AGC BASIN OSCARLARI SAHİPLERİNİ BULDU

 AGC BASIN OSCARLARI SAHİPLERİNİ BULDU

AGC BASIN OSCARLARI SAHİPLERİNİ BULDU

Antalya Gazeteciler Cemiyetimiz 2017 yılı Basın Ödülleri ve Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması'nda ödül alan gazeteciler için SU Otel’de "ödül töreni"düzenlendi. 


 
Törenimize Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Cavit Arı, Abdurrahman Başkan, Hasan Subaşı, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsmail Yüksek, KepezBelediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmetali Dim, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, ANSİAD Başkanı Sadi Kan, çok sayıda STK başkanları, sektör temsilcileri, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu yönetimi, Ali Cihangir, Şevket Karahan, Adnan Taraşlı, Antalya'da görev yapan gazeteciler ile aileleri, KKTC ve Ukrayna'dan gelen gazeteciler ve davetliler katıldı.

"Cep telefonu bulunan herkesin gazetecilik yapabildiği dijital bir ortamda yazılı basının desteklenmesi şart"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenimizde Antalya Gazeteciler Cemiyetimizi tanıtan kısa film gösterildi. Törende ilk konuşmayı yapan AGC Başkanımız Mevlüt Yeni, Antalya Gazeteciler Cemiyetinin özellikle kamu yararına yaptığı hizmetlerin altını çizip Antalya'nın yerel problemlerine ve çözümlerine verdiği desteği anlattı.Son dönemde sıkıntı çeken yazılı basının problemlerine de değinen AGC Başkanımız Yeni, salondaki protokol üyeleri ve işadamlarına seslenerek elinde cep telefonu bulunan herkesin gazetecilik yapabildiği digital bir ortamda yazılı basının yayın hayatına daha uzun yıllar devam edebilmesi için herkesin elinden gelen desteği vermesi gerektiğini kaydetti. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin bir turizm kenti olan Antalya'nın dış dünya ile olan bağlantısında da önemli rol üstlendiğini söyleyen Mevlüt Yeni,"Çin'den Ukrayna'dan Azerbaycan'dan Rusya'dan Almanya'dan muhatap meslektaşlarımızla yaptığımız çalışmalar Antalya'nın geleceğine yön veren çalışmalardır" dedi. Başkan Yeni, geçtiğimiz gün Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından başlatılan ve trafik kazalarında emniyet kemeri takılmaması sebebiyle yaşanan ölümlü kazaların önlenmesini amaçlayan 'Ölümle Toka'laşmayın' projesine de değinerek emniyet kemeri tokasını kürsüde kırıp projenin sonuna kadar destekçisi olacaklarını sözlerine ekledi.
"Her haber bir emektir"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise aynı zamanda bir gazeteci olarak üyesi bulunduğu Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin yaptığı çalışmaları gururla takip ettiğini söyledi. Başkan Türel, gazeteci olmasının Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine de büyük katkı sağladığını ve gecesi gündüzü olmayan, 24 saat üzerinden mesai sistemi bulunan gazetecilik mesleğinin bu tarafını mevcut görevinde halen devam ettirdiğini kaydetti. Türel, "Bizler hep sonuç odaklı yaşamışızdır, alışkanlıklarımız böyle gelişmiştir. Bu sonuç odaklı bakış bugünkü işimizde daha iyi netice almamız açısından da büyük avantaj sağlıyor"dedi. Türel, sadece ödül alan değil, ödül almayıp haber için mesai harcayan tüm gazetecilerin övgüyü hakettiğini, çünkü her bir haberde ciddi bir emek olduğunu sözlerine ekledi.


"AGC, yerel problemlerin çözümünde kamu ve yerel yönetimlerle birlikte hareket ediyor"

Ödül alan ve almayan basın mensuplarını kutlayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise, AGC'nin kamuyla, yerel yönetimlerle ve ilgili kurumlarla beraber kentin sorunlarıyla da yakından ilgilendiğini kaydetti. Antalya Gazeteciler Cemiyetinin kentin en önemli dinamiklerinden biri olduğunu söyleyen Vali Karaloğlu,"Şehrin problemleri ve çözüm noktasında hem Antalya Gazeteciler Cemiyeti, hem de Antalyalı gazetecilerin hassasiyetini bildiğini ve bunun kentin hızlı büyüyüp gelişmesinde katkısının önemli olduğunu vurguladı. Karaloğlu, AGC'ye 'Ölümle Toka'laşma' projesine verdiği destek için de teşekkür etti.


"AGC üyelerinin hakkını savunduğu gibi sorumluluk alırken de çekinmiyor"

Törende son olarak konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise her mesleğin aktif ve özgür olmak istediğine dikkat çekti. AGC'nin üyelerin hakkını savunduğu gibi, sorumluluk alırken de çekinmediğini belirten Çavuşoğlu, "AGC'nin kamu yararına dernek olma çalışmalarını yakından takip ediyoruz, bu önemli bir husustur. Cemiyetin üstlendiği rolü görüyoruz. Dış ülkelerle ilişkiler bazen çok daha iyi olur. Bazı ülkelerle bazen sorun yaşadık ama şu an normalleştiriyoruz. Cemiyetin faydasını da gördük. Cemiyetin, 50'ye yakın ülkede faaliyetleri var. Ben Dışişleri Bakanı olduğum için söylüyorum; sivil diplomasisi iyi. Temaslar kurmak esasen önemli bir unsurdur" dedi.

