Hayati Baba Çok Sevdiği Agc'den Karanfillerle Uğurlandı

Hayati Baba Çok Sevdiği Agc'den Karanfillerle Uğurlandı


 
AGC kurucu üyelerinden 79 yaşındaki Yusuf Hayati Tungar, yakınları ve meslektaşları tarafından son yolculuğuna uğurlandı. AGC kurucu üyelerinden sürekli basın kartı sahibi Yusuf Hayati Tungar, tedavi gördüğü Memorial hastanesinde yaşamını yitirdi. Antalya basın camiasında 'Baba' adıyla tanınan Tungar için AGC Kaleiçi’ndeki binasında veda töreni düzenlendi. Törende Tungar'ın Türk bayrağına sarılı ve başucunda Galatasaray atkısı bulunan tabutu başında meslektaşları sırayla üstatlarına saygı duruşunda bulunarak dua etti.

Törende konuşan AGC Başkanı Mevlüt Yeni, 'Hayati Baba' diye hitap ettiği Tungar'ın kişiliğiyle mesleğinde ve yaşantısında örnek bir insan, duayen bir büyüğü olduğunu belirtti. Başkan Yeni, 6 yıldır sürdürdüğü cemiyet başkanlığında Tungar'ın kendisine ağabey, baba gibi yardımda bulunduğunu dile getirdi.

AGC eski başkanlarından Erdoğan Kahya da başkanlık döneminde en büyük yardımı Tungar'ın verdiğini anlattı. Tungar'ın mesleğini onurlu şekilde gerçekleştirdiğini belirten Kahya, 13 kişi ile kurulan AGC'nin kurucu üyelerinden 5'ini kaybettiklerini söyledi. Kahya, Tungar'ın meslektaşları ve ailesine başsağlığı diledi. Törende Tungar'ın eşi Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı (AYÇOV) Başkanı Canan Tungar ile yakınlarıda taziyeleri kabul ettiler.
 
     
 
TORUN ASİL TUNGAR, DEDESİNİN FOTOĞRAFINI TAŞIDI

AGC Binasındaki Törende Muratpaşa İlçe Müftüsü Celil Karaca’nın yaptığı duanın ardından; Tungar'ın tabutu, meslektaşlarının omzunda cenaze aracına taşındı. Tabut cenaze aracına götürülürken torunu 10 yaşındaki Asil Tungar da dedesinin fotoğrafını taşıdı. Tungar'ın cenazesi, AGC binasından Muratpaşa Camisi'ne götürüldü. Muratpaşa Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazına Vali Dr.Ahmet Altıparmak, İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen katıldı. Cenaze namazında çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri de bulundu.

Cenaze namazından sonra , Tungar'ın cenazesi Kırcami Şehitler Mezarlığı'na defnedildi.