım. 2001 yılında Bilgisaray isimli teknoloji programının yönetmenliğini üstlendi. Halen VTV’de otomotiv ve trafik içeriği ile ilgili yayınını gerçekleştiren OTOBAN isimli programın yapımcılığını sürdürüyor. 
MEHMET KILIÇARSLAN

MEHMET KILIÇARSLAN

ÜYE

MEHMET KILIÇARSLAN

MEHMET KILIÇARSLAN

ÜYE

1969 Yılında Isparta da dünyaya geldi. 1970 Yılında Baba mesleği nedeniyle geldiği Antalya da ilk okulu Gazi Mustafa Kemal, orta öğrenimi ise Faruk Tugayoğlu Ortaokulunda yaptı. Kameramanlık mesleğine Şubat 1994 te kanal 07 de başladı. Daha sonra sırasıyla ETV, İHA, MHA da Haber kameramanı olarak çalıştı. Halen Ajans Bir'de haber kameramanı olarak mesleğimi sürdürmekte. Antalya Gazeteciler Cemiyetinin düzenlemiş olduğu yarışmalarda görüntülü haber dalında çeşitli ödüller kazandı. Evli ve bir çocuk babası. 
TANJU İYİDOĞAN

TANJU İYİDOĞAN

ÜYE

TANJU İYİDOĞAN

TANJU İYİDOĞAN

ÜYE

19/12/1969 Ankara doğumlu Doğuş Yayın Grubu AŞ. (NTV)'de Antalya sorumlusu olarak çalışmakta. 
NURİ ERHAN KAYA

NURİ ERHAN KAYA

ÜYE

NURİ ERHAN KAYA

NURİ ERHAN KAYA

ÜYE

 
İBRAHİM DAVRAN

İBRAHİM DAVRAN

ÜYE

İBRAHİM DAVRAN

İBRAHİM DAVRAN

ÜYE

1971 Yılında Artvin Yusufeli'nde doğdu ilkokul ve Ortaokulu Yusufeli'nde okudu.1995 yılında kameramanlığa başladı. Davran 1998 yılından bu yana VTV Haber Merkezi'nde kameramanlık görevini yürütüyor. Evli 2 çocuk babası. 
NİLHAN KIRDI

NİLHAN KIRDI

ÜYE

NİLHAN KIRDI

NİLHAN KIRDI

ÜYE

1967 İstanbul doğumluyum. 1986 yılında Akdeniz Üniversitesi İş İdaresi ve Büro Yönetimi Bölümü’nü bitirdim. Aynı yıl TRT Antalya Radyosunun açmış olduğu sınavı kazanarak bir ay süren diksiyon eğitim programını tamamladım. 1987 yılında evlendim. (16) Taner Serhan ve (7) Hakan Kaan adında iki oğlum var. 1992 yılına kadar banka sektöründe çalıştım. 20 yıllık iş hayatımın 15 yılı yayıncılığı kapsıyor.. Yayıncılığa ilk olarak BTT(Berlin Türkiye’m Televizyonu. Ata, Sevim ve Sümer TİLMAÇ ın) başladım. 9 Ocak 1993 yılından bu yana Radyo Martı da çalışmaktayım. İlk üç yıl Baş spikerlik son on iki yıldır da Okyanus Ajans ve Radyo Martı nın Gn.Md.lük görevini yapıyorum. Akdeniz KENT Haber gazetesinin de köşe yazarlığını yapmaktayım. 
ÖMER ALİ YETGİN

ÖMER ALİ YETGİN

ÜYE

ÖMER ALİ YETGİN

ÖMER ALİ YETGİN

ÜYE

 
HASAN BAYIR

HASAN BAYIR

ÜYE

HASAN BAYIR

HASAN BAYIR

ÜYE

1968 Bayır köyü doğumlu. ilköğrenimini Bayır ilköğretim okulu, orta öğrenimimi alanya Hamdullah Eminpaşa Koleji, liseyi Alanya lisesinde tamamladı. Veterinerlik ve İşletme fakültelerini bitirdi. Zaman Gazetesi, 07 Gazetesi, Akşam gazetesi ve Milleyet Gazetesi’nde muhabirlik reklam müdürlüğü ve yöneticilik yaptı. Halen Antalya Gündem Gazetesi Sahibi ve Genel Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Evli bir çocuk babası. 
SELAHATTİN YETGİN

SELAHATTİN YETGİN

ÜYE

SELAHATTİN YETGİN

SELAHATTİN YETGİN

ÜYE

14 Şubat 1961 Antalya Korkuteli doğumlu. İlkokulu burada tamamladı. 1976 Yılında Hürses Gazetesinde dizgi operatörü olarak işe başladı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Ekspres gazetesine girdi. Şelale ve Antalya Haber Gazetelerinde çalıştıktan sonra Antalya Gazetesine geçti. 1990 yılından bu yana bu gazetede çalışmakta. Halen Antalya Gazetesi’nin Gazetenin Spor Müdürlüğü ve Sanat Editörlüğünü yapıyor. Şiirle ilgileniyor. Üç Şiir kitabı çıkaran Yetgin evli ve iki çocuk babası. 
KUBİLAY ELDEMİRCİ

KUBİLAY ELDEMİRCİ

ÜYE

KUBİLAY ELDEMİRCİ

KUBİLAY ELDEMİRCİ

ÜYE

31 Mart 1968 tarihinde Antalya’nın Kaş ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Kaş’da bitirdikten sonra orta öğrenimini Antalya Lisesi’nde tamamladı. Üniversite tahsilini yarım bıraktı. Gazeteciliğe 1998 yılında VTV'de başladı. Haftanın iki günü canlı olarak yayınlanan spor programını sundu. Ardından Akdeniz Atılım, Hürriyet, Ekspres, Sabah gazetelerinde çalıştı. Halen Antalya Gazetesi'nde istihbarat şefi olarak görev yapıyor. Evli ve 1 erkek çocuk babası. Gazetecilik Ödülleri: -2002 yılında Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen yılın gazetecileri yarışmasında röportaj dalında 'yılın gazetecisi' seçildi. -2003 yılında yine aynı yarışmada röportaj dalında 'mansiyon' kazandı. -2004 yılında Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen yılın gazetecileri yarışmasında röportaj dalında 'yılın gazetecisi' seçildi. 
FAZIL TUNÇ

FAZIL TUNÇ

ÜYE

FAZIL TUNÇ

FAZIL TUNÇ

ÜYE

 
MEHMET ALİ KANTARCI

MEHMET ALİ KANTARCI

ÜYE

MEHMET ALİ KANTARCI

MEHMET ALİ KANTARCI

ÜYE

 
NALAN YUNUSOĞLU

NALAN YUNUSOĞLU

ÜYE

NALAN YUNUSOĞLU

NALAN YUNUSOĞLU

ÜYE

1969 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Çankaya Lisesi’nden mezun oldu. 1986’da Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’ne girdi. 1994 yılında Hürriyet Gazetesi’nde muhabir olarak göreve başladı. 1998 yılına kadar Hürriyet Gazetesi’nde muhabir olarak görev yaptıktan sonra Akdeniz Koleji’nde Basın ve Halkla İlişkiler görevine başladı. 2000 yılında Çocuk Dünyası Dergisi ve Scoop Dergisi’ni hayata geçirerek Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevini üstlendi. Dergilerin yayını devam ederken 2005 yılında Kitle Gazetesi’ni kurarak yine gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğünü üstlendi. Hala bu görevini sürdüren Nalan Kalkan, 1997 yılında Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen yarışmada ilk kez birincilik ödülü alarak “Yılın Başarılı Gazetecisi” seçildi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin açmış olduğu yarışmalarda da 1997 yılında Araştırma ve İnceleme, 2001 yılında Röportaj-Seri Röportaj, 2002 yılında Fotoğraf-Fotoröportaj dalında ve yine 2003 yılında da Röportaj dallarında “Yılın Gazetecisi” ödülleri aldı. 
M. ŞİFA ÇİÇEK

