AGC HABERLER

AGC HABERLER

AGC HABERLER

 Polonya Gazeteciler Birliği Başkanı ve aynı zamanda Varşova Ticaret Odası Başkanı olan Marek Traczyk, AGC’yi Ziyaret Etti
Polonya Gazeteciler Birliği ve Varşova Ticaret Odası Başkanı Marek Traczyk, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt YENİ’yi ziyaret etti. Başkan Yeni; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, AGC’nin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.Birçok ülke ile dostluk köprüsü kurduklarını belirten yeni, Polonya-Varşova ile de bu köprüyü kurabileceklerini söyledi.Antalya’nın önemli bir turizm kenti olduğunu vurgulayan Yeni; “Biz gazeteciler gönüllü turizm elçileriyiz.Ülkemize ve Antalyamıza katkı koyacak her türlü projede işbirliğine hazırız” dedi.
Polonya Gazeteciler Birliği ve Varşova Ticaret Odası Başkanı Marek Traczyk ise, ilk kez geldiği Antalya’dan ve sıcak karşılanmasından dolayı çok etkilendiğini söyleyerek; “Polonya Gazeteciler Birliği olarak Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile her türlü işbirliğine haziriz. Başkan Mevlüt Yeni ile Çin'de yapılan bir medya kongresinde tanıştık dost olduk. Kendisini Antalya Gazeteciler Cemiyetinde ziyaret etmekten büyük bir memnuniyet duydum. Önümüzdeki aylarda iki medya örgütü arasında işbirliği protokolü imzalama konusunda sn Yeni ile prensipte el sikistik. Ayrica Varşova Ticaret Odası olarak da Polonya'daki 50 oda ile yakın ilişkiler içindeyiz, bunun yanısıra, yürüttüğümüz işbirliği projeleri ile Çin ve Doğu Avrupa arasında köprü görevi yapıyoruz. 2018 yılında Antalya’da Ticaret Odaları ve Gazeteci öorgutlerimizle ortak organizasyon ve işbirliğine hazırız” dedi.
AGC Başkanı Mevlüt Yeni ise Polonya Gazeteciler Birliği Başkanı Marek Traczyk'in Antalya Gazeteciler Cemiyetine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Polonya Gazetecileri ile imzalayacaklari işbirliği protokolünün iki ülke gazetecileri ile bilhhassa turizm ve ticaretin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Yeni, D buoğu Avrupa'nın en önemli ülkelerinden biri olan Polonya ile Türkiye arasında herkesin rahatlıkla kullanabileceği medya iletişim köprüsünün temeli atılmıştır diyerek konuk başkan Marek'e ziyaret anısına Antalya’ya ait yöresel ürünler ve AGC Flaması hediye etti.