Agc'de Antalyaspor Buluşması

Agc'de Antalyaspor Buluşması

Antalyaspor’u meydana getiren 3 kurumun başkanı AGC’nin evsahipliğinde medya karşısına çıktı. Gencer, “Antalyaspor için milat olacak bir sezona başlayacağız” dedi

Antalyaspor’u meydana getiren 3 kurumun başkanları Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) evsahipliğinde düzenlenen basın toplantısında bir araya gelip habercilerin karşısına çıktı. Medical Park Antalyaspor A.Ş. Başkanı Gültekin Gencer, Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz ve Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, yeni sezon öncesindeki beklenti, hedef ve çalışmalarını anlattılar. Açış konuşmasını, toplantıya evsahipliği yapan, aynı zamanda Antalyaspor Vakfı’nın da ikinci başkanı olan Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve SABAH Akdeniz Bölge Temsilcisi Mevlüt Yeni yaptı.

HERKES KOMBİNE ALMALI
MP Antalyaspor A.Ş. Başkanı Gencer, toplantı salonunda çok sayıda medya mensubu görünce, “Şehre yeni bir heyecan gelmiş” diyerek espri yaptı. AGC Başkanı Mevlüt Yeni,
Antalyalı gazetecilerin kentin değerlerine sahip çıkan ve koruyan bir karaktere sahip olduklarını, ihtiyaç duyulduğu anda üzerine düşeni yaptıklarını söyledi. Yeni,
“Antalya’nın spordaki en büyük organizasyonu ve markası da Antalyaspor’dur. Cebinde Antalyaspor kombinesi olmayan ve ‘Ben Antalya’da yaşıyorum” diyemez. Ve herkes o kombinesi ile Antalya’daki maçlara gitmelidir. Bu olursa Antalyaspor kimseye muhtaç olmaz. Geçmiş yıllardaki Antalyaspor heyecanının yeniden canlanması için bugün buradan bir start vermek istedik” dedi.

KENTİN DEĞERİ ÇOK YÜKSELDİ
Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, Antalya şehrinin geldiği değer ile Antalyaspor’un geldiği değerin aynı seviyede olmadığını ifade etti. Tanır, “Antalyaspor’un marka değerinin kentin marka değeri ile eşit hale gelmesi için yeni tesislerin yapılması, taraftar sayısının ve coşkusunun geçmiş yıllardaki seviyeye ulaşması gerekiyor. Bunlar, sportif başarıyı da zaten yukarıya taşıyacaktır. Biz Antalyaspor Kulübü Derneği olarak Yeşilbayır’daki tesisleri yaparak ve amatör branş faaliyetlerini sürdürerek kulübümüzün marka değerinin hak ettiği yere gelmesi için üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

YILMAZ PÜRÜZLERİ ANLATTI
Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz ise, kentte yeni bir heyecanı hissettiklerini belirterek, bunun kombine satışlarına yansıyacağı umudunu taşıdıklarını söyledi. Döşemealtı’da yapılacak tesislerle ilgili pürüzleri henüz aşamadıklarını kaydeden Yılmaz, “Pürüzleri henüz aşamadık. Sıkıntımız var. Döşemealtı’daki tesisler aslında Antalyaspor için yeni stattan daha fazla öneme sahip” diyerek sorunları dile getirdi. MP Antalyaspor A.Ş. Başkanı Gültekin Gencer de, transferden sponsorluk çalışmalarına kadar bir çok konuda bilgiler verdi. Gencer, konuşmasından sonra habercilerin sorularını da da cevaplandırdı.

ŞEHİRTE YENİ BİR NHEYECAN
Antalya’da ilk kez Antalyaspor’u meydana getiren 3 kurumun da başkanının ayrı ayrı isimlerden oluştuğuna dikkat çeken Gencer, “Aslında bu çok önemli bir gelişme. Antalyaspor için görev almış 3 heyecanlı insan var. Bu, 3 aynı başkanın enerjisi ve Antalyaspor için güç harcaması demektir” dedi. Şehirde oluşan enerji ve heyecanı gördüğü için başkanlığa talip olduğunu söyleyen Gencer, “Antalyaspor için farklı bir sezon olacak. İçinde bulunduğumuz sezon ve dönem, Antalyaspor için milat olacaktır. Aday olmadan önce görüşüp deste sözünü aldıklarım oldu. telefonuma çıkmayanlar da oldu. Başkan olduktan sonra tebrik edenler gibi etmeyenler de oldu. Ama kimseye kırgın değilim” diye konuştu.

HOCANIN PEŞİNATI BJK’DEN
Milan Baroş gibi bir Avrupa yıldızı ile maç başına anlaşma yaptıklarına dikkat çeken Gencer, şöyle devam etti: “Bu futbolcu için hemen sakatlık dedikoduları çıkarıldı. Milan Baroş’un önüne 2 teklif koyduk, o tamamen maç başına olan sözleşmeyi kabul ederek imzaladı. Bu, Antalyaspor tarihinde bir ilktir. Hocamız Samet Aybaba’nın, peşinat almadığı için sözleşme imzalamadığı söylendi. Hocamız sözleşmeyi imzaladı, ben imzalamadım. Peşinatını Beşiktaş’tan kurtarmak için bunu yaptım. Samet Aybaba, takım çalışktırmazsa Beşiktaş’tan yıllık 1 milyon 550 bin lira garanti para alacıktı. Beşiktaş ile pazarlık yaptım. Zaten 1 milyon 550 lira vereceksiniz. Antalyaspor’a 500 bin lira verin. Biz de Samet hocanın peşinatını ödeyip imzalayalım dedim. Bunun için Beşiktaş’tan 250 bin lira aldım.”

FENER’E DE BENZER TEKLİF
Semih Şentürk için de Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı ile ben bir pazarlık yaptığını anlatan Gencer, “Kiğılı’ya Semih’i istiyorum dedim vereyim başkan dedi. Semih ile görüştükten sonra 500 bin euro da para istiyorum senden dedim. Zaten kadro dışı kalmış 1 milyon 520 bin euro garanti parası var. Bu parayı vereceğinize 500 bin euro Antalyaspor'a verin 1 milyon 20 bin euro para kazanın diye Fenerbahçe'ye teklifte bulundum. Çok komik geliyor ama gerçek. İlk defa böyle bir teklif duyuyorum dedi Abdullah başkan. Teklifimizi ilettikten sonra beklemeye başladık. Semih’e teklifimiz de maç başınadır” dedi. Serkan balcı’nın geçen sezon Trabzonspor’da 2.2 milyon liraya oynadığını hatırlatan Gencer, bu futbolcuyla 1.2 milyon liraya anlaştıklarına işaret etti.