Agc’den Anlamlı Destek

Agc’den Anlamlı Destek

Antalya Gazeteciler Cemiyeti maddi imkansızlıklar nedeniyle okul gazetesini kapatan Karatepe İlk ve Orta Okul öğrencilerine anlamlı bir destek verdi.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nden (AGC), Gazipaşa İlçesi Karatepe Köyü’nde eğitim gören Karatepe İlk ve Orta Okul öğrencilerine önemli bir destek geldi. Okul öğrencileri tarafından çıkarılan okul gazetesinin maddi imkansızlıklar nedeniyle yayın hayatına son vermesi üzerine AGC yönetimi gazetenin tüm baskı maliyetlerini üstlendi.

HAYALLER SOLMASIN
Karatepe İlk ve Orta Okulu Soysal Bilgiler öğretmeni Hatice Çelik yönetiminde “1919 Ruhu” adlı bir gazete çıkarmaya başlayan öğrenciler, maddi imkansızlıklar nedeniyle çalışmalarını durdurmuştu. Öğrencilerin özverili çalışmalarına destek vermek isteyen AGC, gazetenin tüm baskı ve dağıtım maliyetlerini üstlenerek öğrencilerin gazetecilik hayalini sürdürmesini sağladı. AGC Başkanı Mevlüt Yeni İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzalayıp, öğrencilere verdikleri sözü resmileştirdi. İmza törenine Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Esen Diler ve AGC Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı

ANADOLU BASINI YAŞASIN
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ile bir protokol imzalayan Yeni, “Ben gazeteciliğe başladığımda öğrenci kardeşlerimin yaşındaydım ve onların yaşadığı köye paralel bir köyde yaşıyordum. Onlardaki gazetecilik isteğini görünce o günlerim geldi aklıma. AGC’nin böyle bir projeye destek olması gerekiyordu. Bu destek tamamen semboliktir. Bu güne kadar yayın hayatına son vermek durumunda kalan gazetelerimize büyük bir katkımız olamadı ama bu sembolik desteğin aynı zamanda Anadolu basının yaşaması için, gelecek kuşaklara iyi gazeteciler yetiştirebilmenin temel değerin bu yaşlarda başladığı mesajını vermek için bu gazeteye destek vermek istedik” şeklinde konuştu.

ÖĞRETMENE ÖZEL TEŞEKKÜR
Bu protokolün Türkiye’de ilk kez uygulanan bir proje olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, “Ben öğretmenimize teşekkür ediyorum çabasından dolayı. Gerçekten örnek gösterilecek bir yapısı. Tüm öğretmenlerimizin hoca hanım gibi olmasını arzu ediyor ve istiyoruz. Dersini anlatıp, işi bittikten sonra eşi, dostu ile gününü geçirirdi. Ama o sadece bu çocuklar ile ortak bir çalışma oluşturma adına böyle bir faaliyet sürdürüyor” dedi.