AGC’den Uyuşturucu Mücadelesine Anlamlı Destek

AGC’den Uyuşturucu Mücadelesine Anlamlı Destek

ANTALYA Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Yeni, Hürriyet Akdeniz’in, “Bizi zehirden kurtarın” sloganıyla başlattığı uyuşturucu mücadelesi ve bağımlıların tedavisine yönelik kurulacak hastane için açılan bağış kampanyasına destek verdiklerini açıkladı.
 
AGC ailesinin her zaman toplumsal sorunlara yönelik duyarlı bir tavır içinde bulunduğunu belirten Yeni, özellikle gençleri hedef alan uyuşturucu ticareti ve kullanımının engellenmesi, bağımlıların ise modern yöntemlerle tedavisinin sağlanması konusunda ellerinden gelen tüm desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.
 
Kampanyaya yönelik ilgiyi artırmak ve örnek olmak için her AGC üyesi adına sembolik olarak 1 liralık destekte bulunacaklarını açıklayan Yeni, “Bizim şuan 380 üyemiz var. Hastane yapımı için açılan bağış hesabına 380 liralık meblağı üyelerimiz adına yatıracağım. İnşallah bu duyarlılık kent geneline yayılır” diye konuştu. 
 
Toplumsal sorunların ortak akıl ve iş birliği ile çözülebileceğine dikkat çeken Yeni, “Bölgemizde yayın yapan Hürriyet Akdeniz’in bu konuda gösterdiği duyarlılık bizi mutlu etti. Toplumsal sorunlara en yakın meslek gurubu olan gazetecilerin duyarlılığı sorunların çözümü açısından çok büyük önem taşımaktadır. İşte bu anlayışla yürütülen kampanyayı yürekten desteklediğimizi vurgulamak isterim” dedi.
 
Cemiyet olarak birçok önemli projeye destek verdiklerini de hatırlatan Yeni şöyle konuştu: “Üyelerimizin toplum yararı gözeten projelere yönelik ilgisi her zaman üst düzeyde olmuştur. Bu sayede birçok soruna dikkat çekilerek çözüm olanağı sağlanmış, ilgili kurumların harekete geçmesine öncülük yapılmıştır. Bundan sonraki süreçte de aynı duyarlılığımız devam edecektir.”