Bayram Gazeteleri

Bayram Gazeteleri

Cemiyetimizin kurulduğu 1984 yılından bu yana dini bayramlarda "Antalya Bayram" adlı gazete yayınlanmakta ve ulusal dağıtım şirketleri aracılığı ile Antalya ve bölgesinde dağıtımı ve satışı sağlanmaktadır. Bayram Gazeteleri cemiyetimizin hemen hemen en önemli gelir kaynaklarının başında gelmektedir. Dini bayramlarda ulusal gazetelerin yayın yapmalarına rağmen bu geleneğimiz inatla sürdürülmektedir. Gelirlerimiz eskiye oranla büyük ölçüde düşmüş olup, bu gazetelerden sağlanan ilan ve reklam gelirlerinin %40'lık bölümü telif ya da komisyon olarak üyelerimize aktarılmaktadır.

Bu arada, Cemiyetlerin yayınladığı Bayram Gazetelerine, bayramda yasaları çiğneyerek çıkan Sabah Gazetesi için Türkiye genelinde ilk mahkeme yolu ile toplatma kararı Antalya'da cemiyetimiz tarafından alınmış, bir üst mahkemeye yapılan başvuru da reddedilerek, üç gün süre ile Sabah Gazetesi ve yan yayınları toplatılmıştır. Bu hareketimiz Türkiye'deki tüm cemiyetlere örnek teşkil etmiştir.


5-6-7 Mart 2001 tarihlerindeki Kurban Bayramı'nda çıkan Antalya Bayram Gazetesi'nin manşeti28-31 Mart 1999 tarihlerindeki Kurban Bayramı'nda çıkan Antalya Bayram Gazetesi'nin manşeti31 Aralık 2006 tarihli BAYRAM Gazetesi 1. Sayfası (Üstte)20 Eylül 2009 tarihli BAYRAM Gazetesi 1. Sayfası (Üstte)
 


09 Eylül 2010 tarihli BAYRAM Gazetesi 1. Sayfası (Üstte)
16 Kasım 2010 tarihli BAYRAM Gazetesi 1. Sayfası (Üstte)30 Ağustos 2011 tarihli BAYRAM Gazetesi 1. Sayfası (Üstte)