M. ŞİFA ÇİÇEK

ÜYE

M. ŞİFA ÇİÇEK

M. ŞİFA ÇİÇEK

ÜYE

1971 yılında Şırnak’ın İdil ilçesinde dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitimini İdil’de gördü. 1989-90 yılında İdil’e bağlı Topraklı Köyü’nde vekil öğretmenlik yaptı. 1991 yılında Antalya’ya taşındı. 1994 yılının ocak ayında askere gitti, 1995 yılının Temmuz ayında ise vatani görevini bitirdi. Gazeteciliğe aynı yıl Kasım ayında Yeni İleri Gazetesi’nde spor muhabiri olarak başladı. Halen aynı gazetede spor müdürü olarak görev yapıyor. Evli ve bir kız çocuğu babası. 
ELİF MİRMAHMUTOĞLU

ELİF MİRMAHMUTOĞLU

ÜYE

ELİF MİRMAHMUTOĞLU

ELİF MİRMAHMUTOĞLU

ÜYE

Elif Mirmahmutoğlu ilk, orta ve lise eğitimini Antalya'da tamamladı. Gazi Mustafa Kemal ilköğretim Okulu'nda yazıya olan ilgisini keşfeden Mirmahmutoğlu, ortaokul ve lise yıllarında okul gazeteleri çıkartarak, geleceğine vereceği yönü çizmiş oldu. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü tercih etmesinde Tayfun Talipoğlu ile uzun sohbetleri ve 'Sen sadece yazmalısın' diyen edebiyat Öğretmeni Turgay Bilge etkili oldu. 1998 yılında başlayan akademik eğitimini Altın Portakal Film Festivali basın çalışmalarında yer alarak üniversite bünyesindeki radyo ve televizyonda çalışarak pratikle harmanladı. Profesyonel meslek yaşamına, Hürriyet Gazetesi'nde başladı ardından Sabah Gazetesi'nde siyaset ve valilik muhabirliği yaptı. İletişim eğitimini ve tecrübesini öğrencilerle de paylaşmayı seven Mirmahmutoğlu,1 yıldan fazla medya okur yazarlığı ders öğretmenliği görevini de sürdürdü. Kepez ilçe sınırlarında yer alan okullarda iletişimci olmayı ve gazetecilik mesleğinin pratiğini meraklıları ile paylaştı.2007 yılında CHP Merkez İlçe Başkanlığı'nda basın danışmanlığı yaptı. 2009 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Prof. Dr Mustafa Akaydın'ın seçim sürecinde basın çalışmalarını yürüttü. 2009 ile 2012 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın Koordinasyon sorumlusu olarak festivallerin basın çalışmalarını yürüten Mirmahmutoğlu, 2012 yılında belediyeden istifa ederek aktif gazeteciliğe geri döndü. Sadece 'Yazarak' mutlu olduğunun altını çizen Mirmahmutoğlu, 2009 yılında AGC tarafından 'Yılın Gazetecisi' seçildi. Kendisini,doğu rüzgarı almış bir Akdenizli (aslen Bitlis kökenlidir) olarak tanımlıyor.AB Medya tarafından çıkartılan Akşam Akdeniz Gazetesi'nin haber koordinatörlüğü görevini sürdürür keyifli gezi yazıları ve röportajlara imza atar iken siyasal iletişim çalışmaları yeniden ona göz kırptı. Ve şu an Muratpaşa Belediye Başkanı olan Ümit Uysal'ın çağrısı ile istifa ederek seçim dönemi basın danışmanlığını gönüllü olarak üstlendi. Mirmahmutoğlu, şu an da Muratpaşa Belediyesi'nde Siyasal İletişim Uzmanı olarak çalışmakta ulusal basın planlama proje çalışmalarını yürütmekte ve yazılarını kitap haline getirmekle uğraşmaktadır. Bekar ve dünyalar güzeli 1 kız çocuğu annesi olan Elif Mirmahmutoğlu Çarşı grubunu sever ve iyi bir Antalyaspor taraftarıdır. Aynı zamanda, Akdeniz İletişim Derneği, Türkiye Aile Planlaması Derneği (TAPD), Türkiye Eğitim Günleri Derneği (TEGV) ve Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) üyesidir .
HİDAYET GÜLTEKİN

HİDAYET GÜLTEKİN

ÜYE

HİDAYET GÜLTEKİN

HİDAYET GÜLTEKİN

ÜYE

 
OĞUZHAN ÖZENCİ

OĞUZHAN ÖZENCİ

ÜYE

OĞUZHAN ÖZENCİ

OĞUZHAN ÖZENCİ

ÜYE

 
ORHAN SERT

ORHAN SERT

ÜYE

ORHAN SERT

ORHAN SERT

ÜYE

 
TALİP GÖKHAN YÜMSEL

TALİP GÖKHAN YÜMSEL

ÜYE

TALİP GÖKHAN YÜMSEL

TALİP GÖKHAN YÜMSEL

ÜYE

Sivas'ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya'da üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nde tamamladı. Antalya'da Güneş Gazetesi'nde mesleğe adım attı. Ardından Tercüman gazetesinde muhabirliğe devam etti. Grün Magazin isimli Almanya yayınlanan aylık dergideki görevinden sonra 4 yıl Antbirlik Genel Müdürlüğü'nde Basın Müşavirliği yaptı. Daha sonra Milliyet Akdeniz'in yayın hayatına başlamasıyla burada muhabir olarak göreve geldi ve istihbarat şefiyken görevine son verildi. Antalya'da, işten çıkarıldıktan sonra büyük medya gruplarına sosyal hakları için dava açan ilk gazetecilerdendir. Milliyet'in ardından Sabah Akdeniz'de istihbarat şefi olarak görev yaparken, bölge ilavelerinin kapatılması nedeniyle bir kez daha işsiz kaldı. İki yıl kadar deri ve kuyum alanında turizm sektöründe çalıştıktan sonra Sabah Akdeniz'in yeniden yayınlanmaya başlamasıyla Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak mesleğe geri döndü. Burada Yayın Koordinatörü ve Yazı İşleri Müdürü olarak görev üstlendi. Halen Sabah Akdeniz Yazı İşleri Müdürü olarak görevini sürdürmekte. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 
HAŞMET ÖYKEN

