Fijet'ten Agc Ziyareti

Fijet'ten Agc Ziyareti 
Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) Yönetim Kurulu üyeleri ve ülke direktörleri, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti.

Çalışma toplantısı için Antalya’da bulunan Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) Başkanı Tijani Hattat, Yönetim Kurulu üyeleri ve ülke direktörleri, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret etti. 13 ülkeden 23 üyenin katıldığı ve bu yıl 43'üncüsü gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısına katılan FIJET üyelerini, cemiyet binasına gelişlerinde, AGC Başkanı Mevlüt Yeni’nin Burdur’da bulunması sebebiyle AGC Başkan Yardımcısı Şennur Erdoğan karşıladı.

Federasyonu, AGC’de ağırlamaktan büyük onur duyduğunu belirten Erdoğan, ”Antalya turizminin gelişmesi açısından federasyonun düzenlemiş olduğu genel kurul büyük önem taşıyor” dedi.
Burdur Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır da, Burdur, Antalya ve Isparta’nın turizm için birbirini tamamlayan iller olduğunu belirtti. Burdur’un henüz uluslar arası basında bilinmediğine işaret eden Tanır, tanıtımı için büyük çaba gösterdiklerini söyledi.

Federasyonu bir bakıma doğanın ve kültürün korunması için kullandıklarını belirten FİJET Başkanı Tijani Hattat ise, Türkiye’nin tüm dünyada tanındığını, yılda 33 milyon yolcunun Türkiye’yi kullandığını kaydetti. Türkiye’nin oldukça büyük bir destinasyon olduğuna işaret eden Hattat, önümüzdeki yıllarda yolcu sayısında yüzde 10 artış beklendiğini vurguladı.
Türkiye’nin hem kültür hem tarih olarak oldukça zengin olduğunu ve bu nedenle turistleri cezbettiğini ifade eden Hattat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin tarihte de önemli rolü olmuştur. Çok önemli bir imparatorluğun merkezi olmuştur. Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyanın pek çok yerinde izleri bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye tüm dünyada tanınmaktadır. Turizm sektöründe ise pek çok ülkede olduğu gibi hızlı büyümeye bağlı Türkiye’de de problemler vardır. Bu kadar çok turistin gelmesi fiyatların düşmesine neden oluyor. Buna rağmen turizmdeki hizmet kalitesi ise düşmüyor. Bu da Türkiye için akıllıca bir tutum. Kalitenin yüksek tutulması ve geliştirilmesi son derece iyi.’’
Toplantıda daha sonra FIJET üyelerine cemiyet binası gezdirildi ve müze hakkında bilgi verildi. Burdur Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır da toplantıda FIJET Başkanı Hattat’a sipsi ve Alaca dokuması hediye etti.