Agc'den Açıklama

Agc'den Açıklama

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni yaptığı açıklamada; Basın özgürlüğüne yönelik saldırıların halkın haber alma hakkı adına görev yapan gazetecileri yıldıramayacağı ve işlerini yapmalarının engellenemeyeceğini belirterek “Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi otoparkında İhlas Haber Ajansı (İHA) Haber Müdürü üyemiz Sabri ÇAĞLAR  ile muhabir Alparslan ÇINAR’a güvenlik elemanları hastane otoparkında saldırdığı haberini aldığımız andan itibaren gerek Üniversite yönetimi gerekse Tıp Fakültesi Hastanesi yönetimi nezdinde saldırganlar hakkında derhal gereğinin yapılması için girişimlerde bulunulmuş olup, meslektaşlarımızın hakkı aranmıştır.  
 
Cemiyeti yönetimimize olaydan duyduğu üzüntüyü belirten başhekim Doç. Dr. Murat Turhan gerekenin yapılacağı sözünü vermiştir. Bu sabah Başhekim Turhan, muhabir arkadaşlara saldıran güvenlik görevlisinin işine son verildiğini, güvenlik elemanlarından sorumlu şefinde görevden alınarak düz eleman statüsüne getirildiğini tarafımıza iletilmiştir”
             
Başkan Mevlüt Yeni; “Konuya duyarlı davranan başta Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof Dr.İsrafil Kurtcephe ve  olayın yaşandığı hastanenin Başhekimi  Doç. Dr. Murat Turhan’a teşekkür ederken, “Gazeteciler yalnız ve sahipsiz değildir, bir daha böyle bir olayın yaşanmaması tek dileğimizdir” dedi