HAŞMET ÖYKEN

ÜYE

HAŞMET ÖYKEN

HAŞMET ÖYKEN

ÜYE

 
ABDULLAH YALÇIN

ABDULLAH YALÇIN

ÜYE

ABDULLAH YALÇIN

ABDULLAH YALÇIN

ÜYE

 
M. NİZAM SAVAŞ

M. NİZAM SAVAŞ

ÜYE

M. NİZAM SAVAŞ

M. NİZAM SAVAŞ

ÜYE

 
KAMER DURDU

KAMER DURDU

ÜYE

KAMER DURDU

KAMER DURDU

ÜYE

27 Nisan 1960 yılında Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bir öğretmen çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu Burdur’un Bucak İlçesi'nin Keçili Köyü’nde, Ortaokulu Bucak’ta, Liseyi ise Karabük Demir-Çelik Lisesi’nde okudu. Daha sonra A.Ü. Sosyal Bilimler Yüksek Okulunu bitirdi. Bilkent/Arkeoloji de okudu. Çeşitli dergilerde ve Demokrat Gazetesi'nde 1978 yılında başladığı mesleğe, İstanbul kökenli İşçi Dünyası Gazetesi’nin muhabirliğini ve yazarlığını yaptıktan sonra, Antalya’da özel televizyonların ortaya çıkmasıyla birlikte, arkadaşlarıyla birlikte eski adları KANAL VİP Televizyonu ve VİP TV olan V TV’nin kuruluşunu gerçekleştirdi. V TV’nin uzun süre Genel Yayın Yönetmenliği ve Haber Müdürlüğünü yaptı. Daha sonra, Akdeniz Atılım Gazetesi’nin çevre muhabirliği ile Politika Şefliğini yaptı. Dünya Gazetesi’nin Antalya muhabiri olarak görev yaptı. Bir süre, şimdiki adı Akdeniz TV olan ART Televizyonu’nu yönetti. Yayın hayatında iken BAKIŞ Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. YÜZYIL Gazetesini kurdu ve yönetti. KESK ve TÜRK-İŞ in Basın Danışmanlığını üstlendi. AGC ile birlikte ÇGD ve TGS üyesidir. Ayrıca Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (FIJ) üyesidir. Bir dönem Çağdaş Gazeteciler Derneği ÇGD’in Akdeniz Şube Başkanlığını ve yöneticiliğini yaptı. Halen Muratpaşa Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü'nde Basın çalışanı olarak görev yapmaktadır.Lisanslı aktif bir sporcu olarak atletizm yapmakta olup maraton yarışmalarına AGC adına katılmıştır. Karadenizli olması nedeniyle iyi bir yüzücüdür. BEŞİKTAŞ Jimnastik Kulübü’nün dünyaca ünlü ÇARŞI grubunun üyesidir. BORAN adında bir oğlu var. 
M. ERSİN ÖZENÇEL

M. ERSİN ÖZENÇEL

ÜYE

M. ERSİN ÖZENÇEL

M. ERSİN ÖZENÇEL

ÜYE

 
M. ERGİN ÖZENÇEL

M. ERGİN ÖZENÇEL

ÜYE

M. ERGİN ÖZENÇEL

M. ERGİN ÖZENÇEL

ÜYE

1952 Yılında Tavşanlı' da doğdu. Öğrenimini Ankara' da tamamladı. 1970 yılında Gazetecilik mesleğine başladı. Medeniyet, Ankara Ekspres, Tercüman, Fotospor gazetelerinde, TV 6, TGRT, Kanal D Ankara bürolarında çalıştı. Aralıklarla 5 dönem Antalya Kanal 07' nin Genel müdürlüğünde bulundu. Evli ve bir çocuk babası. Ankara ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile TSYD üyesi. 
ALİ KEMAL BİRİNCİ

ALİ KEMAL BİRİNCİ

ÜYE

ALİ KEMAL BİRİNCİ

ALİ KEMAL BİRİNCİ

ÜYE

 
SERCAN AYTİŞ

SERCAN AYTİŞ

ÜYE

SERCAN AYTİŞ

SERCAN AYTİŞ

ÜYE

1982 yılında Ankara'da doğdu.İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1991 yılında ailesi ile birlikte Antalya'ya yerleşti. Lise'yi bitirdikten sonra AÖF Turizm Bölümüne girdi. Gazeteciliğe 1999 yılında Ekspres Gazetesinde başladı. 2002 yılında askere gitti ve askerlik dönüşü Akşam Gazetesi Antalya Bürosuna muhabir olarak girdi. Sporla da uğraşan Aytiş, Kick-Boks yapıyor. 2001 yılında Antalya Gazeteciler cemiyeti'nin düzenlediği yarışmada Haber Dalında Yılın Gazetecisi seçildi. 
YEŞİM ERTAN

YEŞİM ERTAN

ÜYE

YEŞİM ERTAN

YEŞİM ERTAN

ÜYE

1964'de Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'dta tamamladıktan sonra 1982-86 yılları arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Sahne ve Görüntü Sanatları bölümünde eğitimine devacm ederken, aynı zamanda part-time reklam fotıoğrafçılığı ve Yeşilçam'da sinema filmlerinde birinci yönetmen asistanlığı yaptı. 1986 yılında TRT İzmir televizyonunda çalışmaya başladı. 1998 yılında açılan sınavı kazanarak TRT TV Dairesi Bünyesinde yayın Sorumluluğuna atandı. 2005 yılının Temmuz ayından bu yana TRT Antalya Radyosu'nda Yayın Şefi olarak görev yapıyor. 
FERUDUN ÖZGÜNSÜR

FERUDUN ÖZGÜNSÜR

ÜYE

FERUDUN ÖZGÜNSÜR

FERUDUN ÖZGÜNSÜR

ÜYE

1960 yılında Adana’da dünyaya geldi. Lise mezunu. Gazeteciliğe 1986 yılında Antalya Ekspres Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Daha sonra Sonhaber Gazetesi’nde çalıştı ve 1994 yılında Antalya Ekonomi Gazetesini kardeşi ile birlikte kurdu. Haelen bu gazetenin Yazı İşleri Müdürlüğünü yapıyor. Evli.
HÜSEYİN KANBER

HÜSEYİN KANBER

ÜYE

HÜSEYİN KANBER

HÜSEYİN KANBER

ÜYE

1978 yılında Konya’da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Konya’da tamamladı. Gazeteciliğe 1995 yılında Kon-TV’de başladı. 1998 yılında A.Ü Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’na girdi. 1999 yılında VİP TV’de muhabir olarak çalışmaya başladı. Daha sonra sırasıyla Akdeniz Manşet Gazetesi ART , Yurt haber Ajansı ve Yeni Şafak Gazetesinde muhabirlik yaptı. 204 yılında girdiği AA’da muhabirlik ve kameramanlık yapıyor. 
SABRİ ÇAĞLAR

SABRİ ÇAĞLAR

ÜYE

SABRİ ÇAĞLAR

SABRİ ÇAĞLAR

ÜYE

12.10.1977’de Antalya'nın Korkuteli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Korkuteli’de bitirdi. Gazeteciliğe 1994 yılında ETV’de kameraman olarak başladı. 5 yıl ETV’de çalıştıktan sonra 1999 yılında Ajans Bir’e girdi. 2001 yılında girdiği İhlas Haber Ajansı’nda muhabir ve kameraman olarak mesleğini sürdürüyor 
SONGÜL BAŞKAYA

SONGÜL BAŞKAYA

ÜYE

SONGÜL BAŞKAYA

SONGÜL BAŞKAYA

ÜYE

1981 Yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü (2003) ile Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü (2009) mezunu. Üniversite eğitimi süresince Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde ve reklam ajansları’ nda staj yaptı. Ayrıca İngilizce, bilgisayar ve diksiyon kurslarını tamamladı. Gazeteciliğe mezun olduğu yıl Antalya’nın yerel televizyonlarından ART’de muhabir olarak başladı. Muhabirliğin dışında sabah programları, haber spikerliği yaptı ve zaman zaman yerel gazetelerde makale yazdı. 2004 yılında ART’den ayrıldıktan kısa bir süre sonra Akdeniz Gerçek Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak göreve başladı ve halen aynı gazetede yönetici olarak görev yapıyor. Gazeteci Ahmet Başkaya ile evli. Başak adında bir kızı, Toprak adında bir oğlu var. Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi’nde Yüksek Lisans yapmakta. 
SELAMİ ŞAHİN

SELAMİ ŞAHİN

ÜYE

SELAMİ ŞAHİN

SELAMİ ŞAHİN

ÜYE

 
SİBEL ÖZKAN

SİBEL ÖZKAN

ÜYE

SİBEL ÖZKAN

SİBEL ÖZKAN

ÜYE

 
ZÜBEYDE YILDIZ

ZÜBEYDE YILDIZ

ÜYE

ZÜBEYDE YILDIZ

ZÜBEYDE YILDIZ

ÜYE

 
SERDAR KORKMAZ

SERDAR KORKMAZ

serdarkorkmaz_1@hotmail.com

SERDAR KORKMAZ

SERDAR KORKMAZ

serdarkorkmaz_1@hotmail.com

27.01.1981 tarihinde Malatya ili Doğanşehir ilçesi sürgü kasabasında doğdu.ilk orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra babasının görevi nedeniyle 1998 yılında Antalya’ya yerleşti.Yine aynı yıl Ey Tv’de kamera asistanı olarak göreve başladı. Sırasıyla stüdyo kameramanlığı, haber kameramanlığı ve polis adliye kameramanlığı görevlerinde bulundu. 2001 yılında Ey Tv’deki görevinden ayrılarak VTV haber merkezinde haber kameramanı olarak göreve başladı. Aynı yıl vatani görevini yapmak üzere silah altına alınan korkmaz halen VTV’de program kameramanı olarak çalışmaktadır. Korkmaz aynı kurumda program departmanında görev yapan İclal Tekerler ile evlidir. 
MUSA ŞİMŞEK

