AGC Başkanı Yeni'den Bakü Türk şehitleri caddesi önerisi

AGC Başkanı Yeni'den Bakü Türk şehitleri caddesi önerisi

AGC Başkanı Yeni'den Bakü Türk şehitleri caddesi önerisi

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni’nin önerisiyle Kepez Belediye Meclisi tarafından Hüsnü Karakaş Mahallesi 3520 sokağa, ‘Bakü Türk Şehitleri Caddesi’ ismi verildi
 
Kepez Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında, AK Parti, MHP ve CHP’li meclis üyeleri Bakü şehitleri için tek yürek oldu. Belediye Başkan Vekili Hatice Sütcü başkanlığında yapılan ağustos ayı meclisinde, önerge ile gündeme alınan Hüsnü Karakaş Mahallesi 3520 sokağa ‘Bakü Türk Şehitleri Caddesi’ isminin verilmesi maddesi oy birliğiyle kabul edildi. 20. Yüzyılın başlarında Ermeni Taşnaklar ve Rus Bolşevikler, Azeri kardeşlerimize soykırım uygulamış, onların yardımına da Nuri Paşa komutasındaki Kafkas İslam Orduları koşmuştu.
 
Antalya’dan da şehit var
 
Aralarında Antalya’dan da 10 şehidin yer aldığı 1918’deki destansı zaferin yıl dönümünde, hem zaferi hatırlatmak hem şehitlerin aziz hatıralarını yaşatmak amacıyla Hüsnü Karakaş Mahallesi 3520 sokağa ‘Bakü Türk Şehitleri Caddesi’ ismi verildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Bakü şehitleri için düzenlenen gecede, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’nin önerisine duyarlılık göstererek isim konusunun kısa sürede meclis gündemine getirilmesini ve hayata geçirilmesini sağladı.