Başkan Yeni'ye Yeni Görev - Mevlüt Yeni Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkan

Başkan Yeni'ye Yeni Görev - Mevlüt Yeni Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkan


Akdeniz Gazeteciler Federasyonu 1.Olağan Genel Kurulu Yapıldı
Genel Başkanlığa oybirliği ile Mevlüt YENİ seçildi.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun birinci olağan Genel Kurul toplantısı Antalya’da yapıldı. AGF Genel Başkanlığa’na Mevlüt Yeni oy birliği ile seçildi.

Antalya Delfin Palace Otel’de gerçekleşen Genel Kurul’a, Akdeniz Bölgesindeki üye Cemiyetlerin başkan ve delegeleri katıldı.

Genel Kurul’a konuk olarak katılan Türkiye Gazeteciler Platformu Başkanı ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı , Türk Basını için yeni bir dönemin başladığını belirterek; Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun Türkiye’de kurulan 5 federasyondan biri olduğunu, çok yakında kuracakları Konfederasyonun kurucusu olacağını, Genel Kurulun Akdenizli meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dilerken, mesleğimizin sorunlarıyla ilgili güzel projeler yapacaklarının müjdesini verdi.

Antalya, Isparta, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, İskenderun cemiyetlerinin katılımlarıyla kurulan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı ve aynı zamanda Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’de , federasyon kuruluş çalışmalarıyla ilgili genel kurula bilgi verdi.Yaptığı konuşmada kuruluşa emeği geçen bölge cemiyetlerine teşekkür etti. Amaçlarının her geçen gün yıpranan gazetecilik mesleğinin sorunlarını çözmek, gazetecilerin dertlerini dert edinmek olduğunu vurguladı.

Daha sonra seçimlere geçildi ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığına, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt YENİ oy birliği ile seçildi.