MUSA ŞİMŞEK

ÜYE

MUSA ŞİMŞEK

MUSA ŞİMŞEK

ÜYE

 
SALİH UÇAR

SALİH UÇAR

ÜYE

SALİH UÇAR

SALİH UÇAR

ÜYE

 
İBRAHİM BİLAL LALELİ

İBRAHİM BİLAL LALELİ

ÜYE

İBRAHİM BİLAL LALELİ

İBRAHİM BİLAL LALELİ

ÜYE

 
GÖKSEL YAPAR

GÖKSEL YAPAR

ÜYE

GÖKSEL YAPAR

GÖKSEL YAPAR

ÜYE

 
AHMET BAŞKAYA

AHMET BAŞKAYA

ÜYE

AHMET BAŞKAYA

AHMET BAŞKAYA

ÜYE

1961 yılında Antalya’da doğdu. İlk, orta öğretim ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Myo Harita Kadastro bölümü ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Yurtdışında şehircilik ve Otoyol Projelerinde çalıştı. Antalya’ya döndükten sonra Antalya’nın ilk düğün salonlarından Antalya Düğün Sarayı’nı açtı. 19 mayıs 2004 tarihinde “halkın ve haklının yanında” sloganıyla haftalık yayınlanan Akdeniz Gerçek Gazetesi’ni kurdu. 29 ekim 2004’te imtiyaz sahibi olduğu Akdeniz Gerçek Gazetesi’ni günlük yayın hayatına geçirdi. Ardından As Ajans ile gerçek ofset matbaa tesislerini hizmete geçirdi. Sarı basın kartı sahibi. Gazeteci Songül Başkaya ile evli. Başak adında bir kız çocuğu var.
ESİN KÜMBETLİOĞLU

ESİN KÜMBETLİOĞLU

ÜYE

ESİN KÜMBETLİOĞLU

ESİN KÜMBETLİOĞLU

ÜYE

 
MUSTAFA TAŞ

MUSTAFA TAŞ

ÜYE

MUSTAFA TAŞ

MUSTAFA TAŞ

ÜYE

Mustafa TAŞ 1959 YILINDA Erzincan’da doğdu. İlk ve ortaokulu Erzincan’da bitirdi. Lise ve Üniversite eğitimine Erzurum’da devam etti. Atatürk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Bölümünü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Askerliğin ardından 1988 yılında Erzincan Sağlık Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı. 1992 yılında Erzincan’da meydana gelen depremin ardından aynı yıl TRT Erzurum Bölge Müdürlüğü’ne memur olarak yatay geçiş yaptı. 1994 yılında TRT Antalya Bölge Müdürlüğü’ne tayin oldu. TRT Antalya Radyosu Müdürlüğü bünyesinde sırasıyla memur, Arşiv- Kitaplık ve Çoğaltma Servis Şefi ve yayın Yönetim Şube Müdürü olarak görev yaptı. Halen, Radyodan Sorumlu TRT Antalya Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa TAŞ, Sarı Basın Kartı sahibi ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir. 
ERGİN ÇEVİK

ERGİN ÇEVİK

ÜYE

ERGİN ÇEVİK

ERGİN ÇEVİK

ÜYE

 
SONER KOCAER

SONER KOCAER

ÜYE

SONER KOCAER

SONER KOCAER

ÜYE

 
ADNAN ÇOBAN

ADNAN ÇOBAN

ÜYE

ADNAN ÇOBAN

ADNAN ÇOBAN

ÜYE

 
BEKİR ÖNER ŞAN

BEKİR ÖNER ŞAN

ÜYE

BEKİR ÖNER ŞAN

BEKİR ÖNER ŞAN

ÜYE

1977 yılında Safranbolu'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Karabük'te tamamladıktan sonra, üniversite öğrenimi için Antalya'ya geldi. 1995 yılında Hürriyet Gazetesinde gece muhabiri olarak meslek hayatına başladı. Hürriyet Gazetesi'nde spor ve magazin muhabiri olarak görev yaptı. Şu anda Sabah Gazetesi'nde meslek hayatını sürdürmekte. Foto muhabirleri Derneği ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nden fotoğraf alanında ödülleri bulunmakta.
FİKRET GÜLCÜ

FİKRET GÜLCÜ

ÜYE

FİKRET GÜLCÜ

FİKRET GÜLCÜ

ÜYE

15.11.1970 tarihinde Antalya'da doğdu. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu.1995 - 1997 yılları arasında Yeni İleri Gazetesi'nde başladığı muhabirlik deneyimine 1997 yılında Kısa Dönem Askerlik için ara verdi. Yine 1997-2000 yılları arasında Antalya Ekspres Gazetesi Haber Müdürlüğü ve Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. Gülcü 2000 yılından bu yana VTV'de Muhabirlik yapmaktadır. 
SERDAR YAVUZ

SERDAR YAVUZ

ÜYE

SERDAR YAVUZ

SERDAR YAVUZ

ÜYE

 
HAYRETTİN DENİZ

HAYRETTİN DENİZ

ÜYE

HAYRETTİN DENİZ

HAYRETTİN DENİZ

ÜYE

 
SALİM UZUN

SALİM UZUN

ÜYE

SALİM UZUN

SALİM UZUN

ÜYE

 
OSMAN ÖZTOKMAK

OSMAN ÖZTOKMAK

ÜYE

OSMAN ÖZTOKMAK

OSMAN ÖZTOKMAK

ÜYE

 
OKAN DİLEK

OKAN DİLEK

okandilek07@mynet.com

OKAN DİLEK

OKAN DİLEK

okandilek07@mynet.com

1966 yılında Çarşamba'da doğdu. 1992'de Samsun'da yerel ve ardından yaygın yazılı ve görsel basında görev yaptı. 2006 yılında Antalya'ya geldi. Halen Akşam ve Yüzyıl gazelerinde spor sorumlusu olarak görev yapmakta. 
AYTEN ZERMAN

AYTEN ZERMAN

ÜYE

AYTEN ZERMAN

AYTEN ZERMAN

ÜYE

1971 yılında Sivas’ta doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Sivas’ta yaptım. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. 1994 yılında Sivas’ta Hürdoğan Gazetesi’nde çalışmaya başladım. Yeniülke Gazetesi’nde 5 yıl çalıştım. Sivas’ın Sesi Gazetesi’nde ise Haber Müdürü olarak görev yaptım. Antalya’ya 5 yıl önce geldim. Akdeniz Hürriyet’te bir süre çalıştıktan sonra Yenigün Gazetesi’ne başladım. Halen Yenigün Gazetesi’nde çalışmaktayım.
HASAN ALAYBEYOĞLU

HASAN ALAYBEYOĞLU

ÜYE

HASAN ALAYBEYOĞLU

HASAN ALAYBEYOĞLU

ÜYE

 
İSA KAVLAK

İSA KAVLAK

ÜYE

İSA KAVLAK

İSA KAVLAK

ÜYE

1973 yılında Antalya'da doğdu. 1987 Yılında Antalya Son Haber Gazetesinde mesleğe başladı. 1993 yılında askere giti. Askerlik dönüşünde 1995 yılında Antalya Ekonomi Gazetesi'e başladı. Halen burada görevini sürdürüyor. Evli ve 1 çocuk babası.
 
