Kardeş Cemiyet - Polonya

Kardeş Cemiyet - Polonya

Kardeş Cemiyet - Polonya

Antalyalı gazetecilere Polonya'dan kardeş geliyor

Polonya ile  Türkiye arasında ilişkileri geliştirmek amacıyla Avrupa Türk İşadamları Konseyi'nin daveti üzerine Polonya'dan aralarında belediye başkanları, gazeteciler ve işadamlarından oluşan 45 kişilik bir heyet Antalya'ya geldi. Antalya'daki belediyelerle ve iş çevreleriyle kardeşlik protokolü imzalayan Polonyalı Heyet Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni de ziyaret etti. Yapılan ziyarette Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile  Mosavian Gazeteciler Cemiyeti arasında kardeşlik protokolü imzalanmasına karar verildi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile Mosavian Gazeteciler Cemiyeti arasındaki kardeşlik protokolü, 17 nisan akşamı Falez Otel'de imzalanacak. Aynı  akşam  Polonya- Türkiye Belediyeler Birliği Anlaşması da yapılacak.
 

Avrupa Türk İşadamları Konseyi Başkanı Aziz Şahin başkanlığında gelen Polonyalı heyetin ziyaretinde Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Antalya basını hakkında bilgi verdi. Masovian Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Teresa Urbanowska'ya Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin rozetini takan Başkan Yeni, yapılacak olan protokolle iki cemiyet arasındaki kardeşlik ilişkisinin resmiyet kazanacağını söyledi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin yaklaşık 300 üyesinin olduğunu bildiren Başkan Yeni, yılda 8 milyon yabancı turistin ziyaret ettiği bir şehirde gazeteciliğin çok önemli olduğunu söyledi. Dünyayı kucaklayan Antalya'da Gazeteciler Cemiyeti'nin yurtdışındaki basın örgütleri ile de ilişkileri en üst seviyeye çıkarmayı amaçladığını bildirdi. Masovian Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Teresa Urbanowska da yapılacak olan kardeşlik anlaşmasından çok mutlu olduklarını söyledi.

      

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Sevinç Eyilik ile Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Kocağöz ve çok sayıda işadamının da katıldığı ziyarette Avrupa Türk İşadamları Konseyi Başkanı Aziz Şahin, Avrupa Birliği'nin en kalabalık nüfusuna sahip Polonya'nın ABD'de de 10 milyonluk bir nüfusunun olduğunu söyledi. Şahin, Antalya gazeteciler cemiyeti'nin yanısıra polonyalı heyetin Antalya'daki belediyelerle ve iş çevreleriyle de kardeşlik ve işbirliği anlaşması yapacağını da belirtti. Şahin, "Bu çerçevede Kepez Belediyesi ile Plock Belediyesi, Hasyurt Belediyesi ile Karczew Belediyesi, Evrenseki Belediyesi ile Halınow Belediyesi arasında kardeşlik protokolü yapılacak.Polonyalı heyetin ziyaretinde ayrıca Antalya Expo Center ile Varşova Expo XXl Fuarcılık arasında işbirliği protokolü yer alıyor" dedi.