Baykal Seçim İddialarına Yanıt Verdi

Baykal Seçim İddialarına Yanıt Verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal yaklaşmakta olan yerel seçimleri değerlendirerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, devam etmekte olan seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yaptığı açıklamada adayların ön seçimle belirlenmeyeceğine dikkat çeken Baykal, “Antalya’da adayları biz ön seçimle belirleyeceğiz iddiasının geçerli olmadığı netlik kazanmıştır. Böyle olacaktır, olmazsa asarız keseriz gibi sözlerin boş sözler olduğu ortaya çıkmıştır” diyerek CHP İl Başkanı Devrim Kök’ün ‘Ön seçim olmazsa ceketimi alır giderim’ sözlerine gönderme yaptı.

TAŞERON USULÜ ADAY BELİRLEME
‘ Antalya adaylarını Baykal belirleyecek’ iddialarına yanıt veren Baykal, “CHP içerisinde görevler nasıl yerine getirilir bunlar çok açıktır. Partimizin yetkili organları toplanarak bazı kararlar aldılar. Alınan kararlardan bence en önemlisi hukuki anlamda bir ön seçimin yapılmayacağıdır. Gerekli değerlendirmeler yapılarak en uygun aday belirlenecek. Genel merkez yetkili arkadaşlarımız bu aşamada herkesin fikrini alacaktır. Konuştukları insanların değerlendirmelerini uygun gördükleri ölçüde dikkate alacaklardır ya da almayacaklardır. Bunun bir ölçüsü yoktur. Bizim yaptığımız değerlendirmeler hangi ölçüde kabul edilir bunun kararı yetki sahiplerindedir. O nedenle al sen yap tarzı bir usul olabilir mi? Hiçbir zaman bu şekilde bir uygulama olmamıştır. Böyle taşeron usulü ile adaylık belirlemesi olmaz” şeklinde konuştu.

N SEÇİM YOK
Parti içerisinde ön seçim olmayacağını ifade eden Baykal, “Seçim çalışmaları ile ilgili tek bir şey nettir. Antalya’da adayları biz ön seçimle belirleyeceğiz iddiasının geçerli olmadığı netlik kazanmıştır. Böyle olacaktır, olmazsa asarız keseriz gibi sözlerin boş sözler olduğu ortaya çıkmıştır. Antalya’da merkez yoklaması ile adaylar belirlenecektir” dedi.