YILMAZ KILIÇKAYA

YILMAZ KILIÇKAYA

ÜYE

YILMAZ KILIÇKAYA

YILMAZ KILIÇKAYA

ÜYE

 
NAZİRE ÖZGÜNSÜR

NAZİRE ÖZGÜNSÜR

ÜYE

NAZİRE ÖZGÜNSÜR

NAZİRE ÖZGÜNSÜR

ÜYE

 
SERPİL ÖZGÜNSÜR

SERPİL ÖZGÜNSÜR

ÜYE

SERPİL ÖZGÜNSÜR

SERPİL ÖZGÜNSÜR

ÜYE

 
ALİ ORHAN

ALİ ORHAN

ÜYE

ALİ ORHAN

ALİ ORHAN

ÜYE

 
ESRA ALTUNKES

ESRA ALTUNKES

ÜYE

ESRA ALTUNKES

ESRA ALTUNKES

ÜYE

 
CENGİZ TAŞKIRAN

CENGİZ TAŞKIRAN

ÜYE

CENGİZ TAŞKIRAN

CENGİZ TAŞKIRAN

ÜYE

 
VELİ KÖKEN

VELİ KÖKEN

ÜYE

VELİ KÖKEN

VELİ KÖKEN

ÜYE

2 Şubat 1981 tarihinde Antalya'da dünyaya geldi.İlk,orta ve Lise öğrenimini Antalya'da tamamladı.2000 yılında kazandığı Erzurum atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesinden 2004 yılında mezun oldu.Gazetecilik mesleği'ne 2006 yılında Art'de başladı.Halen Uydudan yayın yapan Akdeniz TV'nin haber müdürlüğü ğörevini sürdürmekte.Evli ve 1 kız çocuğu babası. 
VAHİDE EMEL YANIK

VAHİDE EMEL YANIK

ÜYE

VAHİDE EMEL YANIK

VAHİDE EMEL YANIK

ÜYE

 
HASAN YAVAŞLAR

HASAN YAVAŞLAR

ÜYE

HASAN YAVAŞLAR

HASAN YAVAŞLAR

ÜYE

 
ZÜLKİF YILDIRIM

ZÜLKİF YILDIRIM

ÜYE

ZÜLKİF YILDIRIM

ZÜLKİF YILDIRIM

ÜYE

 
AHMET HALUK ÖZSEVİM

AHMET HALUK ÖZSEVİM

ÜYE

AHMET HALUK ÖZSEVİM

AHMET HALUK ÖZSEVİM

ÜYE

 
ALAATTİN ÖZUZUN

ALAATTİN ÖZUZUN

ÜYE

ALAATTİN ÖZUZUN

ALAATTİN ÖZUZUN

ÜYE

1965 Tokat Doğumlu. Akdeniz Üniversitesi Elektrik bölümü mezunu. ITT Bilka Aş ve Sabah gazetesinde Reklam Satış Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1993 yılında kendi şirketini kurdu. 1995 ten bu tarafa yayıncılık yapıyor. Özuzun evli 2 çocuk babası .
ALİ MURAT ÖZGAN

ALİ MURAT ÖZGAN

ÜYE

ALİ MURAT ÖZGAN

ALİ MURAT ÖZGAN

ÜYE

 
YUSUF KATRAĞ

YUSUF KATRAĞ

ÜYE

YUSUF KATRAĞ

YUSUF KATRAĞ

ÜYE

1981 yılında Antalya Merkeze bağlı Topallı Köyü’nde doğdu, ilk ve orta öğrenimini 1988-1995 yılları arasında doğum yeri Topallı Köyü İlköğretim Okulu’nda tamamladı. 1995 yılında lise öğrenimi için Antalya kent merkezine geldi. 1995-1998 yılları arasında Antalya Ticaret Meslek Lisesi’nde lise öğrenimimi tamamladı. Askerlik dönemine kadar muhasebecilik alanında çeşitli kuruluşlarda görev alan Katrağ 2003-2004 yılları arasında askerlik görevini Tunceli’de tamamlayarak tekrar Antalya’ya döndü. 2004 yılından bu yana da Antalya Son Haber Gazetesi’nde sayfa sekreteri olarak çalışmakta olan Katrağ, Yüksek Öğrenimine Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde (Açıköğretim) devam etmektedir. Katrağ 1 çocuk babasıdır. 
GÖZDE BARANOĞLU

GÖZDE BARANOĞLU

ÜYE

GÖZDE BARANOĞLU

GÖZDE BARANOĞLU

ÜYE

 
MURAT ÇİÇEK

MURAT ÇİÇEK

ÜYE

MURAT ÇİÇEK

MURAT ÇİÇEK

ÜYE

 
KASIM ÇİCEK

KASIM ÇİCEK

ÜYE

KASIM ÇİCEK

KASIM ÇİCEK

ÜYE

 
DERYA ÇİÇEK

DERYA ÇİÇEK

ÜYE

DERYA ÇİÇEK

DERYA ÇİÇEK

ÜYE

 
AYDIN ÇEVİK

AYDIN ÇEVİK

ÜYE

AYDIN ÇEVİK

AYDIN ÇEVİK

ÜYE

 
UĞUR KESKİN

UĞUR KESKİN

ÜYE

UĞUR KESKİN

UĞUR KESKİN

ÜYE

 
GÜÇ GÖNEL

GÜÇ GÖNEL

ÜYE

GÜÇ GÖNEL

GÜÇ GÖNEL

ÜYE

 
ZEHRA VARLI

ZEHRA VARLI

ÜYE

ZEHRA VARLI

ZEHRA VARLI

ÜYE

 
ALİ ÇALIŞKAN

ALİ ÇALIŞKAN

ÜYE

ALİ ÇALIŞKAN

ALİ ÇALIŞKAN

ÜYE

 
AYLA ÇEKİÇ

AYLA ÇEKİÇ

AYLA ÇEKİÇ

AYLA ÇEKİÇ

 
RASİM GÜNDÜZ

RASİM GÜNDÜZ

RASİM GÜNDÜZ

RASİM GÜNDÜZ

 
CENGİZ HAN YILDIRIM

CENGİZ HAN YILDIRIM

CENGİZ HAN YILDIRIM

CENGİZ HAN YILDIRIM

 
YILDIZ ÇİÇEK

YILDIZ ÇİÇEK

YILDIZ ÇİÇEK

YILDIZ ÇİÇEK

 
EMİNE ÖZDEN GÜRHAN

EMİNE ÖZDEN GÜRHAN

EMİNE ÖZDEN GÜRHAN

EMİNE ÖZDEN GÜRHAN

 
SONER ÖZCAN

SONER ÖZCAN

ÜYE

SONER ÖZCAN

SONER ÖZCAN

ÜYE

1983 yılında Antalya’nın Gazipaşa İlçesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gazipaşa’da tamamladı. 2006 yılında Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencilik döneminde Akdeniz İletişim Gazetesi’nde görev aldı. Mesleğe Beyaz Akdeniz Gazetesi’nde başladı. Ardından Sabah Gazetesi’nde mesleğe devam etti. 2009 yılında girdiği HABERTÜRK’te muhabir olarak görevini sürdürüyor. 
ERSİN AYDIN

