ATAV'DAN AGC'YE ZİYARET

ATAV'DAN AGC'YE ZİYARET

ATAV'DAN AGC'YE ZİYARETAntalya'da muhabirlere 'turizm' eğitimi verilecek
 
Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, basın mensuplarına, diğer şehirlerde görev yapan meslektaşlarına oranla şehrin tanıtımında çok daha fazla rol düştüğünü belirterek, "Muhabir arkadaşlara kısa süreli turizm bilgisi ve Antalya'nın turizm potansiyeli hakkında bilgilendirme eğitimi vereceğiz" dedi.
ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, yönetim kurulu üyeleri Ayhan Kızılsavaş ve Zafer Alkaya, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni'yi makamında ziyaret etti. Başkan Gül Ege ve yönetim kurulu üyeleri, Mevlüt Yeni'ye vakfın projeleri hakkında bilgi verdi ve işbirliği çağrısında bulundu.
AGC, PERGE'DE SÜTUN DİKECEK
ATAV'ın Perge'nin canlanmasına katkısından dolayı tebrik eden Başkan Yeni, Vali Münir Karaloğlu'nun başlattığı 'Bir Sütun da Sen Dik' projesine AGC olarak destek sağlayacaklarını belirtti. Yeni, “Perge'deki bu hareketlenmeden cemiyet olarak mutluluk duymaktayız, projeye bir sütunun ayağa kalkmasını sağlayarak biz de katkı vereceğiz. Antalya'da görev yapan basın mensubu arkadaşlarımızın da katılımıyla Perge'de tören düzenleyeceğiz" dedi. Ege ise bu gelişmeden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Antalya'da yer alan tüm sivil toplum kuruluşlarından da aynı desteği görmeyi beklediklerini dile getirdi.
MUHABİRLERE 'TURİZM' EĞİTİMİ
Mevlüt Yeni ayrıca ATAV ile birlikte yeni bir projeye başlayacaklarını kaydetti. Antalya'da çalışan tüm basın mensuplarının öncelikle kenti tanıması gerektiğine işaret eden Başkan Yeni, “Basın mensubu arkadaşlarımızı bu şehrin rehberi de yapacak bir projeyi hayata geçiriyoruz. ATAV ile birlikte basın mensubu arkadaşlarımıza turizm bilgisi ve Antalya'nın turizm potansiyeli hakkında bilgilendirme eğitimi vereceğiz" diye konuştu.
Yeliz Gül Ege ise turizmin başkenti Antalya'da basın mensuplarına, diğer şehirlerde görev yapan meslektaşlarına oranla şehrin tanıtımında çok daha fazla rol düştüğünü bildirdi. Gül Ege, “Antalya'da görev yapan basın mensuplarının turizm bilgisiyle donanmasının çok önemli olması sebebiyle, AGC ile birlikte, işinde uzman kişiler tarafından muhabir arkadaşlara kısa süreli turizm bilgisi ve Antalya'nın turizm potansiyeli hakkında bilgilendirme eğitimi vereceğiz. AGC'nin sahip olduğu uluslararası basın yayın kuruluşları ile yakın ilişki ve işbirliklerini artırarak, bunu Antalya tanıtımı için kullanma düşüncesindeyiz" dedi.
AGC Başkanı Mevlüt Yeni, ziyaretin ardından günün anısına Yeliz Gül Ege'ye AGC bayrağı takdim etti.