AGC Sabah Muhabirlerine Yapılan Saldırıyı Kınadı

AGC Sabah Muhabirlerine Yapılan Saldırıyı Kınadı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Düden Parkı civarında SİT alanı içerisine düğün salonu yapmak isteyen firma elemanları tarafından Sabah Akdeniz Haber Müdürü Öner Şan ve muhabir Can Yücel’e yapılan saldırıyı kınadı.

AGC Yönetim Kurul adına bir açıklama yapan AGC Genel sekreteri Haşmet Öyken, gazetecilere yapılan saldırıya şiddetle tepki göstererek, Türkiye’de son günlerde gazetecilere kötü davranmak bir gelenek haline geldi. Meslektaşlarımıza düşman gibi davranmaya kimsenin hakkı yoktur. Saldırıya uğrayan arkadaşlarımızın hukuki haklarını aramaları noktasında her zaman yanlarında olduğumuzu belirtir, gazetecilerin görevlerini yapmalarını ve halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlayanları şiddetle kınıyoruz dedi.

BÖYLE SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ
Nereden ve kimden gelirse gelsin gazetecilere yönelik saldırılar hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini belirten AGC Genel sekreteri Öyken; Düden Şelasi civarındaki Sit alanı üzerine düğün salonu yapmak isteyen firmanın faaliyetlerini görüntülemek isteyen arkadaşlarımız Sabah Akdeniz haber müdürü Öner Şan ve muhabir Can Yücel yine firma çalışanları tarafından saldırıya uğramış, silahla tehdit edilerek görev araçlarına zarar verilmiştir. Bu tür saldırılar demokrasiden nasibini almamış düşünce özgürlüğüne tahammülü olmayan toplumlarda görülmektedir. Yaptıkları ayıplı ve yasal olmayan halleri şiddetle örtbas etmek isteyenlere AGC olarak hiçbir zaman ödün vermeyeceğimizi bir kez daha belirtmek isteriz’ dedi. Öyken, olaya anında müdahale eden Kepez İlçe Emniyet Amirliğine ve Emniyet Müdürlüğünü de teşekkür etti.