Agc Otuz Yaşında

Agc Otuz Yaşında

Kurulduğu günden bu yana üstlendiği misyon ve koyduğu vizyon projelerle ülkemizin saygın cemiyetleri arasında yer alan Antalya Gazeteciler Cemiyeti kuruluşunun 30. Yıldönümünü kutluyor.
Kuruluşundan bu yana özgür basın varsa özgür toplum vardır sloganı ile yürüyen ve kaybettiğimiz haklarımızın geri alınması için kararlılık gösteren AGC, mesleki örgüt olmanın yanı sıra , turizm, tarım ve ticarette öncü olmuş bir kentin sorumluluk bilinci ile yoluna devam etmektedir. Özellikle Almanya ve Rusya ile geliştirdiğimiz partnerlik projeleri çerçevesinde hem mesleğimizin hem de bir dünya kenti olan Antalya’nın gelişimine ve tanıtımına katkı koymakta, ülke ve kent yararına ortaya konulan projelere iletişim desteği vermektedir.

Dolayısıyla AGC Antalya’nın markalaşma çalışmalarına doğrudan katkı koymaktadır.
Her geçen gün büyüyen ve bugün dev bir aile olan Antalya Gazeteciler Cemiyeti, bugüne kadar hayata geçirdiği bir çok projenin sürdürülmesi noktasında ciddi çabalar göstermektedir.
AGC üyelerimizin çocuklarına verdiği bursların yanı sıra onların eğitim hayatlarını dikkatli bir şekilde izlemekte aileleri ile bir araya gelerek onları geleceğe hazırlamaktadır.Cemiyetimiz Türkiye Gazeteciler Konfederasyonun kuruluş çalışmalarına başından bu yana destek verip Akdeniz Gazeteciler Federasyonunu kurarak daha güçlü bir mesleki örgüt çatısı oluşturmuştur. Antalya’nın yöneticileri ile sık sık bir araya gelen AGC yönetimi, Antalya projelerine destek vermektedir.
Melektaşlarımızın sağlık sorunlarının giderilmesi için yıl içerisinde çeşitli hastanelerle yapılan anlaşmalarla Chek-up yapılmaları sağlanmakta, üyelerimiz ile gezi ve piknik gibi sosyal etkinliklerde bir araya gelinerek dostlukları pekiştirilmektedir.

Her türlü sportif faaliyetin içinde olan AGC üyeleri, belirli gün ve haftalarda çeşitli etkinliklere imza atmaktadır.

Kadın Gazetecilerle dünya kadınlar gününde bir araya gelen cemiyetimiz STK temsilcileri ile projeler üretmekte Akdeniz Üniversitesi ile omuz omuza çalışmaktadır.
Geleneksel Antalya Basın Ödülleri ve Hasan Özkay Fotoğraf Yarışmasını titizlikle sürdürerek; AGC meslektaşlarının emeklerini ödüllendirmekte , Antalya’ da yapılacak olan Expo 2016’ya tam destek vermektedir.

Kuruluşundan bu yana gazetecilerin sorunlarına her zaman sahip çıkan Antalya Gazeteciler Cemiyeti, bundan sonrada mesleki saygınlığımızın yeniden kazanılması için her türlü çabayı gösterecektir.
Basın özgürlüğü evrensel normlara göre halkın gerçekleri öğrenme, bilgilenme hakkıdır. Türkiye’de haber akışının engellendiği, medyada haberlerin gizlendiği, istenmeyen haberlerin üzerinin örtüldüğü, görmezden gelindiği bir ortamda halkın gerçekleri öğrenemeyeceği, bilgilenemeyeceği açıktır. Bu açıdan bakıldığı zaman Türkiye’de basın özgür değildir.

Onun için ‘Özgür bir medya ortamının yolu gazetecilerin örgütlülüğüyle mümkündür’…Bu örgütlerden birisi de AGC’dir ve otuz yıldır vardır…

AGC Yönetim Kurulu