ERSİN AYDIN

ERSİN AYDIN

ERSİN AYDIN

 
NEVZAT SAYIN

NEVZAT SAYIN

NEVZAT SAYIN

NEVZAT SAYIN

 
SELAHATTİN SERKAN ERSÖZ

SELAHATTİN SERKAN ERSÖZ

SELAHATTİN SERKAN ERSÖZ

SELAHATTİN SERKAN ERSÖZ

 
ADNAN YILDIRIM

ADNAN YILDIRIM

ADNAN YILDIRIM

ADNAN YILDIRIM

 
MAHMUT İHSAN KANMAZ

MAHMUT İHSAN KANMAZ

MAHMUT İHSAN KANMAZ

MAHMUT İHSAN KANMAZ

 
EREN ÖZTÜRK

EREN ÖZTÜRK

EREN ÖZTÜRK

EREN ÖZTÜRK

 
EMRE BAYLAN

EMRE BAYLAN

EMRE BAYLAN

EMRE BAYLAN

 
FARUK DEMİREL

FARUK DEMİREL

FARUK DEMİREL

FARUK DEMİREL

 
NUSRET POLAT YILMAZ

NUSRET POLAT YILMAZ

NUSRET POLAT YILMAZ

NUSRET POLAT YILMAZ

 
MEHMET ÇINAR

MEHMET ÇINAR

MEHMET ÇINAR

MEHMET ÇINAR

 
SİBEL BİTECİK

SİBEL BİTECİK

SİBEL BİTECİK

SİBEL BİTECİK

 
DİLEK BOZKURT ÖZGENÇ

DİLEK BOZKURT ÖZGENÇ

DİLEK BOZKURT ÖZGENÇ

DİLEK BOZKURT ÖZGENÇ

 
MURAT ŞENTÜRK

MURAT ŞENTÜRK

MURAT ŞENTÜRK

MURAT ŞENTÜRK

 
GÜL YENİGÜN

GÜL YENİGÜN

GÜL YENİGÜN

GÜL YENİGÜN

 
MEHMET AKİF ARICI

MEHMET AKİF ARICI

MEHMET AKİF ARICI

MEHMET AKİF ARICI

 
FIRAT ÇİÇEK

FIRAT ÇİÇEK

FIRAT ÇİÇEK

FIRAT ÇİÇEK

 
FAHRETTİN HEPKESKİN

FAHRETTİN HEPKESKİN

FAHRETTİN HEPKESKİN

FAHRETTİN HEPKESKİN

1952 yılında İzmir'de doğdu. Ticaret,Yeni Asır (Rapor), THA, UBA gibi haber ajanslarında ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı.Çağdaş Karşıyaka gazetesini çıkardı, Çeşme Life Dergisi'nin 5 yıl editörlüğünü yaptı. Ekonomi haberciliğinde çeşitli ödülleri var. "Özal Ekonomisi" ve "Atatürk Karşıyakası" adlı iki kaynak kitap derledi. Sürekli Basın Kartı sahibi, evli bir kız babası.
CENGİZ ALTAY

