Agc 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Etkinliği

Agc 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Etkinliği

GAZETECİLER KAHVALTIDA BULUŞTU
Antalya’da görev yapan gazeteciler AGC’nin düzenlediği kahvaltıda buluştu. AGC Başkanı Mevlut Yeni, buruk bir 10 Ocak geçirdiklerini ifade ederek, “ Gazeteciler hiç kimsenin arka bahçesi değildir” dedi.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Antalya’da görev yapan basın mensupları, kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapan basın müdürleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Nashira Parkta 1E1 Marketler zinciri sponsorluğun da düzenlenen kahvaltıda AGC Başkanı Mevlut Yeni, 10 Ocak’ın dayanışma günü olduğunu söyledi. Basının içinde bulunduğu şartlara değinen Yeni, sektörün birçok sıkıntısı olduğunu, bunların görmezden gelinemeyeceğini, birlik içinde sorunların üzerine gidilmesi gerektiğini söyledi. Gazetecilerin zor şartlarda mesleklerini icra etmelerine rağmen sürekli eleştirildiğini söyleyen AGC Başkanı, “Biz hiç kimsenin arka bahçesi değiliz. Mesleğimiz gereği neyi yapmamız gerekiyorsa onu yaparız” diye konuştu.

Başkan Yeni; küslükleri, kırgınlıkları bir tarafa bırakmak gerektiğine değindi ve meslektaşlarından cemiyete destek olmalarını istedi. Yeni, “ Siz bize ne kadar omuz verirseniz. Biz kendimizi o kadar güçlü hissederiz. Sizin haklarınız için o kadar mücadele eder, savunuruz” dedi.

Yeni projeler kapıda
Cemiyet olarak birçok yeni projeyi hayata geçirecekleri bilgisini veren AGC Başkanı Yeni, “Başta BYEGM Antalya İl Müdürlüğü ve İletişim Fakültesi olmak üzere ortak bir çok projemiz bulunuyor. Bu projelerimiz ile hem yeni yetişenlere iş garantili kurslar vermeyi hem de sahada çalışanların eksikliklerini gidermeyi planlıyoruz” dedi. AGC’nin 5 büyük cemiyetten birisi olduğunu kaydeden Yeni, “Önemli olan nicelikli büyük olmak. Biz de yönetim olarak bunun için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Cemiyet 30 yaşında
Bu sene Cemiyetin kuruluşunun 30 yılı olduğunu da hatırlatan Yeni, bununla ilgili de bir çalışma yapacaklarını sözlerine ekledi. AGC Başkanı Yeni’nin konuşmasından sonra AGC’ye yeni katılan üyelere rozetleri takıldı. Toplantıya BYEGM Antalya İl Müdürü Esen Diler, Basın İlan Kurumu Antalya İl Müdürü Emre Serhatlı, 1e1 Marketler Zinciri Genel Müdürü Altan Vural, belediyelerin basın danışmanları ve çok sayıda basın emekçisi katıldı.

10.01.2014