KKTC'nin Antalya Başkonsolosu’ndan AGC’ye ziyaret

KKTC'nin Antalya Başkonsolosu’ndan AGC’ye ziyaret

KKTC'nin Antalya Başkonsolosu’ndan AGC’ye ziyaret

KKTC'nin Antalya Başkonsolosu ve Turizm Temsilcisinden Başkanımız Mevlüt Yeni'ye ziyaret
 
Antalya Lara bölgesinde yeni faaliyete geçen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu'nun ilk Başkonsolosu Mustafa Beyazbayram ile Kaleiçi Yat limanında uzun yıllardır bulunan Turizm Temsilciliği'ne bu yıl yeni atanan Nazmi Pınar, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni'yi ziyaret etti.
 
Başkan Yeni: " KKTC Benim 2. Vatanım"
 
AGC Başkanı Mevlüt Yeni, Antalya'da KKTC'nin Başkonsolosluğu'nun açılmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirterek ilk atanan Başkonsolos olan Mustafa Beyazbayram'a hayırlı olsun temennisinde bulundu. Meslek hayatına başladığı günden bugüne, gazetecilik yaşamında KKTC'nin ve Azerbaycan'ın kendisi için çok özel,ayrı bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Yeni, " KKTC Benim 2.Vatanım sayılır. Rahmetli Rauf Denktaş'ın devlet,millet sevdası ve Kıbrıs Türkü'nün mücadeleci ruhu ile varoluş yıllarında gazetecilik yaptığımız dönemden bugüne kendi vatanımızdan ayrı görmediğimiz, beraber üzülüp beraber sevindiğimiz KKTC'deki kardeşlerimiz, soydaşlarımız için Antalya, hem mesafe olarak hem yürek aralığı olarak en yakın yer olmuştur" dedi.
 
AGC Başkanı Yeni, Antalya ve KKTC için en şanslı ve verimli bir dönemin yaşandığına dikkat çekerek," Başkonsolosu ve Turizm Temsilcisi ile uyum içinde olan KKTC'nin Antalya'daki faaliyetlerinin artık daha sağlam bir temelde olacağına inancım tamdır. KKTC Dışişlerinin deneyimli diplomatların dan olan farklı ülkelerde başarı ile devletini en iyi şekilde temsil eden Sayın Başkonsolos Mustafa Beyazbayram ve benim meslektaşım da olan kardeşim Nazmi Pınar'ın KKTC Antalya Turizm Temsilciliği'ne atanmaları KKTC için büyük bir şanstır. AGC olarak da bizlerin üzerine düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi.
 
Başkonsolos Beyazbayram: " Antalya' da görev yapmak heyecan verici"
 
KKTC' nin Antalya Başkonsolosu Mustafa Beyazbayram da ziyarette yaptığı konuşmada, Antalya ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin sosyolojik,kültürel ve iklim olarak çok benzediğine, mesafe olarak da çok yakın olduklarını, hiç bir zaman yabancılık çekmediğine vurgu yaptı. KKTC deyince Türkiye'nin her bir köşesinde duyulan hassasiyetin ve sevginin Antalya ‘da aynı şekilde olduğunu belirten Beyazbayram " Kendimizi evimizde hissediyoruz. Antalya da bulunmaktan son derece mutluyum. Hepimiz zaten Akdeniz insanıyız" dedi.


Mustafa Beyazbayram, ilk kez açılan Başkonsolosluğun Antalya-KKTC için olumlu katkılar sağlayacagı inancını belirterek, " KKTC de okuyan çok sayıda öğrencinin ve Antalya da yaşayan çok sayıda KKTC vatandaşımızın artık hizmetinde olacak olan Baskonsoloslugumuz için gerekli alt yapı çalışmalarımız da devam etmektedir. Bu süre içinde ise Antalya da bulunan kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ile tanışmaktayız. Antalya'da KKTC ile olan ilişkilerde, elimizden geleni yapmaya haziriz" dedi.
 
KKTC'nin Antalya Turizm Temsilcisi Nazmi Pınar: 
" Turkiye'nin Turizm Başkenti Antalya ile Turizm ülkesi KKTC'nin işbirliği çok önemli"
 
Kuzey Kıbrıs Türk Cunhuriyeti'nin Antalya Turizm Temsilcisi olarak bu yıl yeni atanan Nazmi Pınar da ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye'de Turizm denince akla ilk gelen yerin Antalya olduğuna dikkat çekerek " Türkiye'nin Turizm Başkenti'nde görev yapmak çok büyük bir şans. Zira burada turizm alanında yaşananlar, tecrübe edilenler KKTC için, bizler için de son derece değerli. Ekonomide büyük yere sahip Turizmin KKTC için tartışma götürmez yerinin söz konusu olduğu bu dönem de daha çok çalışma bilinci içerisindeyiz. Başkonsolosumuz ile birlikte uyum içinde çalışarak projeler geliştirmekteyiz. Antalya da bulunan bazı büyük otellerin KKTC ‘de de yatırımları mevcut. Dolayısı ile hem Antalya da bulunan oteller,hem tur operatörleri hem de havayolları şirketleri ile sürekli temas halindeyiz.Turizm sektörünün tüm paydaşları ile KKTC- Antalya arası Turizm işbirliği ve sektör ilişkilerinin geliştirilmesi için çalışmalara başladık" dedi. Baskonsolosumuz'un atanması ile KKTC tanıtma ofisi faaliyetleri de hız kazanmıştır" dedi.

 
KKTC Antalya Baskonsolosu Mustafa Beyazbayram AGC ziyareti anısına Başkan Mevlüt Yeni'ye hediye takdim etti ve AGC anı defterini imzaladı.