Agc CHP Gazipaşa İlçe Teşkilatının Toplantısına Alınmamayı Kınadı”

Agc CHP Gazipaşa İlçe Teşkilatının Toplantısına Alınmamayı Kınadı”

Antalya Gazeteciler Cemiyeti, eleştirel haber yaptıkları gerekçesiyle CHP Gazipaşa ilçe teşkilatının toplantısına üç gazetecinin alınmaması dolayısıyla bir kınama mesajı yayınladı.

AGC adına bir kınama mesajı yayınlayan AGC Genel sekreteri Haşmet Öyken, halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına hizmet eden gazetecilere yönelik bu tür engellemeleri şiddetle kınadıklarını belirtti. Öyken; CHP Gazipaşa ilçe başkanının tutumu yanlış ve etik değildir. Gazeteciler haberlere eleştirel ve yorum katarak da yaklaşabilirler. Gazetecileri istedikleri haberleri yapanlar olmak görmek ve bunu istemek demokratik hak ve özgürlükleri savunmakla görevli siyasilerin bu tutumu ile bağdaşmamaktadır dedi.

AGC Genel sekreteri Haşmet Öyken; Basın hürriyeti, halkın haber alma özgürlüğü ve serbest rekabet ilkelerine tamamen aykırı bu müessif tutumu kınıyor; son dönemde sıkça karşılaşmaya başladığımız bu tür ayrımcılık ve çifte standartların bir an önce önüne geçilmesini istiyoruz." Dedi.

CHP Antalya İl başkanı Devrim Kök’ünde bu olaylar yaşanırken toplantıda olduğunu hatırlatan Öyken, Başkanın seyirci kalmasına anlam vermekte de zorlandıklarını söyledi. Öyken; böylesine çağdışı bir zihniyetle karşı karşıya kalan ve özgürlükleri kısıtlanan meslektaşlarından ve basın camiasından özür dilenmesini istedi.