"Basından objektif olmasını beklerim"

Diplomasinin dinamik ve yoğun olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, gece-gündüz koşturduklarını kaydetti. Dünyanın değiştiğine dikkat çeken Çavuşoğlu, geçiş döneminde olduğumuzu söyledi. Diplomasinin başarılı bir şekilde uygulandığını dile getiren Bakan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"AGC bu alanda çok başarılı. Basının rolü daha da önemli. Farklı gelişmeleri yaşıyoruz. Çok taraflılık çalışmaları var. Mikro milliyetçiliği görüyoruz. Dünya savaşı yok, ama 70 milyon insan evlerini terk etti. Neden ülkelerini terk ettiler? Bu ayrı bir konu. Denizin ortasında yaşadıkları başka bir sorun, ulaştıkları ülke başka bir sorun. İnsanlık suçu haline gelmiştir. Bu durumda gazetecinin önemli rol oynaması gerekir. Basın siyasetçilerden daha radikal olmaya başladı. Basın özgürlüğü konusundaki eleştirilere hak verebiliriz. Özgürlük limiti nerede duracak? Basının oynaması gereken rol da sorgulanmaya başladı. İdeolojinin kurbanı olabiliyor. Bir siyasi parti ideolojisini benimsediği için terör örgütüne destek verebiliyor. Basının da ideolojisine destek verebiliyor. Basından objektif olmasını bekliyoruz."dedi.


Gecede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AGC Kurum Özel Ödüllerini, NTV Haber'i temsilen Mete Çubukçu'ya, Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’e ve Nuri Dağtekin Özel ödülünü Azarbeycan Milletvekili Ganira Pashayeva’ya verdi.
 
YAZILI BASINDA YILIN GAZETECİLERİ
 


HABER

Abdullah Yalçın Hürses Gazetesi Danıştay kararına rağmen HES kararıARAŞTIRMA - İNCELEME

Ceren Deniz Hürriyet Akdeniz Hayalet işçiler
 


RÖPORTAJ

Figen Acar Antalya Gündem Gazetesi Çocuk gelinlikten pavyona
 


GÜNCEL YAZI

Ömer Yetgin Son Haber gazetesi Mağrur ve GururSPOR

Süleyman Elçin Anadolu Ajansı En vefalı taraftar
 


EKONOMİ 

Suat Metin İHA Dört bilezikle servet yaptıTURİZM

Mehmet Çınar DHA 2 Bin yıllık anıt mezarlara demir kapı

TELEVİZYON ÖDÜLLERİTVHABER

Arif Kaplan İHA Kaza sonrası pes dedirten görüntülerTVPROGRAM

Okan Dilek KOZA TV Şehirin merkezinde tarihe yolculukTVEN İYİ GÖRÜNTÜ

Bekir Bektaş Anadolu Ajansı Kar kaplanları
 


YILIN RADYOCUSU ( Her tülü Program ve Haber)

Hayrettin Deniz TRT Antalya Radyosu Toros Tarzanı programı 
SAYFA TASARIM (Gazete-Dergi)

Ali Akça Yeni Alanya Gazetesi 23.11.2017-14.sayfa 

YILIN İNTERNET GAZETESİ

www.haberantalya.comGENÇ İLETİŞİMCİ ÖDÜLÜ

Berçem Belikara A.Ü. İletişim Fakültesi Yeniden çocuk olmak
 


JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ:

En iyi Haber görüntüsü İsa Akar İHA “Genç kız falezlerden atladı” 

**NURİ DAĞTEKİN ÖZEL ÖDÜLÜ 

Azarbeycan Milletvekili Ganira PASHAYEVA

**AGC KURUM ÖZEL ÖDÜLÜ: Antalya Gazeteciler Cemiyeti kurum özel ödülü bu yıl iki kuruma verilmiştir.NTV HABER KANALI


CORENDON TURİZM GRUBU
 
 2017 HASAN ÖZKAY FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜLLERİ
 


YILIN HABER FOTOĞRAFI

İbrahim Laleli DHA TUTTU AMA KURTARAMADI YILIN SPOR FOTOĞRAFI

Öner Şan Gazeteci KÜNDE YILIN TURİZM FOTOĞRAFI

Orhan Çiçek Anadolu Ajansı METRE YÜKSEKLİKTE YEMEK YILIN DOĞA ÇEVRE FOTOĞRAFI

Mehmet Çınar DHA DİM ÇAYINDA GÖKKUŞAĞIYILIN KÜLTÜR SANAT FOTOĞRAFI

Mustafa Çiftçi Anadolu Ajans İPTE DANS
 


JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ:

Mustafa çiftçi Anadolu Ajansı ANNE ŞEFKATİ ‘ne verildi.