Antalyalı gazeteciler “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Antalyalı gazeteciler “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Antalyalı gazeteciler “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

 
Antalyalı gazeteciler “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından organize edilen kahvaltı Nashira Park’ta gerçekleşti. Kahvaltını ev sahipliğini üstlenen AGC Başkanı Mevlüt Yeni, yeni dönemde gazetecilere sunulan sosyal imkanlara daha fazla önem vereceklerini belirterek, Beach Park içerisinde açılacak olan yeni tesisin müjdesini verdi.

YIPRANMA HAKKI
Çalışan Gazeteciler Günü’nde Antalya’da görev yapan gazetecileri Nashira Park’ta düzenlenen kahvaltıda bir araya getiren AGC Başkanı Mevlüt Yeni, basın mensuplarını yakından ilgilendiren iki konu hakkında müjde verdi. Yeni yasayla birlikte gazetecilerin elinden alınan hakların geri iadesi konusunda yapılan çalışmaların olumlu sonuçlar verdiğini anlatan Yeni, “Bu baskımızı sürdürdüğümüz müddetçe, haklarımızı geri alacağız. Hükümet ile konu hakkında olumlu görüşmeler yapıldı. İnanıyorum ki kısa bir süre içerisinde bu hakkımızı geri alacağız” dedi.Konuşmaların yapıldığı sırada da yıpranma ile ilgili müjdeli haber geldi.

MEDYA KAFE
Antalyalı gazetecileri yakından ilgilendiren bir diğer konu hakkında da açıklamalarda bulunan Mevlüt Yeni şunları söyledi: “Yeni dönemde Antalyalı gazetecilerin sosyal imkanlarını arttırmaya yönelik faaliyetleri sürdüreceğiz. Beach Park içerisinde eski adıyla Simitçi Cafe denilen yer cemiyetimiz tasarrufunu geçmiştir. Dün anahtarlarını teslim aldık. Orasını bir medya kafeye dönüştüreceğiz. Antalyalı gazeteciler orada bir araya gelip aralarındaki dostluk bağlarını geliştirecek, sorunlara birlikte çözüm bulacak” dedi.

YENİ ÜYELER
Konuşmaların ardından Antalyalı gazetecilerin bir araya gelmesini sağlayan kahvaltıya katkıda bulunan 1e1 Market ve Nashira Park yöneticilerine teşekkür plaketi verildi. Kahvaltı sonunda AGC’ye üyelikleri kabul edilen gazetecilere rozetleri takıldı. 11 yeni üyenin AGC katılımıyla üye sayılarını 382’ye çıkardıklarını ifade eden Yeni, ilk rozeti AGC eski başkanı ve kurucusu Erdoğan Kahya’nın takmasını istedi. Kahya’nın ardından Basın Savcısı Hacı Aykut Aydın, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Esen Diler, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık’da sırasıyla yeni üyelere rozetlerini taktı.Ayrıca katkılarından dolayı da 1e1 Market Genel Müdürü Altan Vural’a teşekkür plaketi takdim edildi.

TAHTALI
Nashira Park’ta düzenlenen programın sona ermesinin ardından gazeteciler, Tahtalı Dağı’na Olympos Teleferikle çıktı. Günün geri kalanını 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nda geçiren basın mensupları, burada düzenlenen törende görev basında şehit düşen meslektaşlarını andı. Buradaki konuşmasında Başkan Yeni; “Meslekleri başında hayatlarını kaybedenleri anıyoruz. Gazeteci, hiçbir zaman emekli olmuyor. Hayatlarını kaybetmiş meslektaşların anısına bir anma töreni yapıyoruz” ifadesini kullandı.Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü’de Başkan Mevlüt Yeni’ye 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan bir plaket sundu.