CENGİZ ALTAY

CENGİZ ALTAY

CENGİZ ALTAY

 
FATMA ÜNAL

FATMA ÜNAL

FATMA ÜNAL

FATMA ÜNAL

 
MAKSUT TEMİZEL

MAKSUT TEMİZEL

MAKSUT TEMİZEL

MAKSUT TEMİZEL

 
AHMET DURAN YENİGÜN

AHMET DURAN YENİGÜN

AHMET DURAN YENİGÜN

AHMET DURAN YENİGÜN

 
PELİN GEL AĞAN

PELİN GEL AĞAN

PELİN GEL AĞAN

PELİN GEL AĞAN

 
YAVUZ DALOĞULLARI

YAVUZ DALOĞULLARI

YAVUZ DALOĞULLARI

YAVUZ DALOĞULLARI

 
YUSUF BAKIRCI

YUSUF BAKIRCI

YUSUF BAKIRCI

YUSUF BAKIRCI

 
GÜLGÜN ÇİMEN

GÜLGÜN ÇİMEN

GÜLGÜN ÇİMEN

GÜLGÜN ÇİMEN

 
ZAFER VAROL

ZAFER VAROL

ZAFER VAROL

ZAFER VAROL

 
AHMET RIŞVANLI

AHMET RIŞVANLI

AHMET RIŞVANLI

AHMET RIŞVANLI

 
ESEN DİLER

ESEN DİLER

ESEN DİLER

ESEN DİLER

 
M.GÜLAY SÖZÜER TÜZEN

M.GÜLAY SÖZÜER TÜZEN

M.GÜLAY SÖZÜER TÜZEN

M.GÜLAY SÖZÜER TÜZEN

 
SAİT ERSAN

SAİT ERSAN

SAİT ERSAN

SAİT ERSAN

 
MUSTAFA YETGİN

MUSTAFA YETGİN

MUSTAFA YETGİN

MUSTAFA YETGİN

 
NECMETTİN ÇALIK

NECMETTİN ÇALIK

NECMETTİN ÇALIK

NECMETTİN ÇALIK

 
MUAMMER YENİGÜN

MUAMMER YENİGÜN

MUAMMER YENİGÜN

MUAMMER YENİGÜN

 
GÜRSU KUNT

GÜRSU KUNT

GÜRSU KUNT

GÜRSU KUNT

 
MEHMET ÇAKMAK

MEHMET ÇAKMAK

MEHMET ÇAKMAK

MEHMET ÇAKMAK

 
GÜLDAL SİĞİNÇ

GÜLDAL SİĞİNÇ

GÜLDAL SİĞİNÇ

GÜLDAL SİĞİNÇ

 
H.YALÇIN TEKE

H.YALÇIN TEKE

H.YALÇIN TEKE

H.YALÇIN TEKE

 
İHSAN COŞKUN

İHSAN COŞKUN

İHSAN COŞKUN

İHSAN COŞKUN

 
HATİCE NUR AÇIKBAŞ

HATİCE NUR AÇIKBAŞ

HATİCE NUR AÇIKBAŞ

HATİCE NUR AÇIKBAŞ

 
TUBA AKIN

TUBA AKIN

TUBA AKIN

TUBA AKIN

 
MEMET DOĞAN

MEMET DOĞAN

MEMET DOĞAN

MEMET DOĞAN

 
OGÜN KOÇAK

OGÜN KOÇAK

OGÜN KOÇAK

OGÜN KOÇAK

 
ONUR HACI BEKİR SANİ

ONUR HACI BEKİR SANİ

ONUR HACI BEKİR SANİ

ONUR HACI BEKİR SANİ

 
YUNUS ERDOĞAN

YUNUS ERDOĞAN

YUNUS ERDOĞAN

YUNUS ERDOĞAN

 
AYBİKE ELİF KARAKULLUKÇU

AYBİKE ELİF KARAKULLUKÇU

AYBİKE ELİF KARAKULLUKÇU

AYBİKE ELİF KARAKULLUKÇU

 
VİLDAN ÇALCI KARA

VİLDAN ÇALCI KARA

VİLDAN ÇALCI KARA

VİLDAN ÇALCI KARA

 
ÇAĞDAŞ YILDIRIM

ÇAĞDAŞ YILDIRIM

ÇAĞDAŞ YILDIRIM

ÇAĞDAŞ YILDIRIM

 
İSA AKAR

İSA AKAR

İSA AKAR

İSA AKAR

 
MÜJGAN IŞIK

MÜJGAN IŞIK

MÜJGAN IŞIK

MÜJGAN IŞIK

 
SAFFET YENİGÜN

SAFFET YENİGÜN

SAFFET YENİGÜN

SAFFET YENİGÜN

 
MELİS KÖSE METİN

MELİS KÖSE METİN

MELİS KÖSE METİN

MELİS KÖSE METİN

03.01.1986 tarihinde Ankara’da doğan Melis Köse Metin ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. İlkokul sıralarında yazdığı birçok kompozisyon ve şiirle ödül alan Melis Köse Metin, yazıya olan düşkünlüğü doğrultusunda liseyi sosyal bilimler alanında tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun olduktan sonra soluğu Sabah Gazetesi Ankara bürosunda alan Melis Köse Metin, burada yaklaşık 1 buçuk yıl spor muhabirliği yaptı. Burada gösterdiği azim ve farklılıkla 2007 yılı Genç Spor Yazarı seçilen Melis Köse Metin TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü’nde basın danışmanlığı görevinde bulundu ve BEKO Basketbol Ligi temsilcisi Erkek basketbol takımının yanı sıra amatör branşta mücadele eden birçok takımın danışmanlığını yaptı. Bu süreçte Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nda Basın Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Melis Köse Metin, Modern Pentatlon branşında birçok müsabakayı da takip etti ve federasyon adına haberleştirdi. İnternet üzerinden yayın yapan Türkiye’nin ilk internet dergisi www.3sayi.com’da da editör ve yazar olarak da görev üstlenen Melis Köse Metin yine aynı süreçte Omur İlik Felçlileri Derneği Ankara Şubesi’yle düzenlenen çeşitli etkinliklerde organizasyon komite üyesi olarak da görev aldı. 2010 yılında evlenme kararı almasıyla birlikte Ankara’daki tüm görevlerine son verip Antalya’ya yerleşen Melis Köse Metin, 2010 yılı Kasım ayında AB Medya Grup çatısı altında Antalya Life ve High Life Dergilerinde yazı işleri kadrosunda göreve başladı. Yine aynı medya grubu çatısı altında 2012 yılı Aralık ayında yayın hayatına yeniden başlayan Akşam Akdeniz Gazetesi’nde editör olarak görev yapan Melis Köse Metin, Akdeniz İletişim Derneği, Turizm Gazetecileri Derneği (TURÇEV) üyesidir. Sarı basın kartı sahibi olan Melis Köse Metin İngilizce biliyor. 
MUHAMMED AHMET ÖCAL

MUHAMMED AHMET ÖCAL

MUHAMMED AHMET ÖCAL

MUHAMMED AHMET ÖCAL

 
DOĞAN SÖNMEZ

DOĞAN SÖNMEZ

DOĞAN SÖNMEZ

DOĞAN SÖNMEZ

16 Ağustos 1959 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Doğan Sönmez, ilk orta ve lise öğretimini İstanbul’da gördü. Kamu Yönetimi 1. sınıftan terk eden Sönmez, 1975 yılında işçi çocuğu olarak Almanya’ya gitti. Almanya’da 5 yıl işçi olarak çalıştıktan sonra 1980 yılında dönerek askerlik görevini yaptı.
1982 yılında Boru Teknikeri ve Teknik Ressam olarak çalışmaya başladıktan sonra sırasıyla ikişer yıl Suudi Arabistan ve İtalya’da görev yapan Sönmez, 1991 yılına kadar Türkiye’de sayılı bir çok Hidroelektrik santrali, baraj ve rafinerilerin projelerinde ve yapım aşamalarında görev aldı. 1991 yılından itibaren 2 yıl aktif pazarlama işinde Halkla İlişkiler ve yöneticilik görevlerinde bulundu.
1993 yılında yerel radyoların gündemde olması dolayısıyla kendi için adeta biçilmiş kaftan olan, zor, meşakkatli ancak bir o kadar da sevdiği mesleğe giriş yaptı. Manavgat Venüs Radyo’nun kurucusu olan Sönmez, aynı tarihlerden itibaren Hürriyet ve Akşam Gazeteleri, Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) ve DHA Manavgat muhabirliğini yürüttü. Halen Manavgat Venüs Radyo Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdüren Sönmez, 2002 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Başarı Ödülü aldı. Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği RATEM’de 2 dönem Haysiyet Kurulu Üyeliği ve 2 dönemdir Bilim Teknik Kurulu Üyeliği halen devam eden, evli ve 4 çocuk babası olan Sönmez, Almanca ve az derecede İngilizce biliyor.
ABDULLAH YÜKSEL

ABDULLAH YÜKSEL

ABDULLAH YÜKSEL

ABDULLAH YÜKSEL

 
YALÇIN KÜÇÜK

YALÇIN KÜÇÜK

YALÇIN KÜÇÜK

YALÇIN KÜÇÜK

13.12.1978 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Gazetecilik mesleğine 1998 yılında Kanal 07’de kameraman olarak başladı. Aynı kurum bünyesinde radyoculuk da yaptıktan sonra 1999 yılında askerlik görevi nedeniyle mesleğe ara verdi. Askerlik sonrasında mesleğe dönüş 2003 yılı oldu. ART Televizyonunda kameraman-muhabir ve spiker olarak görev yaptıktan sonra bir süre Akdeniz Gerçek gazetesinde muhabirlik görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana Antalya Hilal Gazetesi’nde çalışmakta. Bu süre zarfında yine ART (Akdeniz TV’de) çeşitli programlar yaptı. Lise mezunu olup evli ve bir çocuk babası… 
ZEKİ ÖZER

