AGC Başkanı Yeni İlk Türk Onur Üyeliği”nin Sahibi Oldu

AGC Başkanı Yeni İlk Türk Onur Üyeliği”nin Sahibi Oldu

AGC Başkanı Yeni İlk Türk Onur Üyeliği”nin Sahibi Oldu

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Nürnberg Basın Kulübü kardeşlik protokolünün 10´uncu yıldönümü, Antalya’da düzenlenen özel bir geceyle kutlandı.
Kundu´daki Sherwood Otel´de yapılan geceye Antalya Vali Vekili Recep Yüksel, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Almanya´nın Antalya Konsolosu Martin Vetter ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile eski dönem kardeşliğe katkı koyan başkanlardan Bekir Kumbul, Mustafa Akaydın ile lsparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkani Adnan Taraşlı ve iki ülkeden gazeteciler cemiyetlerinin yönetimleri ve 10 yıla katkıda bulunan destekçi kuruluşların temsilcileri katıldı.
10. Kardeşlik Yılı gecesinde AGC Başkanı Mevlüt Yeni´ye “Nürnberg Basın Kulübü Onur Üyeliği” verildi. Nürnberg Basın Kulübü tarafından bugüne kadar sadece bir Alman´a verilen onur ūyeliği Mevlüt Yeni ile ikinci kişi aynı zamanda ilk kez bir Türk´e verilmiş oldu.
Onur ūyeliği belgesini Nürnberg Basın Kulübü Başkanı Siegfried Zelnhefer´den alan Mevlūt Yeni, kendisine verilen bu üyeliğin omuzlarındaki sorumluluğu arttırdığını belirterek ´Nürnberg benim ikinci şehrim gibidir. Bu projenin başlangıcından bugüne gelişmesi için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. İki kentin gazetecilerini her yıl karşılıklı olarak buluşturan ve ikinci bir örneği olmayan bu kardeşlik projesinden daha çok genç gazeteciler faydalanmaktadır. Onur üyeliği payesi verilen emeğin karşılığıdır. Tabi ki bu üyelik tüm Antalya ve Türk meslektaşlarım adına bana verilen bir üyeliktir. Bundan sonra bu projenin daha da ileri gitmesi için çalışacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Başta kardeşlik projesinin protokol aşamalarında bulunan ve kardeşlik bayrağını bana teslim eden benden önceki yönetim kurulu üyeleri ve emeği geçenlerle birlikte bana bu üyeliği layık gören Alman meslektaşlarıma teşekkür edìyorum´dedi.