Kardeş Cemiyet - KKTC Dış Basın Birliği

Kardeş Cemiyet - KKTC Dış Basın Birliği

Kardeş Cemiyet - KKTC Dış Basın Birliği

AGC’YE 6. KARDEŞ GELİYOR

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) 6. kardeşi yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden. AGC ile Kıbrıs Dış Basın Birliği önümüzdeki günlerde kardeşlik protokolü imzalayacak.

Belek’te düzenlenen İletişim Kongresi’ne katılan Kıbrıs Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi Tanpınar, AGC Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret etti. Kıbrıslı İletişim Fakültesi öğrencilerinin de yer aldığı ziyarette iki kurum arasında kardeşlik protokolü imzalanmasına karar verildi. Kıbrıslı meslektaşlarına çalışmaları hakkında bilgiler veren AGC Başkanı Mevlüt Yeni, Antalya ile Kıbrıs arasında bir köprü oluşturacaklarını söyledi. 


 

ANTALYA KIBRIS KÖPRÜSÜ

Kıbrıs Dış Basın Birliği ile dostluk ilişkilerinin resmi protokol haline getirilmesine karar verdiklerini belirten AGC Başkanı Mevlüt Yeni, “KKTC’nin uluslararası arenada daha etkili olması için medyanın çok önemli rol üstlenebileceğini düşünüyorum. Antalya ile Kıbrıs arasında bir köprü oluşturacağız. Mayıs veya Haziran ayında kardeşlik protokolüne imza atacağız. Ardından ilişkilerimizi en üst seviyeye çıkartacağız” dedi.

 

KARDEŞLİKTE GEÇ KALDIK

AGC’nin Kaleiçi’ndeki Basın Merkezi’ne olan hayranlığını dile getiren Kıbrıs Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi Tanpınar’da kardeşlik protokolünün imzalanmasının geç kalınmış bir çalışma olduğunu söyledi. AGC’nin çalışmalarını örnek alacaklarını belirten Tanpınar, “Antalya ve KKTC arasında sağlanan bir köprü ve karşılıklı menfaat köprüsü geliştirilmesi ilişkiler açısında olumlu olacaktır. Burada olmaktan mutluyum” dedi.


HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

Antalyalı gazetecilerin ve KKTC’de yükseköğrenim gören iletişim fakültesi öğrencilerinin katıldığı ziyaret sırasında medya çalışmaları da ele alındı. Ziyarette ayrıca Antalya ve KKTC’ye karşılıklı yapılacak gezilerle medya çalışmaları hakkında bilgilerin paylaşılması kararlaştırıldı. Kıbrıs Dış Basın Birliği’ne her desteği vermek istediklerini belirten Yeni, konuk başkan Fevzi Tanpınar’a ziyaret anısına bir plaket takdim etti.