ZEKİ ÖZER

ZEKİ ÖZER

ZEKİ ÖZER

 
CENGİZ SAVAŞERİ

CENGİZ SAVAŞERİ

CENGİZ SAVAŞERİ

CENGİZ SAVAŞERİ

 
NEDİM ENGİN

NEDİM ENGİN

ÜYE

NEDİM ENGİN

NEDİM ENGİN

ÜYE

 
SİNAN ÖZMÜŞ

SİNAN ÖZMÜŞ

ÜYE

SİNAN ÖZMÜŞ

SİNAN ÖZMÜŞ

ÜYE

 
MUSTAFA ŞEKER

MUSTAFA ŞEKER

ÜYE

MUSTAFA ŞEKER

MUSTAFA ŞEKER

ÜYE

 
HALİL METE BAŞER

HALİL METE BAŞER

ÜYE

HALİL METE BAŞER

HALİL METE BAŞER

ÜYE

 
DENİZ TOPKAYA

DENİZ TOPKAYA

ÜYE

DENİZ TOPKAYA

DENİZ TOPKAYA

ÜYE

 
MÜHÜBE DEMİRBAŞ

MÜHÜBE DEMİRBAŞ

ÜYE

MÜHÜBE DEMİRBAŞ

MÜHÜBE DEMİRBAŞ

ÜYE

 
YENER AYGÜN

YENER AYGÜN

ÜYE

YENER AYGÜN

YENER AYGÜN

ÜYE

 
ZUHAL GÜRSOY

ZUHAL GÜRSOY

ÜYE

ZUHAL GÜRSOY

ZUHAL GÜRSOY

ÜYE

 
TOLGA YILDIRIM

TOLGA YILDIRIM

TOLGA YILDIRIM

TOLGA YILDIRIM

 
SÜLEYMAN ELÇİN

SÜLEYMAN ELÇİN

SÜLEYMAN ELÇİN

SÜLEYMAN ELÇİN

 
FARUK ÇELİK

FARUK ÇELİK

FARUK ÇELİK

FARUK ÇELİK

 
ABDÜLTALİP GÜNGÖR

ABDÜLTALİP GÜNGÖR

ABDÜLTALİP GÜNGÖR

ABDÜLTALİP GÜNGÖR

 
BEKİR BEKTAŞ

BEKİR BEKTAŞ

BEKİR BEKTAŞ

BEKİR BEKTAŞ

 
MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN

 
BURÇİN EREN

BURÇİN EREN

BURÇİN EREN

BURÇİN EREN

 
ADEM VURAL

ADEM VURAL

ADEM VURAL

ADEM VURAL

 
FULYA SARMAN

FULYA SARMAN

FULYA SARMAN

FULYA SARMAN

 
ENGİN KORKMAZ

ENGİN KORKMAZ

ENGİN KORKMAZ

ENGİN KORKMAZ

 
EDANUR EREN

EDANUR EREN

EDANUR EREN

EDANUR EREN

 
ALİ BAYRAKLI

ALİ BAYRAKLI

ALİ BAYRAKLI

ALİ BAYRAKLI

 
ADEM AKALAN

ADEM AKALAN

ADEM AKALAN

ADEM AKALAN

 
DOĞUŞ YOLCU

DOĞUŞ YOLCU

DOĞUŞ YOLCU

DOĞUŞ YOLCU

 
SİNAN ÇEVİREN

SİNAN ÇEVİREN

SİNAN ÇEVİREN

SİNAN ÇEVİREN

 
MEHMET SIDDIK ÇEVİREN

MEHMET SIDDIK ÇEVİREN

MEHMET SIDDIK ÇEVİREN

MEHMET SIDDIK ÇEVİREN

 
UĞUR KARAÇELİK

UĞUR KARAÇELİK

UĞUR KARAÇELİK

UĞUR KARAÇELİK

 
ŞENOL CİVCİR

ŞENOL CİVCİR

ŞENOL CİVCİR

ŞENOL CİVCİR

 
DURU TUĞRUL

DURU TUĞRUL

DURU TUĞRUL

DURU TUĞRUL

 
HATİCE ASLAN ERSAN

HATİCE ASLAN ERSAN

HATİCE ASLAN ERSAN

HATİCE ASLAN ERSAN

 
EYÜP KOÇAK

EYÜP KOÇAK

EYÜP KOÇAK

EYÜP KOÇAK

 
MUSTAFA KOÇ

MUSTAFA KOÇ

MUSTAFA KOÇ

MUSTAFA KOÇ

 
HASAN DEMİRBAŞ

HASAN DEMİRBAŞ

HASAN DEMİRBAŞ

HASAN DEMİRBAŞ

 
ULAŞ KÖKÇE

ULAŞ KÖKÇE

ULAŞ KÖKÇE

ULAŞ KÖKÇE

 
LEYLA ATAMAN KOYUNCUOĞLU

LEYLA ATAMAN KOYUNCUOĞLU

LEYLA ATAMAN KOYUNCUOĞLU

LEYLA ATAMAN KOYUNCUOĞLU

 
EMRAH GÜL

EMRAH GÜL

EMRAH GÜL

EMRAH GÜL

 
MUHAMMED KASAPOĞLU

MUHAMMED KASAPOĞLU

MUHAMMED KASAPOĞLU

MUHAMMED KASAPOĞLU

 
ALPER BAYSAN

ALPER BAYSAN

ALPER BAYSAN

ALPER BAYSAN

 
DENİZ AYDIN

DENİZ AYDIN

DENİZ AYDIN

DENİZ AYDIN

 
İLHAN DOKUYUCU

İLHAN DOKUYUCU

İLHAN DOKUYUCU

İLHAN DOKUYUCU

 
ÇETİN ÇİĞDEM

ÇETİN ÇİĞDEM

ÇETİN ÇİĞDEM

ÇETİN ÇİĞDEM

 
ORHAN ÇİÇEK

ORHAN ÇİÇEK

ORHAN ÇİÇEK

ORHAN ÇİÇEK

 
YÜKSEL PEKTEKİN

YÜKSEL PEKTEKİN

ÜYE

YÜKSEL PEKTEKİN

YÜKSEL PEKTEKİN

ÜYE

 
TUĞRUL SARITAŞ

TUĞRUL SARITAŞ

ÜYE

TUĞRUL SARITAŞ

TUĞRUL SARITAŞ

ÜYE

 
REŞAT DİROL

REŞAT DİROL

ÜYE

REŞAT DİROL

REŞAT DİROL

ÜYE

 
IŞIK TUNÇEL

IŞIK TUNÇEL

ÜYE

IŞIK TUNÇEL

IŞIK TUNÇEL

ÜYE

 
EFE AKTUĞ

EFE AKTUĞ

ÜYE

EFE AKTUĞ

EFE AKTUĞ

ÜYE

 
HASAN SARAÇ

HASAN SARAÇ

ÜYE

HASAN SARAÇ

HASAN SARAÇ

ÜYE

 
OSMAN TÜRKÇE

OSMAN TÜRKÇE

ÜYE

OSMAN TÜRKÇE

OSMAN TÜRKÇE

ÜYE

 
MURAT ESENTEKİN

MURAT ESENTEKİN

ÜYE

MURAT ESENTEKİN

MURAT ESENTEKİN

ÜYE

 
CEREN DENİZ

CEREN DENİZ

ÜYE

CEREN DENİZ

CEREN DENİZ

ÜYE

 
ABDURRAHMAN KITIR

ABDURRAHMAN KITIR

ÜYE

ABDURRAHMAN KITIR

ABDURRAHMAN KITIR

ÜYE

 
OKTAY ÖZDEN

OKTAY ÖZDEN

ÜYE

OKTAY ÖZDEN

OKTAY ÖZDEN

ÜYE

 
ESRA KÖKSAL

ESRA KÖKSAL

ÜYE

ESRA KÖKSAL

ESRA KÖKSAL

ÜYE

 
G.KORAY TURGAN

G.KORAY TURGAN

ÜYE

G.KORAY TURGAN

G.KORAY TURGAN

ÜYE

 
MEHMET OKAN KAYA

MEHMET OKAN KAYA

ÜYE

MEHMET OKAN KAYA

MEHMET OKAN KAYA

ÜYE

 
NİHAT SARAÇ

NİHAT SARAÇ

ÜYE

NİHAT SARAÇ

NİHAT SARAÇ

ÜYE

 
EBRU TÜREL

EBRU TÜREL

ÜYE

EBRU TÜREL

EBRU TÜREL

ÜYE

 
ÖZCAN VARLI

ÖZCAN VARLI

ÖZCAN VARLI

ÖZCAN VARLI

 
SERPİL ÇİÇEK

SERPİL ÇİÇEK

SERPİL ÇİÇEK

SERPİL ÇİÇEK

 
SÜLEYMAN TETİK

SÜLEYMAN TETİK

SÜLEYMAN TETİK

SÜLEYMAN TETİK

 
GAMZE KÖKTAŞ

GAMZE KÖKTAŞ

GAMZE KÖKTAŞ

GAMZE KÖKTAŞ

 
NURAY ÇAKAR

NURAY ÇAKAR

NURAY ÇAKAR

NURAY ÇAKAR

 
EMRE ALTINIŞIK

EMRE ALTINIŞIK

EMRE ALTINIŞIK

EMRE ALTINIŞIK

 
ALPARSLAN ÇINAR

ALPARSLAN ÇINAR

ALPARSLAN ÇINAR

ALPARSLAN ÇINAR

 
ONUR ALTAN

ONUR ALTAN

ONUR ALTAN

ONUR ALTAN

 
ÖZGÜR ÖZTÜRK

ÖZGÜR ÖZTÜRK

ÖZGÜR ÖZTÜRK

ÖZGÜR ÖZTÜRK

 
AYKUT SÜLEK

AYKUT SÜLEK

AYKUT SÜLEK

AYKUT SÜLEK

 
MÜZEYYEN TIRAŞÇI

MÜZEYYEN TIRAŞÇI

MÜZEYYEN TIRAŞÇI

MÜZEYYEN TIRAŞÇI

 
BÜLENT ÜLKER

BÜLENT ÜLKER

BÜLENT ÜLKER

BÜLENT ÜLKER

 
ABDULLAH ÖZKAN

ABDULLAH ÖZKAN

ABDULLAH ÖZKAN

ABDULLAH ÖZKAN

 
MENEKŞE KARAKUŞ

MENEKŞE KARAKUŞ

Gazeteci

MENEKŞE KARAKUŞ

MENEKŞE KARAKUŞ

Gazeteci

 
SONER KARATAŞ

SONER KARATAŞ

Gazeteci

SONER KARATAŞ

SONER KARATAŞ

Gazeteci

 
MÜGE BAYOL

MÜGE BAYOL

Gazeteci

MÜGE BAYOL

MÜGE BAYOL

Gazeteci

 
HASRET ÇELİK

HASRET ÇELİK

Gazeteci

HASRET ÇELİK

HASRET ÇELİK

Gazeteci

 
GÜLŞEN GÖKKURT UYGUN

GÜLŞEN GÖKKURT UYGUN

Gazeteci

GÜLŞEN GÖKKURT UYGUN

GÜLŞEN GÖKKURT UYGUN

Gazeteci

 
CEM ÖZDEL

CEM ÖZDEL

Gazeteci

CEM ÖZDEL

CEM ÖZDEL

Gazeteci